بازگشت بیش از هزار واحد صنعتی به چرخه تولید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:52 - يکشنبه 04 آبان 1399
کد خبر : ۷۶۸۴۵۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
معاون برنامه‌ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از بازگشت هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط به چرخه تولید خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدعلی عزیزمحمدی با اعلام این خبر افزود: در این میان ۴۵ هزار واحد صنعتی موفق به کسب پروانه بهره برداری شدند.

او با بیان اینکه حدود ۱۰ هزار واحد به دلایل مختلف در سال های اخیر از چرخه تولید بازماندند، گفت: امسال وزارت صمت برش استانی را در ۳۱ استان پیاده سازی کرد تا از این مسیر واحد‌های راکد را شناسایی کند و طی ان واحد‌هایی را که راحت‌تر می‌توانستند به چرخه بازگردند را احصا کرد.

عزیر محمدی با بیان اینکه در شرایط فعلی در جنگ اقتصادی قرار داریم گفت: کارافرینان، صنعتگران و کارگران نیرو‌های خط مقدم این جبهه هستند.

او گفت: با تمام مشکلاتی در تولید داریم، اما توفیقات بسیاری هم در این زمینه کسب کرده ایم.
 
 
نوده فراهانی عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس‌آباد میهمان تلفنی برنامه، با اشاره به اینکه وزارت صمت واحد‌های کوچک و متوسط تولیدی را به واقع بینی و رونق بیشتر سوق داده است، گفت: مزیت مهم این واحد‌ها اینست که تحریم پذیر نیستند.

او نیاز صنایع کوچک را به حمایت ساختاری و جایگزینی با صنایع بزرگ برای فرار از تحریم‌ها دانست و افزود: در صورتی که زیر ساختار‌ها در این شهرک‌ها بهبود پیدا کند، شاهد رشد بیشتری در توان تولیدی شهرک‌ها خواهیم بود.

عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس‌آباد درباره ضرورت تغییر نگاه قانون به واحد‌های کوچک و متوسط در مقوله اخذ مالیات هم توضیحاتی ارائه کرد:
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۲۲°