سیاست آمریکا مقابله همه جانبه با ملت ایران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:03 - پنجشنبه 08 خرداد 1399
کد خبر : ۷۶۵۴۲۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
رئیس مجلس گفت: سیاست کنونی آمریکا مقابله همه جانبه با ملت ایران و ایجاد یاس و تفرقه در کشور است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
لاریجانی در نطق پیش از دستور کار مجلس؛ افزود: در چند سال اخیر سیاست آمریکا، مقابله همه‌جانبه با ملت ایران شده و یکی از اهداف واشنگتن ایجاد یأس و جدایی بین ملت و بدبین کردن مردم از مسئولان است.

رئیس مجلس تصریح کرد: آمریکایی‌ها آنقدر در این کار وقیحانه عمل می‌کند که حتی بعد از ترور شهید سلیمانی، رئیس‌جمهور آمریکا در فضای مجازی مدعی شد که ملت ایران و عراق خوشحالی کردند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران بر پایه وحدت امت و اعتماد عمومی شکل گرفت که این موضوع کلید پیروزی در انقلاب و استمرار انقلاب است.

 لاریجانی گفت: متأسفانه عده‌ای به هر بهانه می‌خواهند صفوف ملت را متفرق نکنند، امروز انقلابیِ واقعی کسی است که وفاق ملی را تحت زعامت رهبری پیگیری کند.

رئیس مجلس تصریح کرد: آمریکا برنامه بزرگتری برای مسلمانان تدارک دیده است که در قالب طرح قلابی "معامله قرن" همه مسلمانان را تحقیر کند.

لاریجانی خاطر نشان کرد: این جسارت نتیجه تفرقه کشور‌های اسلامی است که به رژیم صهیونیستی و آمریکا اجازه تبهکاری را داده است، اما به زودی نتیجه این رفتار‌ها را درک می‌کنند و طلیعه آن در قیام ملت عراق علیه آمریکا بود، آمریکا به دست خود این حرکت را در همه کشور‌های اسلامی فراگیر خواهد نمود.


رئیس مجلس تاکید کرد: مجلس مهم‌ترین رکن مردم سالاری در کشور است و هرگونه محدودیت و تخریب آن، مستقیما اراده ملت را هدف گیری کرده و عملی غیرانقلابی است.

لاریجانی در نشست علنی امروز در نطق پیش از دستور خود گفت: سالروز شهادت صدیقه کبری فاطمه زهرا (س) را به ملت عزیز و نمایندگان محترم تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: خطبه عمیق آن بزرگوار در واقع فریاد غربت بود که با طرح موضوعات مهم توحیدی و اسرار دیانت، مردم را ارشاد نمود و در فرازی فرمود "خداوند اطاعت از عترت پیامبر را برای نظام و هماهنگی ملت مقدر فرمود" و "امامت ما را در امان از تفرقه و پراکندگی ملت قرار داد" و "جهاد را عزت و سرافرازی برای اسلام قرار داد".

رئیس مجلس تصریح کرد: ملت ایران در انقلاب پیروزمندانه خویش نماد قیام خود را این اندیشه قرار داد که براساس پیشوایی و امامت پیامبر (ص) و اهل بیت ایشان و احیای جهاد بود و این دو عامل ستون‌های مدرسه فاطمی است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، خطاب به نمایندگان گفت: همکاران گرامی قطعا تائید می‌کنید که در چند سال اخیر سیاست آمریکا مقابله همه جانبه با ملت ایران شده و رئیس جمهور این کشور یکی از اهداف خود را ایجاد یاس و اختلاف و جدایی بین ملت و بدبین کردن مردم نسبت به مسئولان قرار داده و این مطلب را علنا نیز اظهار می‌کند و آنقدر در این کار وقیحانه عمل می‌کند که حتی بعد از ترور شهید سلیمانی رئیس جمهور آمریکا توئیت کرد که مردم عراق و ایران خوشحالی کردند.

رئیس دستگاه قانونگذاری کشور اظهار داشت: گرچه بلافاصله پس از این ادعا، هم ملت رشید عراق و هم ملت بزرگ ایران پاسخ دندان شکنی به او دادند، اما هدف آن‌ها را ملاحظه کنید که دنبال افتراق بین مردم و ناامید کردن مردم نسبت به مسئولان خدوم بودند.

 لاریجانی با اشاره به فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی با پیشوایی امام (ره) بر پایه وحدت امت و اعتماد عمومی شکل گرفت و از واژه‌هایی که امام (ره) بیش از هر موضوع دیگری آن را به کار برد «وحدت» در بین ملت و مسلمانان بود.
 
این کلید پیروزی انقلاب و استمرار آن است.

وی با ابراز تاسف از اینکه عده‌ای به هر بهانه می‌خواهند صفوف ملت را متفرق کنند، تصریح کرد: امروز انقلابی واقعی کسی است که وفاق ملی را تحت زعامت رهبری در کشور پیگیری می‌کند تا قدرت ملت بر مکر دشمن فائق آید؛ اگر به تحرکات آمریکا توجه اجمالی شود ملاحظه می‌کنید که برنامه بزرگتری برای مسلمانان تدارک دیده اند تا در قالب طرح قلابی قرن که اجزای آن را مطرح می‌کنند، همه مسلمانان را تحقیر نمایند.

رئیس مجلس افزود: اگر دقت شود این جسارت هم نتیجه تفرقه کشور‌های اسلامی است که به رژیم صهیونیستی و آمریکا اجازه این تبهکاری را داده است، اما به زودی نتیجه این اقدام را درک می‌کنند که طلیعه آن در قیام بزرگ ملت عراق علیه آمریکا در روز‌های اخیر بود.
 
آمریکا با دست خود این حرکت را در همه کشور‌های اسلامی فراگیر خواهد کرد.
 
لاریجانی اظهار داشت: همکاران گرامی و ملت بزرگوار، روز‌های در پیش، هم سالگرد پیروزی انقلاب است و هم ایام تبلیغات انتخابات مجلس، بیایید همه با توجه به شرایط کشور و به خاطر عظمت انقلاب اسلامی از سیاه نمایی پرهیز کنیم، انقلاب اسلامی عامل عزت ملت ایران، باعث استقلال کشور و حرکتی نو در جهان اسلام بود و هست که باید قدر آن را بدانیم.

وی ادامه داد: آمار‌ها در توسعه کشور نشان می‌دهد دولت‌های پس از انقلاب با وجود جنگ تحمیلی و خسارت‌های آن و شیطنت‌های مستمر آمریکا و غرب، در جهت رفع محرومیت تلاش‌های ارزشمندی داشتند.
 
استقرار قوای سه گانه مبتنی بر رأی مردم و ایجاد نظام مردم سالاری دینی دستاورد بسیار ارزشمندی بود که با انقلاب حاصل شد، چرا باید با هیجانات سیاسی و هدف‌های نازل سیاسی ارکان مردم سالاری را تخریب کرد؟ تعجب آور است که عده‌ای فکر کردند با تخریب نهاد مجلس و حرف‌های ناصواب حرکتی احیاگرایانه را تعقیب می‌کنند.

رئیس مجلس با نقل سخنی از شهید مطهری که می‌فرمود "عده‌ای با فرصت طلبی تحت پوشش شعار‌های داغ و افراطی خود را در زمره انقلاب قرار می‌دهند تا انقلابیون واقعی را از میدان به در کنند"، تاکید کرد: مجلس مهم‌ترین رکن مردم سالاری در کشور است و هرگونه محدودیت و تخریب آن، مستقیما اراده ملت را هدف گیری کرده است و یک عمل غیرانقلابی است.
 
آیا این مجلس که برآمده از اراده ملت است، اقدامات مهمی انجام نداده است؟ آیا غیر از مجلس جایی بود که برای نجات روستا‌ها قانون توسعه روستا و اشتغال پایدار را با حمایت رهبری و اذن ایشان تصویب کند که در اطراف روستا‌ها امکانات توسعه‌ای ایجاد شود؟

وی ادامه داد: آیا مجلس نبود که قانون رفع موانع تولید را که بسیار مهم بود تصویب کرد و چند گزارش نظارتی ارائه و اشکالات اجرایی را مشخص کرد؟ آیا مجلس نبود که در قانون ارزش افزوده، سهم قابل توجهی برای روستا‌ها و شهر‌ها در نظر گرفت که باعث آبادانی روستا‌ها و مخصوصا شهر‌های کوچک شده است؟ آیا با تصویب مجلس نبود که گازرسانی و آسفالت روستا‌ها به انجام رسید؟ و در برخی موارد که با اشکالاتی مواجه شد، می‌دیدیم که نمایندگان چقدر در این زمینه تلاش می‌کردند.

لاریجانی تصریح کرد: آیا این مجلس نبود که با کار کارشناسی در مخالفت با تصمیم دولت در یکسان سازی ارز ۴۲۰۰ تومانی درخواست و استدلال کرد و آن را در مسیر درست قرار داد و امروز شما شرایط آرامی از وضعیت ارزی مشاهده می‌کنید؟ آیا وقتی مشکلات پیچیده در موسسات اعتباری ایجاد شد و میلیون‌ها نفر دچار خسارت شدند این مجلس نبود که با بحث‌های زیاد در جلسات علنی و غیرعلنی مسیری را برای حل مشکل میلیون‌ها نفر فراهم کرد؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۴°