بارش برف در نواحی شمالی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:51 - جمعه 22 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۴۶۱۴
تاریخ انتشار : شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
سازمان هواشناسی: در نواحی شمالی کشور اغلب بارندگی‌ها به شکل برف پیش بینی می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 طبق آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی، شرایط بارندگی در بخش‌هایی از جنوب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس و برخی از مناطق شمال، شمال غرب و غرب کشورمان فراهم است و براساس این نقشه‌ها آخرین هشدار‌ها صادر شده است.
 
شدت بارش‌ها امروز در مناطقی از استان‌های فارس، بوشهر، خوزستان، برخی از مناطق استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی می‌شود.

بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، بارش در نواحی کوهستانی به شکل برف پیش بینی شده است که همراه با لغزندگی جاده‌ها و مه آلود بودن این مناطق است و مناطق جنوبی‌تر نیز همراه با رعد وبرق پیش بینی شده است.
 
در نواحی شمالی کشورمان بیشتر بارندگی‌ها به شکل برف است و به تدریج از میزان بارش‌ها کاسته می‌شود و این سامانه‌های بارشی به سمت شرق حرکت می‌کند.

در برخی مناطق شمال شرق و سواحل شمالی امروز نیز بارندگی پیش بینی شده است.

به لحاظ شرایط دمایی نیز با نفوذ توده هوای سرد و پایداری در اکثر مناطق نیمه شمالی شرقی و غرب کشورمان کاهش محسو s دما داریم به ویژه تا روز چهارشنبه این کاهش دما و ماندگاری هوای نسبتاً سردی وجود دارد.

براساس اعلام سازمان هواشناسی، دور از انتظار نیست که در ارتفاعات شمال شرقی تهران رشد ابر و بارش پراکنده برف را داشته باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°