قادر به مبارزه با ویروس کرونا نیستیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:52 - چهارشنبه 14 خرداد 1399
کد خبر : ۷۶۸۷۹۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۹
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد قادر به مبارزه با ویروس کرونا نیستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تدروس ادهانوم دبیر کل سازمان بهداشت جهانی در نشست خبری این سازمان در ژنو اعلام کرد تاکنون ۳۴ هزار و ۵۴۶ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند.
شیب افزایش مبتلایان به ویروس کرونا پس از چند هفته، روندی کاهشی گرفته و همزمان هر روز ده‌ها نفر از افراد مبتلا در فهرست قربانیان قرار می‌گیرند. برای جلوگیری از ورود این هیولای میکروسکوپی سخت‌ترین تدابیر جهانی در حال اجراست و رسانه‌ها لحظه به لحظه آخرین خبر‌ها را از قربانیان این ویروس رصد می‌کنند.
نماینده سازمان بهداشت جهانی بر ضرورت هوشیاری در برابر همه گیری بیماری کرونا تاکید کرد. دکتر گائودن گالی که به پکن رفته گفت: پیش بینی اینکه این بیماری در کجا نهفته است ناممکن است.
براساس آمار‌های سازمان بهداشت جهانی نرخ رشد ویروس کرونا طبق نمودار از ۲۲ درصد در ابتدای هفته گذشته به ۱۱ درصد در پایان هفته کاهش یافته. بیش از ۸۰ درصد از افراد گرفتار این ویروس در چین در شهر ووهان کانون همه گیری آن حضور دارند.
شمار تلفات ویروس کرونا در چین به ۷۲۴ نفر افزایش یافت. تعداد افراد مبتلا به این ویروس هم به حدود ۳۵ هزار نفر رسید که حال بیش از ۶ هزار نفر آنان وخیم است. کمیسیون کمیسیون سلامت چین از درمان بیش از هزار و ۵۰۰ مبتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داده است.
برچسب ها: بهداشت ، کرونا ، جهانی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°