اختصاص۷۰۰ میلیارد ریال به دستگاه‌های قضایی بوشهر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:53 - يکشنبه 22 تير 1399
کد خبر : ۷۶۸۵۲۷
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۸
رئیس قوه قضائیه گفت: در مجموع ۷۰۰ میلیارد ریال برای حل مشکلات فوری مجموعه دستگاه‌های این قوه در استان بوشهر مصوب شدکه بخشی از این اعتبار از بودجه قضائیه و بخشی مربوط به منابع استانی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی پنجشنبه شب در پایان سفر یک روزه خود به استان بوشهر در گفت وگو با خبرنگاران افزود: با توجه به سفر ۲ روز گذشته هیات‌های قضایی به استان که ۹ هیات در شهرستان‌ها و هشت هیات در مرکز استان مستقر شدند مسائل و موارد موجود در استان بررسی شد.

وی بیان کرد: وضعیت پرونده‌ها و عملکرد آنها مورد بررسی قرار گرفت که نتایج این بحث‌ها در شورای عالی قضایی استان با حضور مسئولان قضایی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و استاندار تشکیل شد.

وی اضافه کرد: در این نشست مواردی که از شهرستان‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته بود گزارش و تصمیم گیری شد.

رئیسی بیان کرد: یک سری کارهای سریع از جمله نیازمندهای دادگستری، زندان و پزشکی قانونی وجود دارد که باید از همین هفته دراستان آغاز شود.

وی تاکید کرد: باتوجه به گزارش های ارائه شده مشکل چهار شهرستان استان بوشهردرخصوص پزشکی قانونی باید ازهفته آینده آغاز شود.

حجت الاسلام رئیسی گفت: همچنین بخش های مربوطه باید نسبت به کمبود نیروی انسانی و قاضی در این استان اقدام کنند.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: بعضی از امکانات در خود استان باید تامین شود که بررسی شد و باید سریع اقدام شود برخی دیگر باید در مرکز بررسی و تصمیم گیری شود.

وی در خصوص وضعیت زندانها در استان بوشهر گفت: برای بررسی این مساله کارگروه‌هایی برای پی گیریهای لازم تشکیل شد.

حجت الاسلام رئیسی در خصوص برخی پرونده های خاص استان بوشهر تاکید کرد: از جمله این پرونده ها، پرونده ۹۰۰ خودرو دپو شده است که در بنادر استان بیش از ۲ سال است که وجود دارند و قرار شد که تا آخر سال جاری مورد بررسی و وضعیت این خودروها روشن شود.

وی در خصوص اراضی گفت: زمین‌هایی در بخش‌های مختلف وجود دارد که براساس گزارش‌هایی که ارائه شد بعضی زمین خواری‌ها صورت می‌گیرد و برخی بی توجهی به قوانین و مقررات در تغییر کاربریها انجام می شود.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: تغییر کاربری نیاز به مصوبه دارد و باید قانونی انجام شود و برخی کارهای خودسرانه ای که انجام می شود و برخی از زمین خواریها باید پی گیری شود.

وی گفت: برهمین اساس قرار شد جلسه ای با حضور استاندار و رئیس کل دادگستری استان بوشهر با حضور همه دست اندرکاران حفظ حقوق بیت المال تشکیل و نسبت به وضعیت این اراضی و حفظ این منابع ملی تصمیم گیری شود.

حجت الاسلام رئیسی نسبت به تعیین تکلیف و اجرای مصوبه مربوط به سوخت شناورهای صیادی در استان بوشهر تاکید کرد وبیان کرد: استانداری باید این مساله را پی گیری کند هرچند قبل از سفر در سخنانی که با معاون اول دولت داشتم گفتند که مساله سوخت مطرح شده و اجرای این مصوبه و حل مشکل مساله سوخت شناورهای صیادی و برطرف کردن این نگرانی صیادان که نیروهای پرتلاشی هستند ضروری است.

وی همچنین بر ضرورت حل مساله بیمه صیادان و مساله آب اسکله ها نیز تاکید کرد و گفت: این دو مساله از طرف استانداری پی گیری می شود.

حجت الاسلام رئیسی درخصوص صید ترال گفت: صید ترال موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد چرا که نباید آبزیان لطمه ببینند و خطراتی برای دریا و آبزیان پیش بیاید.

وی یادآور شد: یک سری مسائلی در خصوص عسلویه مطرح شد که سازمان بازرسی کل کشور مامور شد کار را دنبال و گزارش دهد.

حجت الاسلام رئیسی یادآور شد: امشب ۱۷ هیات گزارشهای خود را ارائه دادند و در هر مرورد تصمیماتی به صورت منطقه ای گرفته شد و نکاتی قرار شد به تهران منتقل و در شورای عالی دنبال شود بعضی نکات را نمی شود در استان تصمیم گرفت و مربوط به شورای عالی است که کار را دنبال کنیم.


وی گفت: امیدواریم مجموعه انچه بررسی شد بتواند گامی باشد در جهت رفع مشکلات مردم عزیز و پرشور و شعور استان بوشهر که به درستی این استان به نام دارالحماسه معروف است چرا که مردمی حماسه آفرین دارد و نشان دادند که زمان شناس ، دشمن شناسی و به موقع عکس العمل نشان مید هند.

وی گفت: نتیجه این زمان شناسی باعث شده که چهار بار جلو تجاوز انگلیسی ها را بگیرند و همچنین ذلت و خواری آمریکایی ها را بدنبال داشته باشد و این روحیه مقاومت ایستادگی و سخت کوشی بتوانند در مسیر انقلاب و حفظ ارزشها گامهای بلندی را بردارند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۳°