افتتاح طرح گواهی اعتبار مولد «گام»، هفته آینده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:57 - يکشنبه 04 اسفند 1398
کد خبر : ۷۶۴۲۴۶
تاریخ انتشار : جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
رئیس کل بانک مرکزی نوشت: طرح گواهی اعتبار مولد «گام» به مرحله اجرایی رسیده و هفته آینده در آستانه دهه مبارک فجر با ظرفیت اولیه ۵۰ هزار میلیارد تومان تامین اعتبار، کلید خواهد خورد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا، «عبدالناصر همتی» در صفحه کاربری خود در اینستاگرام نوشت: طرح «گام» یکی از برنامه‌های بانک مرکزی با کمک نظام بانکی کشور است که در چارچوب مدیریت نقدینگی، می‌تواند امکان تامین غیرتورمی سرمایه در گردش مورد نیاز زنجیره تولید را به ویژه برای واحد‌های کوچک و متوسط، فراهم سازد.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: گواهی اعتبار مولد «گام» به عنوان یک ابزار بازار محور و با قابلیت نقل و انتقال، در بازار‌های پول و سرمایه، تسهیلات جدیدی را برای تامین اعتبار بنگاه‌های تولیدی فراهم می‌سازد.

وی افزود: در این طرح، تولید کنندگان بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه و واسط از بانک عامل درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد در سررسید کرده و به بنگاه فروشنده مواد اولیه تحویل می‌دهند. دارنده می‌تواند گواهی را تا سررسید نگه دارد یا به فروشنده مواد اولیه خود تحویل دهد و یا اینکه در بازار سرمایه تنزیل کند.

رئیس شورای پول و اعتبار نوشت: بانک مرکزی، سیاست‌های ارزی، پولی و اعتباری خود را بر محور کنترل تورم و همزمان، حمایت از رونق تولید و رشداقتصادی غیر نفتی، متمرکز ساخته است و این سیاست را با قدرت ادامه خواهد داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°