صنعت زالو فناور می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:54 - شنبه 09 اسفند 1399
کد خبر : ۷۶۵۲۵۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: با توجه به تماس زالو با خون انسان، تمامی فرایندهای درمان با کمک زالو اعم از تولید، تکثیر و مباحث مرتبط باید با حساسیت بالا مورد واکاوی و بازبینی قرار گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست مشترک ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی و نمایندگان برخی مراکز اجرایی و علمی با محوریت تکثیر و فرآوری اصولی و منطبق با استانداردهای تایید شده بهداشتی در حوزه صنعت پرورش زالو برگزار شد.

محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این نشست گفت: با توجه به تحقیقات صورت گرفته علمی و آکادمیک، مباحث درمانی مرتبط با زالو نه فقط در ایران که در دیگر کشورها نیز مورد توجه روز افزون قرار دارد.

وی افزود: بر خلاف بسیاری از روش‌های این حوزه از درمان، با توجه به تماس این موجود (زالو) با خون انسان، تمامی فرایندهای درمان با کمک زالو اعم از تولید، تکثیر و مباحث مرتبط با نظارت بر روند درمانی باید با حساسیت و دقت بالا مورد واکاوی و بازبینی قرار گیرد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برنامه‌های انجام گرفته در حوزه درمان با کمک زالو در این ستاد، گفت: برای حذف درمان‌های غیر علمی در حوزه سلامت زالو درمانی، باید هماهنگی بین دستگاهی بیشتری انجام گیرد.  

عصاره، ضمن تقدیر از اقدامات انجام گرفته برای توسعه آبزیان( ماهی و میگو) به صورت اعم و گسترش پرورش زالو به صورت اخص، بیان داشت: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، کل تولید کشور در زمینه پرورش آبزیان، عددی در حدود ۳۰ هزار تن بوده است، این در حالی است که این رقم در سال جاری، بالغ بر یک میلیون و دویست هزار تن بود.

 در این نشست، توسعه حضور شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در اکوسیستم پرورش زالو و فرآورده‌های درمانی مرتبط با آن، مورد بررسی قرار گرفت و بر حمایت ستاد برای رفع موانع حضور فعال شرکت‌ها در این عرصه تاکید شد و صادرات فراورده‌های صنعت پرورش زالو و مسائل مرتبط با آن از جمله دیگر محورهای این نشست بود.

برچسب ها: زالو ، فناوری ، خون ، انسان ، طب سنتی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۰°