آغاز عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:12 - دوشنبه 30 فروردين 1400
کد خبر : ۷۶۸۸۸۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: عملیات اجرایی ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی در سطح کشور آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، محمود محمودزاده روز دوشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی مسکن ملی خرم آباد بیان کرد: در راستای اجرای طرح مسکن ملی، تهیه ۴۰۰ هزار واحد برای دهک های چهار تا هفت آغاز شد و برای دهک های اول تا سوم برنامه ای به زودی اعلام می شود.

وی اظهار داشت: برای گروه های شغلی معلمان، نیروهای مسلح، کارگران و بازنشستگان تفاهم نامه هایی با وزارت خانه های مربوطه برای ایجاد شرایط بهتر منعقد شده است.

وی ادامه داد: در مرحله نخست برای دهک های چهار تا هفت ۲۴۰ هزار نفر و ۲۰ هزار نفر نیز در بافت های فرسوده ثبت نام کردند و حدود ۵۸ درصد در سطح کشور واجد الشرایط شناخته که برای پایش های اولیه به ادارات کل معرفی شدند.

محمود زاده عنوان کرد: این افراد با مراجعه حضوری به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و ارایه مدارک لازم و تایید نهایی به بانک ها معرفی می شوند.

وی گفت: در صورتیکه افرادی به عدم تایید صلاحیت معترض باشند از اول تا ۱۰ اسفند ماه می توانند به سامانه مراجعه نمایند چرا که اعتراض ها بررسی دقیق خواهند شد.

وی افزود: در لرستان بر اساس طرح جامع مسکن حدود ۱۰ هزار و ۸۰۰ واحد نیاز است چهار هزار و ۸۰۰ واحد در سه شهر بزرگ و سه هزار واحد در شهرهای کوچک، سه هزار واحد در بافت های فرسوده که از این مجموع در مرحله اول حدود یک هزار و ۷۰۰ واحد ثبت نام شده است.

محمودزاده اظهار داشت: در مراحل بعد ثبت نام برای مابقی متقاضیان صورت خواهد گرفت، حدود ۶۱ درصد از ثبت نام های متقاضیان واجد الشرایط بودند و لرستان یکی از استان هایی بود که خیلی زود ظرفیت ثبت نام را پرکرد که این نشان از نیاز به تامین مسکن در این استان است.

یکهزار و ۶۸۴ نفر در استان متقاضی دریافت تسهیلات مسکن ملی بودند که یکهزار و ۳۰۴ نفر در سه شهر بالای ۱۰۰ هزار نفر حائز شرایط بوده و نام نویسی تکمیلی آنها از ۱۶ بهمن آغاز شده است.

جمعیت هر یک از شهرهای خرم آباد، بروجرد و دورود بالای ۱۰۰ هزار نفر می باشد و مابقی شهرهای استان زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند که طرح اقدام ملی مسکن در تمامی آنها بجز کوهدشت به دلیل مشکل عدم تامین زمین اجرا می شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۹°