ایران دارنده مقام نخست منطقه در حوزه سلول های بنیادی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 22 خرداد 1400
کد خبر : ۷۶۸۸۴۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور: در حوزه علمی و تجاری محصولات دانش بنیان در زمینه سلول‌های بنیادی، در منطقه مقام نخست را داریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سورنا ستاری در حاشیه رونمایی از ۲۵ محصول جدید در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی که در مرکز تحقیقات سلول‌های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، درباره افتتاح مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: این مجموعه به طور کامل در حوزه فناوری فعالیت دارد و محلی برای حضور و فعالیت شرکت‌های شتاب دهنده در حوزه سلول‌های بنیادی است تا حدی که مباحث مربوط به تجاری سازی محصولات در حوزه سلول‌های بنیادی، پزشکی و بازساختی در این محل پیاده می‌شود.

وی گفت: بیش از ۱۰۰ شرکت در حوزه سلول‌های بنیادی، پزشکی و بازساختی فعالیت دارند و علاوه بر دانشگاه تهران برای ۷ دانشگاه علوم پزشکی در حوزه زیرساخت فعالیت‌های سلول‌های بنیادی سرمایه گذاری شکل گرفته است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور درباره برخی از مزایای سلول‌های بنیادی افزود: سلول‌های بنیادی در حوزه درمان علاوه بر اینکه روش جدیدی را مطرح می‌کند هزینه درمان را هم کاهش می‌دهد و در دسترس است و در حوزه علمی و تجاری شرکت‌ها و محصولات دانش بنیان در زمینه سلول‌های بنیادی ما در سطح منطقه مقام اول را دارا هستیم.

رونمایی از ۲۵ محصول فناورانه در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی
از ۲۵ محصول فناورانه در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و نیز از مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.

امروز با گشایش مرکز جامع سلول‌های بنیادی و پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران که ۱۲ شرکت فناور دانش بنیان در آن مستقر هستند، از ۲۵ محصول که شامل مواد اولیه در حوزه مهندسی بافت است، رونمایی شد.

این ۲۵ محصول در حوزه مهندسی بافت است. تاکنون بخش زیادی از مواد اولیه در حوزه مهندسی بافت وارداتی بوده، اما هم اکنون در این عرصه محصولات بومی تولید می‌شود.

بیش از یک سال برای تولید این محصولات زمان برده شده است و هم اکنون این محصولات در حوزه پژوهشی مورد استفاده قرار می‌گیرد و نیاز ما را به واردات آن‌ها از خارج از کشور برای فعالیت‌های پژوهشی قطع کرده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °