تظاهرات گسترده ضد توطئه معامله قرن در لندن

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:52 - جمعه 20 تير 1399
کد خبر : ۷۶۷۱۷۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
صد‌ها نفر در اعتراض به آنچه که سران رژیم آمریکا و صهیونیستی "معامله قرن" نامیدند، در برابر سفارت رژیم آمریکا در لندن، تظاهرات کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
همزمان با اعتراض جهانی به سیاست‌های ضد فلسطینی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، صد‌ها نفر در اعتراض به آنچه که سران رژیم آمریکا و صهیونیستی "معامله قرن" نامیدند، در برابر سفارت رژیم آمریکا در لندن، تظاهرات کردند.

طرح دونالد ترامپ درباره فلسطین که خشم عدالت طلبان، هواداران فلسطین و مخالفان صهیونیسم را در سطح جهان برانگیخته، در انگلیس نیز با مخالفت مسلمانان و مخالفان نظام سرمایه داری و هواداران فلسطین روبرو شده است.

معترضان طرحی که ترامپ آن را "توافق قرن" می‌نامد نقشه جدید آمریکا برای تضییع بیشتر حقوق فلسطینیان و "خیانت قرن" نام نهادند. به گفته سازمان دهندگان این تظاهرات در لندن، دونالد ترامپ با این طرح ننگین تلاش می‌کند تا سرزمین‌های فلسطینی را به اسرائیلی‌ها واگذار و حاکمیت فلسطینیان را بر زمین‌های خود کم‌تر کند.
 
شماری از حاضران در این تظاهرات ضد آمریکایی – اسرائیلی، طرح ترامپ را توطئه دولت ورشکسته آمریکا و رژیم اشغالگر قدس نامیدند و اعلام کردند بدون عدالت، هیچ گاه صلح محقق نخواهد شد. تظاهر کنندگان در شعارهایی، پایان اشغال فلسطین و تشکیل دولت مستقل فلسطینی را خواستار شدند.
سخنرانان در جمع مخالفان نظام سرمایه داری و صهیونیسم در برابر سفارت رژیم آمریکا در لندن گفتند باید به جهان نشان دهیم که مردم فلسطین و حامیان آنان، اجازه نخواهند داد تا ریشه فلسطین نابود شود و از همه آزادیخواهان و مسلمانان جهان خواستند تا طرح ظالمانه دیگری از اسرائیل و حامیانش را خنثی سازند. تظاهرکنندگان حامی فلسطین امروز در برابر سفارت رژیم آمریکا در لندن، پرچم‌های فلسطین و پلاکارد‌های مخالفت با "توطئه قرن" و ضد ترامپ را با خود حمل می‌کردند.
مجمع فلسطینیان انگلیس، انجمن فلسطین در لندن، اتحادیه دانشجویان فلسطینی در بریتانیا و فدراسیون جوانان فلسطینی در انگلیس، تظاهرات لندن را سامان دادند و "ائتلاف جنگ را متوقف کنید"، انجمن همدردی با فلسطین، دوستان الاقصی و شورای مسلمانان بریتانیا، از این تظاهرات ضد آمریکایی – اسرائیلی، حمایت کردند.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°