سیمرغ «ظفر» را با موفقیت به فضا پرتاب کرد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:41 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۷۶۸۸۵۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۷
سخنگوی فضایی وزارت دفاع: ماهواره بر سیمرغ، ماهواره «ظفر» را با موفقیت به فضا پرتاب کرد، اما ماهواره بر به سرعت مورد نیاز برای تزریق ماهواره در مدار مورد نظر نرسید و بهینه سازی‌های لازم جهت پرتاب آتی انجام خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سيد احمد حسيني سخنگوي فضايي وزارت دفاع  در ارتباط تلفنی با شبکه خبر گفت: ماهواره بر سیمرغ ، ماهواره «ظفر» را با موفقیت به فضا پرتاب کرد اما ماهواره بر به سرعت مورد نیاز برای تزریق ماهواره در مدار مورد نظر نرسید.
 
حسینی افزود: بهینه‌سازی‌های لازم برای پرتاب آتی انجام خواهد شد.
 
سخنگوی فضایی وزارت دفاع با بیان اینکه پرتاب ماهواره ساعت 19:15 انجام شد افزود: حدود 90 درصد مسیر نیز طی شد و ماهواره بر به ارتفاع بالای 540 کیلومتر و سرعت 6500 متر بر ثانیه رسید.
 
او افزود: ماهواره نیز دقایقی در مسیر قرار گرفت اما این چرخه کامل نشد در همین دقایق سیگنال‌هایی نیز دریافت شد و ایستگاه‌های زمینی اقدامات لازم را انجام دادند.
 
سخنگوی فضایی وزارت دفاع گفت: بیش از 90 درصد از اهداف این پروژه محقق شد، بهینه‌سازی پایگاه فضایی، ایجاد تغییرات لازم روی موتورها از جمله این اهداف بوده است.
 
این پروژه پس از تحلیل داده‌های دریافت شده و اصلاح برخی جزئیات در کمترین زمان ممکن مجدداً عملیاتی خواهد شد.
 
سخنگوی فضایی وزارت دفاع تاکید کرد: بیش از 90 درصد از اهداف این پروژه محق شد؛ بهینه‌سازی پایگاه فضایی، ایجاد تغییرات لازم روی موتورها از جمله این اهداف بوده است.
 
او افزود: این پروژه پس از تحلیل داده‌های دریافت شده و اصلاح برخی جزئیات در کمترین زمان ممکن مجدداً عملیاتی خواهد شد.
 
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°