دفع حمله هکرها به زیرساخت های مجازی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:58 - دوشنبه 05 خرداد 1399
کد خبر : ۷۶۸۸۲۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
معاون وزارت ارتباطات و فناوری از دفع مجموعه حملات گسترده به شبکه اینترنت کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حمید فتاحی با بیان اینکه هکرهای مزدور،  گسترده‌ترین حمله تجربه شده را علیه زیرساخت‌های کشور اجرا کردند، از مقابله و دفع آن خبر داد.

معاون وزیر ارتباطات گفت: این حمله مشتمل بر میلیون‌ها مبدا بود که کل کشور را هدف قرار گرفته بود.
 
وی افزود:بر اساس اطلاعات ما، چنین حمله ای پیش از این سابقه نداشته و این نخستین بار است که در چنین گستره ای به حوزه زیرساختی کشور حمله می شود.
 
 
فتاحی درباره جزئیات این حمله گفت: میلیون‌ها مقصد هدف قرار گرفته شده بودند و با حمله SYN flood (نوعی از حمله دیداس) با نرخ ۱۸۰ میلیون PPS (درخواست بر ثانیه) به دنبال اختلال سراسری در شبکه اینترنت ایران هستند.

حملات دیداس مانند زامبی شروع می‌کنند به تخریب سیستم. ورودشان به قدری مرموز است که نمی‌توان حتی برای دفعشان راه‌حل قطعی پیدا کرد. حملات DDoS زمانی اتفاق می‌افتد که تعداد زیادی درخواست به یک سامانه سرازیر می‌شود، زمانی که تعداد درخواست‌ها به اندازه‌ای باشد که پهنای باند سایت نتواند به آن پاسخ دهد، به قول معروف سایت داون می‌شود.

معمولا حمله به سایت و سامانه‌ها با فشار روی ضعف و آسیب‌پذیری‌های امنیتی سامانه‌ها اتفاق می‌افتد، اما حملات دیداس به این شکل نیست و بات‌های مهاجم از کمبود پهنای باند و منابع سرورها برای حمله سوء استفاده می‌کنند. از آن جا که ورود بات‌ها به سایت‌های مختلف توزیع شده است، تفاوت چندانی با کاربر قانونی تفاوتی ندارد؛ شاید به همین دلیل است که هنوز راه‌حل قطعی برای این حملات پیدا نشده است.

همچنین در شهریوری که گذشت تعدادی از کسب‌وکارهای حوزه ارز دیجیتال، مورد حمله قرار گرفتند؛ حملاتی که حجم آن تقریبا ۲۰ برابر استاندارد جهانی و از کشورهای دیگر انجام شده بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°