رشد ۷درصدی صادرات غیرنفتی کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:35 - يکشنبه 10 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۸۴۲۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵
وزیر اقتصاد از رشد ۷درصدی صادرات غیرنفتی کشور در ۱۰ ماه از سال خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای دژپسند گفت: در این مدت میزان کالا‌های صادراتی به لحاظ ارزش سه درصد کاهش، اما به لحاظ وزنی ۲۰ درصد افزایش یافته که حاصل کار بخش خصوصی است.
 
وزیر اقتصاد که به همدان رفته تجارت خارجی کشور در ۱۰ ماه از سال را ۷۲ میلیارد دلار اعلام کرد و از رشد ۵۰ درصدی سرمایه گذاری خارجی هم خبر داد.
 

آقای دژپسند همچنین به برنامه‌های دولت برای تسهیل سرمایه گذاری در کشور اشاره کرد.
 
فرهاد دژپسند بعدازظهر امروز هم در جمع اصحاب رسانه درباره طرح اصلاح سیستم بانکی و راه‌اندازی سامانه اموال مازاد بانک‌ها اظهار داشت: سامانه اموال مازاد بانک‌ها فعال است و در حال حاضر ۲ هزار میلیارد در این سامانه ثبت شده که یک‌هزار میلیارد تومان موثر شده است.

او بیان کرد: یکی از موضوعات اصلاح نظام بانکی واگذاری دارایی‌ها و اموال مازاد است که در بانک‌های دولتی پیگیری می‌شود به همین مناسبت ما به دنبال این هستیم تا ناترازی بانک‌ها را رفع کنیم که خوشبختانه اقدامی نیز در این باره انجام شده است.

وزیر اقتصاد با اشاره به مدرن‌سازی بانک‌ها نیز گفت: خوشبختانه بخشنامه بانکداری دیجیتالی را معاونت بانکداری ما ابلاغ کرده است و بانک‌ها نیز در حال اجرای آن هستند.

او با اشاره به اینکه برگردان مطالبات معوق پیگیری می‌شود ابراز کرد: کاهش بدهی دولت به بانک‌ها و افزایش سرمایه بانک‌ها به طور موازی در حال پیگیری است.

دژپسند درباره برنامه‌های این وزارتخانه برای بهبود معیشت مردم و شرایط اقتصادی کشور نیز گفت: اقدامی که در حوزه مالیات، گمرک، سرمایه‌گذاری خارجی، بانکداری و بیمه انجام می‌دهیم سبب افزایش سرمایه‌گذاری و بهبود معیشت مردم خواهد شد.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸°    ۱۲°