مالکان مسکن مهر پرند، واحد خود را تحویل بگیرند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:12 - شنبه 10 خرداد 1399
کد خبر : ۷۶۷۳۷۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
مدیرعامل شرکت عمران پرند: این شرکت درباره واحد‌های مسکن مهری که تا پایان سال تحویل گرفته نشوند، داوری می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محسن وطن خواهی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با بیان این که حدود ۹۰ هزار واحد مسکن مهر در این شهر جدید ساخته شده است، گفت: از این تعداد ۷۴ هزار واحد افتتاح شده است و مالکان حدود ۶۰ هزار واحد، کارت قسط خود را دریافت کرده اند.

۱۳۵۰۰ نفر کارت قسط دریافت نکرده اند
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با اشاره به این که مالکان ۱۳ هزار و ۵۰۰ واحد تاکنون کارت قسط خود را دریافت نکرده اند، افزود: به استناد قانون، مجازیم زمانی که پروژه بیش از ۸۵ درصد پیشرفت داشته باشد، از مردم برای اخذ کارت قسط دعوت کنیم تا در جریان روند پروژه قرار گیرند و برای تحویل واحد و اسکان آماده شوند.
وطن خواهی، در پاسخ به این سوال که دلیل تحویل نگرفتن واحد توسط برخی از مالکان چیست، عنوان کرد: زمانی که واحد‌ها آماده تحویل است، یعنی انشعاب آب و برق دارد و برای گاز نیز متقاضی باید در واحد اسکان یابد تا شرکت گاز بتواند گاز را وصل کند. البته انکار نمی‌کنیم که در برخی پروژه‌ها ممکن است محوطه سازی به صورت کامل انجام نشده باشد، اما این امر دلیلی برای ساکن نشدن عمده مالکان نیست و علت این امر می‌تواند، عدم نیاز آنان به واحد باشد. البته نمی‌توان این موضوع را با اطمینان گفت و اثبات آن، نیازمند پژوهش آماری است.

وی با بیان این که بخش عمده واحد‌ها آماده تحویل است و متاسفانه مالکان برای تحویل واحد و دریافت دفترچه قسط خود اقدام نکرده اند، افزود: پیش از این که موضوع افزایش سود وام بانکی کسانی که واحدشان را تحویل نمی‌گیرند، پیش آید، بار‌ها از طریق ارسال پیامک از مالکان تقاضا کردیم، نسبت به تحویل واحد خود، اقدام کنند.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با اشاره به این که از نظر قانون، شرکت عمران، داور پروژه‌های مسکن مهر است و باید بین مردم، سازنده و بانک داوری کند، افزود: در این خصوص پیشنهادی از سوی بانک مسکن مطرح شد که منابع عظیمی از بانک نزد مردم و مالکان واحد‌های مسکن مهر باقی مانده و برخی از برگرداندن این منابع، امتناع می‌کنند و باز نگرداندن منابع، مانع از انجام دیگر تعهداتی می‌شود که از سوی دولت به برعهده بانک گذاشته شده است؛ بنابراین پیشنهاد افزایش سود وام بانکی مالکانی که از تحویل واحد خودداری می‌کنند، مطرح شد و ما برای این که مالکان متضرر نشوند، اطلاع رسانی را پیش از تصویب این پیشنهاد انجام دادیم.

واگذاری روزانه ۲۰۰ تا ۲۲۰ واحد به مالکان
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: از زمانی که این اطلاع رسانی انجام شد، خوشبختانه روند تحویل واحد‌های باقی مانده سرعت گرفته است و روزانه مالکان ۲۰۰ تا ۲۲۰ واحد نسبت به تحویل کارت قسط اقدام می‌کنند و اگر همین روند ادامه داشته باشد تا اول اسفندماه حدود ۳۵۰۰ واحد مسکن مهر توسط مالکان در این شهر جدید تحویل گرفته خواهد شد و تکلیفشان روشن خواهد شد.
وطن خواهی افزود: در پرند حدود ۳۵۰ پروژه مسکن مهر داریم و اگر هر پروژه را شامل ۲۰۰ واحد بدانیم، تعداد زیادی واحد باقی خواهد ماند و گزارش نواقص احتمالی این تعداد، توسط مأموران شرکت عمران، دشوار و زمان بر خواهد بود و تا زمانی که خود مردم واحد را تحویل نگیرند و نسبت به اعلام نواقص احتمالی اقدام نکنند، مشکل حل نمی‌شود؛ بنابراین از مردم خواهش می‌کنیم در این زمینه به ما کمک کنند. به این منظور، دولت نیز پای کار آمده و از منابع داخلی خود حتی در تکمیل واحد‌ها اقدام کرده است.

مالکان تا قبل از عید واحد خود را تحویل بگیرند
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند به مالکان واحد‌های مسکن مهری که همچنان تحویل گرفته نشده اند، توصیه کرد، تا پایان سال، برای تحویل، اقدام کنند و گفت: در غیر این صورت، شرکت عمران باید به درخواست بانک و طبق لیستی که به ما ارائه خواهد کرد، نسبت به تعیین تکلیف کسانی که واحدشان را بدون علت مشخص تحویل نگرفته اند، داوری کنیم. البته ممکن است در فرایند داوری، حق را به برخی از مالکان دهیم، اما با توجه به پیشرفت کار و گزارش تکمیل واحد‌ها به احتمال زیاد در عمده موارد حق با بانک خواهد بود. به این خاطر به مردم توصیه می‌کنیم، هر چه زودتر نسبت به تحویل واحد و دفترچه قسط خود اقدام کنند.

وطن خواهی افزود: در قراردادی که با مالکان بسته شده است، شماره تماس‌هایی را به عنوان مرجع رسمی اطلاع رسانی اعلام کرده ایم، اما شماره تماس برخی مالکان تغییر کرده است؛ با این منظور نیز شماره تماس جدید مالکان را از اپراتور‌های تلفن همراه گرفته ایم و اطلاع رسانی را از این طریق انجام داده ایم.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون کارگزاری شرکت عمران روز‌های پنجشنبه فعال است و آمادگی داریم در صورت استقبال بیشتر، روز‌های جمعه نیز آماده خدمت رسانی باشیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°