حضور مردم در صحنه های مختلف تنها عامل پیروزی انقلاب اسلامی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:44 - جمعه 14 آذر 1399
کد خبر : ۷۶۸۸۵۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۴
صادق خرازی، تحلیلگر مسائل سیاسی: تنها عامل پیروزی انقلاب اسلامی، حضور مردم در صحنه های مختلف بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

صادق خرازی تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: انقلاب اسلامی ایران آغاز یک جریان جدید فکری در شئون مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اعتقادی مردم ایران است. 

حضور مردم در صحنه های مختلف تنها عامل پیروزی انقلاب اسلامی

او افزود: مهمترین اتفاق بعد انقلاب اسلامی، استیلای استقلال ملت ایران و احراز هویت ملی مردم ایران است که در قرون متمادی دستخوش تغییرات و حو ادث زیادی شده بود و انقلاب اسلامی توانست استیلای استقلال و احیای هویت ملی را توامان باهم احیا کند.

تحلیلگر مسائل سیاسی معتقد است: نظام دیوان سالار ما و  مهمترین رخدادها در کنار مردم سالاری دینی شکل گرفته است. نظم دیوان سالار، انتخابات متعدد در طی 40 سال و شکل دادن به دموکراسی و نقش مردم و احترام به حق و حقوق مردم به صورت پروسه ای مهم دیده می شود. 

او گفت: تا زمانی که نسل موجود انقلاب هست می توان اعتماد به نفس داشت و استبداد جایگزین مردم سالاری نخواهد شد چرا که استبداد در درازمدت ریشه تفکر مردم را خشک می کند.

خرازی درباره دستاوردهای بین المللی و منطقه ای انقلاب نیز گفت: انقلاب اسلامی آگاهی مردم را تبدیل به گفتمان و بیداری مردم را به مدرسه فکری تبدیل کرده است. 

عبدالله گنجی تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: سه دستاورد انقلاب بسیار مهم است یکی از مهمترین ها استقلال سیاسی است. نکته دوم احیای عظمت تاریخی اسلام است اما مردم سالاری دو بعد دارد و زمانی ارزش  گذاری می شود که تاریخ جمهور اسلامی را بشناسیم. 

حضور مردم در صحنه های مختلف تنها عامل پیروزی انقلاب اسلامی

او افزود: از زمان  مشروطه تا زمان انقلاب اسلامی (بجز سی تیر) مردم ایران دیده نمی شوند اما بعد انقلاب اسلامی مردم همیشه راهگشا بودند و چرخش نخبگان در قدرت نیز به وسیله مردم انجام میشود. 

گنچی درباره مردم سالاری دینی گفت: مردم سالاری به تعبیر رهبر انقلاب یک درون دینی است بنابراین مدل، مدل نویی است و کسانی که غرب شناسی دارند درباره مردم سالاری دینی دچار مشکل می شوند چراکه مردم سالاری دینی یک دموکراسی هدایت شده است و وقتی اکثریت جامعه بر دین مبتنی هستند این مدل دین مبتنی بر فطرت انسان است. 

تحلیگر مسائل سیاسی در ادامه افزود: پشتوانه مردمی انقلاب به امام و حقانیت امام کمک کرد و ترامپ نیز آن را تقویت کرد و ایستادگی را در بین مردم ایران بیش از پیش تجویز کرد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۱°