پاسخ صریح مسئولان فرودگاه به اظهارات معاون وزیر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:28 - پنجشنبه 08 خرداد 1399
کد خبر : ۷۶۵۸۶۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اظهارات رئیسی، معاون وزیر بهداشت درباره ویدئو غربالگری مسافران برای مقابله با ویروس کرونا را نادرست و تاسف برانگیز دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پس از انتشار تصاویری از غربالگری مسافران در فرودگاه امام خمینی (ره) برای شناسایی مبتلایان احتمالی به ویروس کرونا، علیرضا رئیسی، معاون وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که آیا گماردن فقط یک نفر برای انجام این امر مهم کافی است، ابتدا اصل موضوع را انکار کرد و با تاکید بر اینکه ما اصلا خانم چادری در جمع کارکنان فرودگاهی نداریم اظهار داشت: چون می خواستند یک کلیپ! برای خبرگزاری ها تهیه کنند، یک نفر از گروه خود را به صورت نمادین (نمایشی) آنجا می گذارند!
 
پس از پاسخگویی معاون وزیر بهداشت به اینصورت، روابط عمومی فرودگاه امام با ذکر نام و مشخصات خانم محترمی که مسئولیت غربالگری مسافران ورودی از چین را داشت، تصریح کرد: خانم سمیه بیاتی از سال 1390 در بخش مراقبت های بهداشتی فعالیت می کند و ویدئو نمایشی نیست.
 
پس از این توضیحات، معاون وزیر با تکذیب اظهارات قبلی خود، گفت: منظور من این بود که این ویدئو مورد تائید ما نیست.
 
 
متن جوابیه منتشر شده در پایگاه خبری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره):

پیرو اظهارات خلاف واقع آقای علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص نحوه غربالگری مسافران برای مقابله با ویروس کرونا در فرودگاه امام (ره) در مورخ ٦ بهمن ١٣٩٨ در مصاحبه با پایگاه خبری نظر، مطالب زیر بر اساس ماده ٢٣ قانون مطبوعات جهت تنویر افکار عمومی منعکس می‌گردد:

١. متاسف هستیم که در مجموعه نظام جمهوری اسلامی ایران، معاون وزیری به جای گرامیداشت حجاب برتر (چادر) و عزت نهادن بر این میراث پاک حضرت زهرا (س) به نکوهش آن اقدام کرده و اعلام می‌دارد در پایگاه بهداشت مرزی مستقر در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خانمی با چادر کار نمی‌کند.

٢. متاسفانه معاون وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کارمند با سابقه و خوشنام خود را از روی بی اطلاعی نادیده گرفته اند در صورتی که خانم چادری در فیلم، سمیه بیاتی کارشناس محترم پایگاه مراقبت بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام خمینی (ره) هستند که از سال١٣٩٠ تا هم اکنون مشغول به خدمت است.

٣. نامبرده از همکاران پرتلاش، متخصص و مومن پایگاه بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام (ره) است که در تمامی ایام سال بخصوص ایام اعزام و پذیرش زائران سرزمین وحی و اربعین حسینی نقش موثری داشته است.

٤. با کمال تاسف معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به جای تشکر و قدردانی از مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به دلیل کمک موثر در امر اطلاع رسانی و به تصویر کشیدن خدمات و تلاش‌های کارکنان مرتبط با آن وزارتخانه (که بعنوان یکی از چندین دستگاه مستقر در فرودگاه در حال خدمت هستند) که در حال مقابله با شیوع بیماری کرونا هستند، در سخنانی نادرست تلاش همکاران خود را زیر سوال برده و فیلم یادشده را ساختگی می‌خواند.


٥. اظهارات آقای علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تصاویری که آن را ساختگی اعلام کرده اند، مصداق بارز عدم آگاهی، و غیر کارشناسی است. تصاویر مذکور مربوط به تلاش‌های کارکنان خدوم پایگاه مراقبت بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام (ره) در بامداد روز ٤ بهمن ماه در حین انجام وظیفه و معاینه نفر به نفر مسافران ورودی از مسیر‌های شانگهای، بانکوک و شنزن از ساعت ٣:٥٠ تا ٦ صبح روز یاد شده بوده که تصاویر دوربین‌های کنترلی - امنیتی بعنوان سند متقن قابل ارائه است.

٦. آقای رئیسی فراموش کرده اند در روزی که ایشان به جهت حضور در جلسه و اخذ گزارش به فرودگاه امام خمینی (ره) آمدند، ما به رسم میزبانی از ایشان دعوت کردیم تا در مقابل دوربین شبکه بین المللی خبر ضمن گفتگو با مردم به اطلاع رسانی در خصوص خدمات ارائه شده توسط وزارت بهداشت بپردازد و خود بار‌ها از خبرنگار محترم شبکه یاد شده خواست تا کارمندان وی به صورت مصنوعی در تصویر باشند که با مخالفت روبرو شد. (تصاویر ضبط شده دوربین شبکه خبر و سیستم کنترلی_ امنیتی فرودگاه موجود است)

٧. جهت اطلاع آقای رئیسی باید یادآور شویم بر اساس حس مسئولیت کارکنان پایگاه بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام (ره)، مسافران پرواز‌های مسیر‌های پر تردد همچون دوبی و استانبول نیز توسط این عزیزان به صورت گزینشی مورد معاینه قرار می‌گیرند.

٨. جهت استحضار مردم شریف، فیلمی که آقای رئیسی آن را واقعی می‌داند نیز توسط همکار ایشان در پایگاه بهداشت مراقبت مرزی مستقر در فرودگاه امام (ره) سرکار خانم فرهمند و همزمان با حضور خبرنگار و عوامل شبکه خبر ضبط شده و این فیلم مربوط به غربالگری مسافران پرواز ورودی از مبداء شارجه است.

٩. با وجود اظهارات نادرست آقای علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص غربالگری مسافران که از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد، به اطلاع مردم شریف ایران اسلامی می‌رساند شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در راستای عمل به وظایف خود و حفظ منافع ملی همچون سابق به خدمت رسانی به هموطنان عزیز و همکاری با وزارت بهداشت در جهت مقابله با شیوع بیماری‌های واگیردار در کشور ادامه می‌دهد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۴°