نفوذ انقلاب اسلامی ایران ذاتی است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:51 - پنجشنبه 21 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۸۹۱۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۸
کارشناسان معتقدند: گسترش حوزه نفوذ انقلاب اسلامی ایران در فراسوی مرزها مبنی بر زر و زور نیست بلکه براساس نفوذ ذاتی و خواست دل های مردم منطقه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

"سید رسول شبیبی" در برنامه تیتر امشب گفت: یک از توانمندی های جمهوری اسلامی ایران از سال ۵۷ تا امروز نفوذ ذاتی و آرمانی انقلاب اسلامی در منطقه است و این چیزی است برخلاف تلاش کشورهایی مانند آمریکا در منطقه است.

کارشناس مسائل غرب آسیا افزود: نفوذ بسیاری از دولت ها از جمله آمریکا در چهار دهه اخیر با تمام هزینه های هنگفت در منطقه کم شده است. جهان غرب با هزینه کردن میلیاردها دلار نتوانستند در برایر نفوذ ذاتی جمهوری اسلامی ایران مقابله کنند. ایران بر اساس پیشینه تاریخی، دینی و مذهبی نقش کلیدی در منطقه دارد.

ایران ۵۷ - ایران ۹۸؛ جایگاه ایران در منطقه

کارشناس مسائل غرب آسیا از تفکر و اندیشه انقلاب اسلامی گفت که مبتنی بر استعمار ستیزی و حمایت از مظلومان است.

او افزود: آمریکا از سال ۲۰۰۱ نزدیک به ۷ تریلیون دلار در آسیا به بهانه‌های مختلف هزینه کرده است، اما همچنان مردم منطقه شعار ضد آمریکایی سر می‌دهند.
شبیبی گفت: جایگاه جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت 4 دهه برخلاف تلاش کشورهای مرتجع منطقه اثبات شده است.

ایران ۵۷ - ایران ۹۸؛ جایگاه ایران در منطقه

"حسین کنعانی‌مقدم "گفت: گروههای استعمار و فشار نمی توانند مانع از نفوذ ایران شوند. این مدل خاص انقلاب اسلامی ایران که می تواند گروههای مقاومت پرورش دهد. نفوذ انقلاب اسلامی بر خواست دل های مردم است. گروههای(تروریستی ای) مانند "بلک واتر" براساس جذب مزدور و نفوذ پول است.

کنعانی مقدم افزود: مردم و نهضت های آزاده جهان با قلب هایشان انقلاب اسلامی را پذیرفتند و این ارتباطی به تلاش برای نفوذ نداشت.

این کارشناس غرب آسیا گفت: یکی از دلایل حضور آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه جلوگیری از اتحاد کشورهای اسلامی در منطقه است. سناریوی اسلام هراسی، ایران هراسی و شیعه هراسی از معماری های قدرت رژیم صهیونیستی است.

کنعانی مقدم افزود: آمریکایی ها هم در ایجاد اختلافات قومی و مذهبی تلاش می کنند. آمریکایی ها به دنبال ایجاد مرزبندی های جدید و جنگ های داخلی است. داشتن پارلمان و دولت قوی در بین کشورهای منطقه مانع از تحقق اهداف آمریکا می شود.

سامی خضرء افزود: شعار انقلاب به شکل گسترده بر جبهه مقاومت تاثیر گذاشت و مفهوم انقلابی جدید در منطقه ایجاد کرد.

او گفت: امت اسلامی از زمان های دور به اتحاد و یکپارچگی نیاز داشت. استعمار توانست جهان اسلام را به دهها کشور در کشورها و مرزهای مختلف تقسیم کند. شهید حاج قاسم سلیمانی با جهاد خود این مرزبندی ها را شکست. 
کارشناس مسائل بین‌الملل افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی با شعار تحقق ارتش بیست میلیونی که امام خمینی (ره) بیان کردند در منطقه عمل می کرد.
او افزود: شهید قاسم سلیمانی انقلاب جدید در قلب های مردم ایجاد کرد. او افتخار و نماد ملت اسلام برای آزادی فلسطین به شمار می آید.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۸°