اطلاعیه هواشناسی درباره بارش برف
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:03 - سه‌شنبه 01 مهر 1399
کد خبر : ۷۶۸۵۴۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
سازمان هواشناسی کشور در اطلاعیه شماره ۷۶ خود از بارش برف در استان‌های مختلف خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 از بعدازظهر امروز با ورود سامانه بارشی به کشور در برخی مناطق شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرش مرکزی بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف آغاز می‌شود. فردا شنبه ۱۹ بهمن با گسترش و تقویت سامانه بارشی این شرایط در مناق شمال غرب، غرب، برخی مناطق جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و سواحل غربی دریای خزر ادامه خواهد داشت.

روز یکشنبه علاوه بر مناق ذکر شده در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر نیز بارش روی می‌دهد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز دوشنبه در بخش‌هایی از شمالغرب، غرب، سواحل شمالی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، زاگرس مرکزی، شمال شرق و شرق بارش برف و باران و وزش باد شدید و در جنوب شرق رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

روز سه شنبه در سواحل دریای خزر، شمال شرق ونواحی مرکزی کشور بارش برف و در جنوب شرق رگبار و رعدوبرق پیش بینی می‌شود. از روز یکشنبه تا سه شنبه در اکثر مناطق کشور کاهش دمای ۸ تا ۱۵ درجه‌ای پیش بینی می‌شود. همچنین از اواخر وقت روز شنبه تا دوشنبه دریای خزر به دلیل وزش باد شدید مواج و طوفانی است و به سبب کاهش شدید دما بارش برف در استان‌های ساحلی روز می‌دهد.
 
سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای مبنی بر تشدید فعالیت سامانه بارشی از روز جمعه ۱۸ بهمن اعلام کرد:
 
نوع مخاطره: بارش برف، مه آلودگی، وزش باد شدید، کولاک برف، کاهش محسوس دما، یخبندان
منطقه اثر: جمعه: جنوب آذربایجان غربی، (حداکثر تا ۴۰ سانتی‌متر)
شنبه: جنوب آذربایجان غربی، نیمه غربی کردستان، شمال غرب کرمانشاه (حداکثر ۳۵ تا ۷۰ سانتی‌متر)، غرب چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات خوزستان و ارتفاعات جنوب شرق لرستان، اردبیل، جنوب آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز در استان‌های تهران، البرز و قزوین (حداکثر ۱۰ تا ۲۰ سانتی‌متر)
 
یک‌شنبه: گیلان، نیمه غربی مازندران (حداکثر ۲۰ تا ۴۰ سانتی‌متر)، ارتفاعات شرقی مازندران، ارتفاعات گلستان و شمال غرب چهارمحال (حداکثر ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر)، شمال اردبیل، غرب کردستان، شمال غربی کرمانشاه، بخش‌هایی از لرستان، شمال خراسان شمالی، ارتفاعات استان‌های البرز، سمنان، قزوین و تهران (حداکثر ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر) دوشنبه: گیلان و مازندران به‌ویژه در ارتفاعات (حداکثر ۱۰۰ تا ۱۳۰ سانتی‌متر)، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی (حداکثر ۱۵ تا ۲۵ سانتی‌متر)
اثر مخاطره: یخبندان، لغزندگی و اختلال تردد در معابر شهری و محور‌های مواصلاتی همراه با مه آلودگی، کاهش دید و کولاک برف، مسدود شدن برخی راه‌های روستایی
 
توصیه: احتیاط در تردد شهری و جاده‌ای و مجهز کردن خودرو‌ها به تجهیزات زمستانی، مدیریت در توزیع و مصرف بهینه حامل‌های انرژی و سایر اقدامات پیشگیرانه
برچسب ها: هواشناسی ، برف ، سرما
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °