افزایش تدریجی پرواز‌های عبوری ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:52 - يکشنبه 30 شهريور 1399
کد خبر : ۷۶۴۶۰۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران: شرکت‌های هواپیمایی دنیا می‌دانند که آسمان ایران مقرون به صرفه‌ترین مسیر هوایی جنوب شرق آسیا و اروپاست و به تدریج در حال برگشت به فضای ایران هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران، مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران با تأکید بر اینکه آسمان ایران برای پرواز‌های عبوری همیشه امن است، گفت:فضای ایران به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی برای شرکت‌های هواپیمایی دنیا به صرفه است و کوتاهترین مسیر بین جنوب شرق آسیا و اروپا برای هواپیماها، عبور از کشور ایران است و معمولاً شرکت‌های هواپیمایی ترجیح می‌دهند که از آسمان ایران عبور کنند.

اسعدی سامانی افزود: کاهش پرواز‌ها از فضای کشور مقطعی است و پیش بینی می‌شود به زودی به آمار‌های قبلی و عبور بیش از ۱۰۰۰ پرواز در روز از فضای کشور، برگردیم.

او افزود: به دلیل کوتاهی مسیر فضای ایران، کاهش مدت زمان سفر و کاهش مصرف سوخت برای شرکت‌های هواپیمایی یکی از موارد قابل توجه است، به هر حال هزینه سوخت یکی از هزینه‌های اصلی شرکت‌های هواپیمایی است ضمن آنکه کارکرد کمتر قطعات هواپیما و همچنین قطعات تایمی نیز در حوزه سود و زیان شرکت هواپیمایی، مهم است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به تأکیدات وزیر راه و شهرسازی مبنی بر امن بودن آسمان ایران، گفت: آسمان ایران، امن‌ترین مسیر پروازی است و از نظر تعرفه‌های عبور نیز برای پرواز‌های عبوری مقرون به صرفه است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۲°