ولایتی: صهیونیست‌ها از منطقه خواهند رفت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:25 - دوشنبه 11 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۶۲۱۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با اشاره به اتحاد جهان اسلام و مردم فلسطین در محکومیت معامله قرن، گفت: آمریکایی‌ها بدانند صهیونیسم‌ها کمتر از بیست‌وپنج سال آینده از منطقه خواهند رفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از ایرنا علی اکبر ولایتی امروز (پنج شنبه ۱۰ بهمن ماه) در یک نشست خبری که در سالن مهر حوزه هنری برگزار شد، گفت: معامله قرن یک اقدام نمایشی است و واکنش‌ها به این اقدام آمریکا و رژیم صهیونسیتی نشان داد که امروز یکپارچگی فلسطینی‌ها در مقابل رژیم صهیونسیتی بی سابقه است.

وی، طرح معامله قرن را طرحی برای فروش و تجزیه سرزمین‌های اسلامی عنوان کرد و افزود: اقدام ترامپ و نتانیاهو ادامه جنگ‌های صلیبی برای تصرف و تجزیه سرزمین‌های اسلامی است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل تاکید کرد: خواب آشفته آمریکا و رژیم صهیونیستی تعبیرش کابوس‌هایی خواهد بود که به اخراج آن‌ها از منطقه منجر خواهد شد.

ولایتی در ادامه به شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: شهادت همواره موجب تقویت اسلام شده است و شهادت امام حسین (ع) اگر نبود اسلام از بین رفته بود.

وی گفت: جهان اسلام امروز با مسأله مهمی مواجه است و آن خواب آشفته‌ای است که رییس جمهوری دروغگو و ریاکار آمریکا با کمک صهیونیست دوره گرد اسراییل برای جهان اسلام دیده اند.

ولایتی معامله قرن را طرحی برای فروش سرزمین‌های اسلامی و تجزیه آن‌ها و در راستای آرمان‌های صهیونیستی-صلیبی واشنگتن و تل آویو ارزیابی کرد و افزود: مسلمان‌ها پیروز جنگ‌های ۱۸۰ ساله صلیبی بودند و حتی مغول‌ها که به تحریک پاپ وقت به سرزمین‌های اسلامی حمله کردند در فلسطین شکست خوردند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل ادامه داد: در پایان جنگ جهانی اول، ژنرال‌های انگلیسی بعد از ورود به بیت المقدس اعلام کردند که جنگ‌های صلیبی پایان یافت، اما پس از واقعه کاملا مشکوک حمله به برج‌های دوقلوی نیویورک، بوش پسر از آغاز جنگ‌های صلیبی خبر داد.

ولایتی با بیان این موضوع که آنچه در فلسطین اتفاق می‌افتد، ادامه جنگ‌های صلیبی است که توسط صهیونیست‌ها به عنوان عامل بی اراده صهیونیست‌ها انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: تعبیر خواب آشفته ترامپ و نتانیاهو کابوس‌هایی است که آن‌ها در منطقه می‌بینند و بعد از شهادت سردار سلیمانی و یارانش تشدید خواهد شد.

وی تصریح کرد: شهادت‌ها همواره موجب تقویت مبارزه شده و شهادت امام حسین (ع) از نمونه‌های آن است که شهادت وی اسلام را حفظ کرد.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، واکنش‌ها به شهادت سردار سلیمانی و یارانش را یادآور شد و گفت: سیلی ایران به آمریکا و در کنار آن راهپیمایی‌های بی سابقه در ایران و عراق در محکومیت اقدام واشنگتن را بی سابقه عنوان کرد.

ولایتی، راهپیمایی محکومیت شهادت سردار سلیمانی را بعد از راهپیمایی رحلت امان، بزرگترین راهپیمایی تاریخ ایران عنوان کرد و افزود: مردم عراق، مرجعیت و دولت عراق نیز یکپارچه اقدام آمریکا را محکوم کردند.

وی به پیروزی‌های اخیر محور مقاومت در ادلب سوریه و یمن اشاره کرد و گفت: آمریکا و عمالش بدانند که صهیونیسم از این منطقه خواهد رفت.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل به صحبت‌های مقام معظم رهبری درباره از بین رفتن رژیم صهیونسیتی در ۲۵ سال اشاره کرد و گفت: این رژیم کمتر از ۲۵ سال دیگر از بین می‌رود.

ولایتی، انسجام و اتحاد فلسطینی‌ها و مسلمانان را در شرایط کنونی بی سابقه دانست و گفت: این برنامه ترامپ نیز مثل تمام برنامه‌های دیگرش در جهان اسلام با شکست مواجه خواهد شد و خون شهدا موجب تقویت محور مقاومت خواهد شد.

وی با اشاره به طرح مقام معظم رهبری برای حل موضوع فلسطین و به ثبت رساندن آن در سازمان ملل گفت: بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خود، برگزاری همه پرسی بین تمام مردم فلسطین که قبل از بیانیه بالفور در این کشور زندگی می‌کردند و تشکیل نظام سیاسی مورد نظر همه مردم فلسطین را از جمله مفاد طرح هستند.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، طرح مقام معظم رهبری را نقطه مقابل طرح ترامپ عنوان و اضافه کرد: ترامپ خیال می‌کند مالک جهان است و صحبت از تضمین امنیت غاصبان فلسطین می‌کند در حالی که قادر به تأمین امنیت سربازان خود نیست.

ولایتی درباره شهرک سازی صهیونیست‌ها نیز گفت: دیوار‌هایی که دور شهرک‌ها کشیده اند آن‌ها را حفظ نخواهد کرد و فقط حصار تله‌ای است که در آن گیر کردن اند.
وی در پاسخ به سوالی درباره یهودی سازی قدس نیز خاطرنشان کرد: آمریکایی‌های امروز از صلیبی‌های گذشته قوی‌تر نیستند و رویای آن‌ها برای یهودی سازی قدس تعبیر نخواهد شد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، اقدام ترامپ در رونمایی از معامله قرن را انتخاباتی دانست و گفت: به جز برخی مرتجعین نوکر آمریکا، مردم و حکومت‌های جهان اسلام یکپارچه در مقابل طرح یهودی سازی قدس خواهند ایستاد.

ولایتی در پاسخ به سوال دیگری درباره رایزنی ایران با دیگر کشور‌های اسلامی درباره مقابله با معامله قرن تصریح کرد: بدون تردید جمهوری اسلامی ساکت نخواهد نشست و با کشور‌های مختلف عربی و اسلامی که به موضوع فلسطین پایبند هستند، رایزنی خواهد کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره حضور نمایندگان برخی کشور‌های عربی در مراسم معامله قرن نیز گفت: این معامله قرن نیست بلکه فریب قرن است و همه رییسان جمهوری آمریکا در آستانه انتخابات چنین نمایش‌هایی را برای کسب رضایت صهیونیست‌ها به اجرا در آورده اند.

این کارشناس ارشد مسایل بین الملل به شرکت گسترده کشور‌های عربی در پیمان مادرید و کمپ دیوید اشاره کرد و افزود: شرکت کمرنگ بعضی کشور‌های عربی ضمانت اجرای طرح ترامپ نخواهد بود.

ولایتی با اشاره به تاکید طرح ترامپ برای انتقال سفارتخانه‌ها به بیت المقدس گفت: فقط تعداد اندکی از کشور‌ها با این طرح موافقت کردند.
وی، بخشیدن جولان به صهیونیست‌ها را بخش دیگری از معامله قرن عنوان کرد و اضافه کرد: مردم جولان و سوریه ایستاده اند و بقیه سرزمین خود را آزاد خواهند کرد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، اقدام ترامپ را نمایشی سیاسی عنوان کرد و گفت: آمریکایی‌ها در میدان عمل در عراق شکست خوردند و باید این کشور را ترک کنند و این موضوع به تصویب پارلمان این کشور رسیده است.

ولایتی ادامه داد: آمریکایی‌ها بعد از ترک عراق، مجبور به ترک سوریه نیز هستند و ارتش و مقاومت، آن‌ها را از شرق فرات اخراج خواهند کرد.
وی، فلسفه تشکیل محور مقاومت را مقابله با زیاده خواهی صهیونیست‌ها عنوان کرد و گفت: همکاری بین کشور‌های اسلامی و محور مقاومت علیه رژیم صهیونیستی افزایش خواهد یافت.
این کارشناس ارشد مسایل بین الملل، طرح ایران برای حل مسأله فلسطین را مبتنی بر دموکراسی عنوان کرد و گفت: جبهه مقاومت منسجم‌تر از گذشته است و پیروزی از آن جبهه مقاومت برای آزادی فلسطین خواهد بود.

ولایتی درباره اصرار آمریکایی‌ها برای ماندن در غرب عراق نیز گفت: این اقدام آمریکایی‌ها تلاشی مذبوحانه است و بدانند شانسی برای ماندن ندارند و عراقی‌ها آن‌ها را بیرون خواهند کرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و با رونمایی از طرح صلح خود موسوم به «معامله قرن» بیان کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می‌ماند

طرح صلح آمریکا موسوم به «معامله قرن»، واکنش مردم و نخبگان سیاسی ایران و جهان اسلام را در پی داشت. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان چهارشنبه‌شب در پیامی توئیتری به زبان انگلیسی نوشت: این اقدامات احمقانه کافی است. این منفورترین طرح قرن است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه نیز در پیامی توئیتری نوشت: آیا ماندلا هرگز تصور می‌کرد بانتوستان‌ها دهه‌ها پس از آزادی آفریقای جنوبی دوباره ظهور کند؟ "چشم‌انداز صلح" (معامله قرن) بیشتر شبیه "بزرگراهی به جهنم" است. ما مسلمانان باید بیدار شویم: ایالات متحده هرگز چیزی شبیه واسطه‌ای صادق نبوده و نخواهد بود.

همچنین، شخصیت‌های سیاسی در کشور‌های مسلمان و همه گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی مخالفت صریح خود را با این طرح اعلام کردند. در میان کشور‌های عربی نیز عربستان سعودی، امارات، قطر و بحرین که به دنبال عادی‌سازی رابطه با رژیم صهیونیستی هستند، از این طرح حمایت کردند.

آیت الله سیستانی مرجعیت عالی شیعیان در عراق نیز در بیانه‌ای با تاکید بر اینکه «معامله قرن» محکوم به شکست است، اعلام کرد: این طرح احساسات صد‌ها میلیون عرب و مسلمان را در سراسر جهان جریحه‌دار کرده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۵°