تکذیب یارانه 72 هزار تومانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:57 - سه‌شنبه 01 مهر 1399
کد خبر : ۷۶۵۵۶۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
وزیر تعاون: پرداخت یارانه ۷۲ هزار تومانی در برنامه‌های دولت نبوده و هنوز تکلیف اجرایی در این باره به دولت نرسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«محمد شریعتمداری» در حاشیه دومین جشنواره حمایت از تولید ملی (حاتم) در جمع خبرنگاران، افزود: این موضوع را از زبان خبرنگاران می‌شنود.

وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قالب بودجه ممکن است تغییراتی اعمال کنند، اما هنوز تکلیف اجرایی به دولت نرسیده است.

وزیر کار با بیان اینکه پرداخت یارانه ۷۲ هزارتومانی در برنامه‌های دولت نبوده، تصریح کرد: به نظر من برای ایجاد یک شرایط مطلوب باید از هرگونه تشویش در ذهن مردم جلوگیری کنیم.

وی تاکید کرد: لازم است شرایطی فراهم شود تا کسانی که درآمد ثابت، پایین و متوسط دارند، مطمئن باشند که پرداخت یارانه و کمک معیشتی، برنامه با ثباتی است که می‌توانند روی آن حساب باز کنند و تا حد امکان دستخوش تغییرات نشود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق روز گذشته در جمع خبرنگاران درباره آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: در تقسیم مبلغ مورد نظر برای طرح یارانه معیشتی که بالغ بر ۳۱ هزار میلیارد تومان می‌شود، تجدید نظر صورت گرفته و ۸۰ درصد از این مبلغ به صورت یکسان میان تمامی ۷۸ میلیون ایرانی که یارانه نقدی دریافت می‌کنند، توزیع شود.

«هادی قوامی» علت اتخاذ این تصمیم را نارضایتی‌های گسترده درخصوص نحوه بررسی حساب‌های افراد جهت تعلق یارانه معیشتی عنوان کرد و افزود: بر این اساس تمامی ۱۸ میلیون نفری که یارانه معیشتی دریافت نمی‌کنند در سال آینده به مانند تمامی ایرانیانی که ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه نقدی را دریافت می‌کنند، مبلغ دریافتی یارانه هایشان با افزایش ۲۷ هزار تومان به ۷۲ هزار تومان خواهد رسید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °