رونمایی از رعد و سلمان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:15 - سه‌شنبه 21 مرداد 1399
کد خبر : ۷۶۸۸۳۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
با حضور سردار سلامی و سردار حاجی زاده از موشک رعد و موتور سلمان رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 در مراسم رونمایی از دستاوردهای جدید دفاعی کشور که با حضور سردار سلامی، فرمانده کل سپاه برگزار شد، سردار حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه با بیان اینکه وزن موشک رعد نسبت به نسل پیشین این موشک به نصف کاهش یافته است، گفت: با افزایش 200 کیلومتری برد این موشک، رعد قابلیت نابودی هدف در فاصله 500 کیلومتری را دارد.
 
 
موشک رعد ۵۰۰ به موتور کامپوزیتی "زهیر" مجهز است.
 
همچنین موتور کامپوزیتی فضایی "سلمان" با نازل متحرک به عنوان نسل جدید پیشران‌های موشکی و ماهواره برها نیز امروز رونمایی شد.

استفاده از فناوری بدنه‌های الیاف کربن قابلیت تحمل ۱۰۰ بار فشار و دمای۳ هزاردرجه سانتیگراد و دستیابی به موشک‌های بسیار سبک را فراهم می‌کند.

موشک رعد ۵۰۰ از موشک‌های نسل جدید است که در مقایسه با موشک فاتح ۱۱۰ با بدنه فولادی، با یک دوم وزن، اما ۲۰۰ کیلومتر از افزایش برد برخوردار می‌باشد.

همچنین نیروی هوافضای سپاه امروز از موتور‌های موشک با نازل متحرک رونمایی کرد که ترکیب دو دستاورد بزرگ "بدنه کامپوزیت" و "نازل متحرک" در موشک، امکان استفاده از موتور‌های سوخت جامد را در خارج از جو فراهم کرد.

با دستیابی به این موفقیت، ساخت ماهواره بر‌های سبک سوخت جامد، موشک‌های زمین به زمین با سطح مقطع راداری کم و مانورپذیر کردن موشک‌ها به منظور عبور از سپر موشکی و کاهش هزینه‌ها و افزایش تولید و کاهش پیچیدگی در تولید و نهایتاً جهش نسلی در موشک‌ها فراهم شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °