پایش ۳ میلیون نفر در طرح اقدام ملی مسکن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:43 - يکشنبه 19 مرداد 1399
کد خبر : ۷۶۴۶۶۴
تاریخ انتشار : شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴
معاون وزير راه و شهرسازی: تاکنون در کل کشور ۳ میلیون نفر از ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن پایش شده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گفتگو با رسانه ملی، از پایش ۳ میلیون نفر از ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی مسکن خبر داد و گفت: از این تعداد ۵۸ درصد افراد واجد شرایط دریافت مسکن ملی هستند.

محمود محمود زاده در باره فرایند پایش ثبت نام کنندگان طرح اقدام ملی گفت: ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در آذر به اتمام رسید و تاکنون در کل کشور ۳ میلیون نفرپایش شده اند که از این تعداد ۴۲ درصد افراد یا فرم ج ان‌ها قرمز بود و یا مالکیت شخصی و یا اینکه از تسهیلات دولتی استفاده کرده بودند که مشمول این طرح نشدند.

وی با بیان اینکه اسامی افرادی که پایش شدند به استان‌ها ابلاغ می‌شود تا به طرح معرفی شوند افزود: ۸۵ درصد طرح‌ها در بافت‌های شهری است و در برخی شهر‌ها که زمین در داخل بافت شهری وجود نداشت ناچار شدیم خارج از شهر‌ها زمین اختصاص دهیم، اما ما در تلاش هستیم تا خدمات روبنایی بصورت همزمان با ساخت اغاز شود.

محمود زاده گفت: افرادی که برای دریافت واحد‌های مسکن مهر خود مراجعه نکردند اگر نیازی ندارند اعلام کنند تا افراد دیگری جایگزین ان‌ها شوند.

وی درباره روند نوسازی در بافت فرسوده افزود: بافت‌های فرسوده به دلیل وجود مالکیت خرد مشکلات بنیادین و نهادی دارند.

محمود زاده با اشاره به اینکه دولت در این بافت‌ها قدرتی جز اعمال سیاست تشویقی ندارد گفت: صدور پروانه ساخت و ساز رایگان، تخفیفات نظام مهندسی و تخفیف عوارض ساخت، افزایش تراکم به صورت رایگان و ارائه تسهیلات از سیاست‌های تشویقی دولت برای نوسازی این بافت‌ها است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: نوسازی بافت‌های فرسوده کار بزرگ و جمعی است و در شهر تهران ۵ درصد کل مساحت شهر در بافت فرسوده قرار دارد و ۲۰ درصد تعداد پروانه‌های صادره شده در این بافت‌ها است.

محمود زاده گفت: بطور متوسط تسهیلات پرداختی در بافت‌های فرسوده ۱۰۰ میلیون تومان است که ۵۰ درصد مبلغ با کارمزد ۹ درصد و ۵۰ درصد دیگر با کارمزد ۱۸ درصد است.

وی با اشاره به حضور توسعه گران در فرایند نوسازی بافت‌های فرسوده افزود: توسعه گران برای نوسازی بافت‌های فرسوده اقدام به تملک خانه‌ها و نوسازی این بافت‌ها می‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۴°