هرجا به نسخه ملی خود عمل کردیم پیشرفت کردیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۷۶۸۴۴۳
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
رئیس قوه قضائیه گفت: مشکل حل نشدنی وجود ندارد و نسخه داخلی حل آن در انقلاب اسلامی است، غرب نسخه شفابخش به ما نخواهد داد، ما هر جا نسخه ملی خود را عمل کردیم پیشرفت کردیم و هر جا منتظر آن‌ها بودیم کشور را معطل نگه داشتیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز در شورای اداری استان بوشهر اظهار کرد: باید ایران در اقتصاد، کشاورزی و سایر امور قوی شود؛ باید از کارآفرینان و سرمایه گذاران پرسید مشکلات آن‌ها چیست؟ می‌گویند تسهیلات را تسهیل کنید.

او افزود: بعضی‌ها می‌گویند هفت خوان، اما در راه تولیدکننده هفتاد خوان است که باید اعطای مجوز‌ها برای کار تولید تسهیل شود. جایزه دادن خوب است، اما جایزه واقعی این است که کارش تسهیل شود.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: فرمایش مقام معظم رهبری درباره رونق تولید توانسته حال و هوای رفع موانع و رونق گرفتن تولید را ایجاد کند. برخی مسائل هست که باید راهبرد‌های قانونی آن ارائه شود.

آیت الله رئیسی اظهار کرد: آیا در دنیا کشوری که محصولات پیشرفته مصرف کند به آن پیشرفته می‌گویند؟ خیر. پیشرفته شدن کشور به بالا رفتن توان تولید در کشور است نه مصرف! توانمند شدن در حوزه تولید و بومی شدن دانش و انتقال تکنولوژی می‌تواند به کشور کمک کند.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: برخی تصورشان بر این است که آنان باید دانش را به ما بدهند در حالی که نمونه عینی آن دانش هسته‌ای است که تمام تلاششان را کردند تا این دانش بومی نشود و یا در حوزه نانو و کشاورزی یا در صنایع دفاعی، هیچ چیزی را آن‌ها به ما ندادند.

او تصریح کرد: پیام انتقام سخت و حمله موشکی ایران به عین الاسد، اقتدار بود که ما می‌توانیم و دنیا و منطقه نیز پیام را گرفت و دنیا پیام توانمندی ایران را دریافت کرد.

سید ابراهیم رئیسی خاطرنشان کرد: در خصوص باغ ویلا‌ها راهکار‌های قانونی استفاده و بهره برداری از زمین‌ها توسط مسئولان گفته شود تا افراد دچار تخلف نشوند. در حوزه تغییر کاربری به کمیسیون ببرید و مصوبه رسمی؛ اگر دستگاه‌های اداری چارچوب‌های اداری را بگویند مردم عموما به دنبال قانون شکنی و تخلف نیستند پس چارچوب‌های اداری را روشن کنید.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: به ساخت و ساز غیرمجاز نمی‌توان مجوز داد، اما مردم ما قانونمدار هستند و ما نیز اجازه نخواهیم داد کسی در کشور قانون شکنی کند.

او یادآور شد: مسئله کالای ملوانی یا ته لنجی باید روشن شود و هیچ چیز در ابهام نباشد. در خصوص مسائل مختلف باید برای مردم تشریح شود، امروز در بازدید سرزده از ساحل دیدم که برداشت بی رویه و غیرقانونی از دریا حیات ساحل را به خطر می‌اندازد و صیادان نگران این موضوع هستند.

آیت الله رئیسی اظهار کرد: یک نکته درباره پیشرفت وجود دارد و آن عدالت است. آیا کشور‌های پیشرفته در حوزه اخلاق نیز پیشرفت کرده اند؟ طرح معامله قرن که ظلم به مردم فلسطین و منطقه است و به زباله دان تاریخ خواهد پیوست.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: ما کشور پیشرفته‌ای می‌خواهیم که در پرتو عدالت باشد. ظرفیت‌ها در خدمت مدیران است تا با اجرای عادلانه قوانین، توسعه را در پرتو عدالت قرار دهند که چنین جامعه‌ای مورد انتظار ما است.

او ادامه داد: مشکلات در حوزه‌های اقتصاد و معیشت  وجود دارد، اما مشکل حل نشدنی وجود ندارد. کجا حل می‌شود؟ نسخه داخلی آن انقلاب اسلامی است. غرب نسخه شفابخش به ما نخواهد داد، ما هر جا نسخه ملی خود را عمل کردیم پیشرفت کردیم و هر جا منتظر آن‌ها بودیم کشور را معطل نگه داشتیم.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی بیان کرد: بحمدلله امروز در کشور اقتدار داریم که باید آن را حفظ کنبم. آینده را برای جمهوری اسلامی ایران بسیار روشن می‌بینیم. شهدای عزیز به ما آموخته اند که با رشادت و شجاعت و تلاش و اخلاص می‌توان کشور را پیشرفته کرد و حتما این از مدیران برمی آید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °