جوان 20 ساله به جمع نظامیان تیپ گولانی زد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:50 - چهارشنبه 20 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۸۳۰۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
۱۴ نظامی صهیونیست در قدس اشغالی با خودرو، زیر گرفته و زخمی شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هنوز هیچ گروه یا شخصی مسئولیت این عملیات را بر عهده نگرفته است. نظامیان رژیم صهیونیستی در حال جستجو برای یافتن عامل این عملیات هستند.
روزنامه «یدیعوت آحارونوت» اعلام کرد این عملیات، نظامیان تیپ «گولانی» را هدف گرفت. تیپ گولانی معروف به تیپ شماره یک رژیم صهیونیستی است و از آن‌ها در مأموریت‌های مهم استفاده می‌شود.
جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) اعلام كرد عمليات حمله با خودرو و زير گرفتن نظاميان صهيونيست ، مقاومت در مقابله با توافق قرن محسوب مي شود و همه ملت فلسطين قصد دارند كه اشغالگران را از كرانه باختري بيرون برانند و شهرك ها را از بين ببرد.
در حمله صبح امروز با خودرو در شهر قدس كه در دو مرحله انجام شد 14 نفر از نظاميان يگان ويژه رژيم صهيونيستي « گولاني » زخمي شدند. صهيونيستها عمليات پيگرد مهاجم را كه گفته مي شود يك جوان 20 ساله است آغاز كرده اند.
 
در درگیری نظامیان صهیونیست با فلسطینیان در جنین، یک فلسطینی شهید شد.
صهیونیستها تلاش می کردند منزل یک اسیر فلسطینی را ویران کنند که با مقاومت جوانان فلسطینی مواجه شدند . در این درگیری پنج فلسطینی هم زخمی شدند.
 
زير گرفتن 14 نفر از نظاميان صهيونيستي از سوي يك خودروسوار فلسطيني در قدس مي توان به عنوان اولين اقدام عملي و جدي در واكنش به رونمايي از طرح موسوم به معامله قرن ياد كرد كه با حضور ترامپ و رهبران احزاب رقيب در فلسطين اشغالي شامل نتانياهو رهبر حزب ليكود و ائتلاف راستگراها و بني گانتس رهبر حزب آبي و سفيد و ائتلاف بقاياي چپ گراها صورت گرفت. هنوز كم و كيف اين عمليات مشخص نشده است كه آيا اين عمليات ابتكار فردي يا سازماندهي شده بوده و اينكه آيا از سوي گروه هاي فلسطيني اعم از مقاومت و غيرمقاومت حمايت و پشتيباني شده يا نه ؟ اما آنچه مسلم است اينكه طرح موسوم به معامله قرن اكنون كل موجوديت را به مخاطره انداخته است و مي خواهد كل كشتي فلسطين را با همه سرنشينانش يكجا غرق كند و لذا همه فلسطيني ها صرف نظر از افكار و گرايشات سياسي با خطر و تهديد مشابهي روبرو هستند و لذا همه­ آن ها به طور بالقوه انگيزه واكنش و اقدام دارند اما اينكه اين زمينه هاي بالقوه چگونه به بالفعل تبديل شود شايد محل بحث باشد؛ از اين لحاظ فلسطين در حال گذار قرار دارد و اگرچه در گذشته واكنش فلسطيني ها همانند دوران انتفاضه هاي اول و دوم متناسب با خطرات و تهديدها و اهانت هاي وارده نبوده، اما در مجموع به نظر مي رسد اوضاع به آرامش قبل از طوفان شباهت دارد. به هر حال با زيرگرفتن 14 نظامي صهيونيستي به وسيله به خودروسوار فلسطيني اولين حركت و واكنش جدي به طرح موسوم به معامله قرن استارت خورد و اكنون مسئله مهم اين است كه آيا اين حركت با حركات و اقدامات بعدي تكميل خواهد شد و يا اينكه در حد هشدار باقي مانده و متوقف خواهدشد؟ پاسخ اين سوال به تحولات بعدي و بخصوص واكنش تشكيلات خودگردان بستگي دارد كه ايا از همكاري امنيتي با رژيم صهيونيستي در اين مورد يا موارد مشابه دست برخواهد داشت و فضا را براي فلسطيني هاي كه قصد مقابله با معامله قرن دارند بازخواهد گذاشت و يا اينكه به روال معمول به اين همكاري ها ادامه داده و دست فلسطيني ها را براي هرگونه واكنش عملي بسته نگه خواهد داشت. اما تجارب گذشته در موارد مشابه حاكي از اين بوده است كه هر فلسطيني ها عمليات ها را استمرار بخشيده و ابتكار عمل را در دست گرفته اند توانسته اند رژيم صهيونيستي را در موضع انفعالي قرار داده و به نوعي از بازدارندگي دست يابند اما هروقت اين عمليات ها موردي بوده و استمرار نيافته درست برعكس رژيم صهيونيستي ابتكار عمل را در دست گرفته و ضمن اينكه انتقام سخت از عامل يا عاملان عمليات گرفته بلكه آن را به فرصتي براي سرعت بخشيدن به طرح هاي نيمه تمام خواهد تبديل كرده است كه اكنون در چارچوب طرح موسوم به معامله قرن متجلي شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°