انقلاب اسلامی ایران یک انتخاب بود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:07 - جمعه 20 تير 1399
کد خبر : ۷۶۸۹۳۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰
رئیس جمهور در اجتماع عظیم راهپیمایان یوم الله ۲۲ بهمن گفت: مردم در سال 57 بین یک رژیم فاسد و وابسته، یک نظام مردم سالار دینی را انتخاب کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس جمهور گفت: بهمن ۵۷ در ۴۱ سال پیش به ما نشان داد چگونه قدرت خداوند در اراده یک ملت بزرگ تجلی می‌یابد. آقای روحانی در اجتماع عظیم راهپیمایان یوم الله ۲۲ بهمن در میدان آزادی افزود: روز تاریخی ۲۲ بهمن را به همه ملت بزرگوار ایران اسلامی و نیز به محضر رهبری معظم انقلاب تبریک می‌گویم و یاد همه شهیدان انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی و امام شهیدان را گرامی می‌دارم.
وی اضافه کرد: بهمن ۵۷ در ۴۱ سال پیش به ما نشان داد چگونه قدرت خداوند در اراده یک ملت بزرگ تجلی می‌یابد و علی رغم اینکه تبلیغ می‌کردند دوران دین و معنویت سپری شده است و علی رغم اینکه جهان آن روز به دو قطب شرق و غرب تقسیم شده بود ملت بزرگ ایران با انگیزه دینی و مذهبی بدون اتکا به هیچ قدرت و ابر قدرتی با دست خالی و با دلی مطمئن در برابر رژیم تا دندان مسلح و اربابانش ایستادند و انقلاب شکوهمند اسلامی را به پیروزی رساندند.
انتخاب از انقلاب است
رئیس جمهور گفت: انتخاب از انقلاب است و انقلاب از انتخاب و مردم در سال ۵۷ بین حق و باطل و نظام مردم سالاری و دیکتاتوری مسیر حق را انتخاب کردند.
آقای روحانی در ادامه سخنان خود در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن با بیان اینکه انقلاب اسلامی مبتنی بر انتخابات بود و بالاترین ثمره انقلاب انتخابات است گفت: اگر پیش از انقلاب به مردم اجازه انتخاب داده می‌شد نیاز به انقلاب نبود و مردم خود حکومت و قانون اساسی مورد نظر را به خواست خود انتخاب کردند. وی با بیان اینکه اگر رژیم گذشته به یک انتخابات آزاد تن می‌داد انقلاب نمی‌شد تصریح کرد: در آن روز‌ها درب انتخابات بسته شده بود و این مردم را هدایت کرد تا از مسیر یک انقلاب بزرگ این زنجیر را پاره و راه را باز کنند.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه بعضی فکر می‌کنند انقلاب اسلامی حادثه‌ای بود که ۴۱ سال پیش تحقق یافت گفت: این پدران، مادران، خواهران و برادران ما بودند که راه انقلاب را باز کردند آیا امروز هم ناچاریم دنبال روی راه ۴۱ سال پیش باشیم؟ انقلاب مردم منحصر به ۴۱ سال پیش نبود. مردم در انتخابات رسمی و غیررسمی شرکت کردند و جامعه‌ای که در آن آزادی است انتخابات مستمر نیز وجود دارد و مردم تصمیم نهایی را می‌گیرند.
رئیس جمهور گفت: اگر مردم ما فقط در ۱۲ بهمن و ۲۲ بهمن ۵۷ راهی را برگزیدند در دهم و یازدهم فروردین ۵۸ نیز به صورت رسمی دوباره نظام جمهوری اسلامی را انتخاب کردند.
مردم هر سال انقلاب را انتخاب کردند
آقای روحانی افزود: در همه پرسی عمومی که پایه نظام اسلامی است، مردم یک بار دیگر در انتخاب خبرگان قانون اساسی به انتخاب دعوت شدند و مردم برای همه پرسی قانون اساسی در سال ۵۸ یک بار دیگر به انتخاب دعوت شدند و هر سال مردم به انتخابات دعوت می‌شوند در هر موضوع مهمی که از مردم خواسته می‌شود تا رای خود را اعلام کنند، کدام ۲۲ بهمن است که مردم در انتخابات شرکت نکردند.
رئیس جمهور اضافه کرد: ۲۲ بهمن مردم آزادند که به خیابان‌ها بیایند، انقلابشان را تأیید و با امام (ره) و رهبری بیعت کنند، یا آنکه در خانه بمانند، اما مردم هر سال انقلاب را انتخاب کردند راهپیمایی و حضور در صحنه را انتخاب کردند.
آقای روحانی گفت: مسیر ما، مسیر انتخابات است و انقلاب ما بر مبنای انتخاب بزرگ یک ملت در ۴۱ سال پیش و در انتخاب‌های بعدی بوجود آمد و تکامل پیدا کرد. رئیس جمهور افزود: البته روشن است که ما در تمام مقاطع از روز اول با دشمنان قسم خورده و سرسختی مواجه بودیم، انقلاب اسلامی ایران تأثیرش تنها در داخل ایران نبود، تأثیرش بر منطقه، جهان، مسلمانان و آزادی خواهان بود.
آمریکا تحمل انقلاب اسلامی و پیروزی ملت بزرگ ایران را نداشت
رئیس جمهور گفت: حرف آمریکا این است که چرا مردم ایران انتخاب کردند که زندگی خود را تغییر دهند، اما حرف ما این است که مردم ایران حق انتخاب دارند. آقای حسن روحانی در ادامه سخنرانی خود در جمع با شکوه و پرشور شرکت کنندگان در مراسم راهپیمایی ۲۲بهمن، اظهار داشت: آمریکا تحمل انقلاب اسلامی و پیروزی ملت بزرگ ایران را نداشت و بیرون راندن ابرقدرتی همچون آمریکا از این سرزمین طبیعی است که غیر قابل تحمل باشد و طبیعی است که از ۴۱ سال پیش هر شب خواب بازگشت به این سرزمین را ببینند، آن‌ها به خوبی می‌دانند که ایران به چه میزان در منطقه اهمیت دارد، آن‌ها به خوبی می‌دانند نقش ایران در منطقه چیست و آن‌ها می‌دانند قدرت ایران در منطقه یکی از بالاترین قدرت‌ها در خاورمیانه است.
وی گفت: به همین دلیل از روز اول دشمن سرسخت این ملت و انقلاب اسلامی، آمریکا و صهیونیسم بود، آمریکا ایرادش به انتخاب ماست، آمریکا می‌گوید چرا مردم ایران انتخاب کردند که انقلاب کنند، صحبت آن‌ها این است که مردم حق انتخاب نداشتند چرا که نظام شاهنشاهی را خود آن‌ها بنا نهاده بودند.
ما به عقب بر نمی‌گردیم
رئیس جمهور افزود: دعوای ما با آمریکا بر سر انتخاب است، زیرا ما می‌گوییم ملت ایران همیشه و همه سال و در همه روز‌ها و در همه موضوعات و مسائل مهم حق انتخاب دارد و دشمنان ما می‌گویند شما حق انتخاب ندارید، همانطور که آمریکایی‌ها به ما می‌گویند باید به گذشته و به ۴۱ سال پیش برگردید و سخن مردم ما این است که ما به عقب بر نمی‌گردیم، راه و مسیر ما برای پیشرفت و تعالی این کشور است.
رئیس جمهور گفت: من از جوانان، دانشگاهیان و محققان می‌خواهم یکبار دیگر سخنان امام خمینی (ره) را در ۱۲ بهمن ۵۷ در بهشت زهرا (س) بخوانند و به آن دقت کنند. آقای روحانی افزود: آنچه امام (ره) روز اول به مردم گفت تا روز آخر پای آن ایستاد، و امام با مردم صادقانه حرف زد و به وعده اش عمل کرد و امام هرچه در روز ۱۲ بهمن در بهشت زهرا (س) به مردم گفت، تا پایان عمر پربرکتش به آن عمل کرد.
رئیس جمهور با بیان اینکه امام (ره) گفت: سرنوشت مردم دست خودشان است و مردم بر سرنوشت خودشان مسلط هستند، گفت: به فرموده امام خمینی (ره) مجلس باید قانونی باشد، دولت باید قانونی باشد و ابتناء نظام بر مبنای قانون باشد. آقای روحانی افزود: امام (ره) آن روز به مردم گفت، ما به دنبال استقلال فرهنگی و سیاسی در کشور هستیم و تاکید کرد که ما با مذاهب تمدن و تجدد مخالف نیستیم، بلکه با فساد و فحشا مخالفیم.
رئیس جمهور همچنین گفت: امام (ره) آن روز به مردم گفت من به دلیل خواست مردم و اینکه مردم مرا قبول دارند دولت تعیین می‌کنم و آنچه امام (ره) در ۱۲ بهمن گفت تا روز آخر زندگیش هم همان را گفت.
آقای روحانی افزود: راه امام همواره، پیوسته و بدون انحراف بود و مردم این صداقت را از کلام و از عمل امام مشاهده کردند. رئیس جمهور با بیان اینکه آنچه انقلاب را استحکام بخشیده حضور مردم و رای مردم است، گفت: هرچه مردم از ما می‌خواهند باید به آن عمل کنیم.
با صندوق هاي راي قهر نكنيم
رئيس جمهور بر ضرورت حضور مردم در انتخابات دوم اسفند و خلق حماسه حضور همانند امروز (22 بهمن) تاكيد كرد.
آقاي حسن روحاني در ادامه سخنراني خود در جمع با شكوه و پرشور شركت كنندگان در مراسم راهپيمايي ۲۲بهمن با بيان اينكه انتخابات دوم اسفند انتخاباتي در ميان همه انتخابات است، افزود: انقلاب ما در سايه انتخاب درست ملت پيروز شد و اين انقلاب براي اين بود كه راه انتخاب براي ما باز شود.
رئيس جمهور با اشاره به اينكه يكي از با ارزش ترين ارزش هاي ديني و ملي ما انتخاب و حضور در پاي صندوق انتخابات است كه بين چندين راه، بهترين را برگزينيم، گفت: انتخابات يكي از دستاوردهاي بزرگ انقلاب اسلامي است هر چند ما گله و انتقاد داشته باشيم كه اشكالي هم ندارد و انتقاد آزاد است، انتقاد باشد، منتقد باشيم ولي دچار انفعال نباشيم و به خاطر اين و آن اقدام با صندوق هاي راي قهر نكنيم.
روحاني تاكيد كرد: انتخابات و صندوق راي منجي ماست و ما در دهه پنجم انقلاب هستيم كه يك سال از آن نيز گذشت و نيازمند اصلاحات و نوسازي و سالم تر و شكوفاسازي آن در سايه راي و حضور شما در انتخابات هستيم.
رئيس جمهور در ادامه گفت: نبايد با صندوق راي قهر كنيم و به هر صورتي بايد به پاي صندوق هاي راي برويم.
آقاي روحاني تصريح كرد: امام راحل همواره همه را به پاي صندوق هاي راي دعوت مي كرد و مي گفت صندوق را رها نكنيم و رهبري معظم انقلاب اسلامي نيز در هر انتخابات تاكيد بر حضور دارند.
رئيس جمهور همچنين گفت: انتخابات غير از عظمت و امنيت ملي و ايستادگي در برابر دشمن، هدف مهم و ارزشمند ديگري دارد و آن يعني اينكه انتخابات دستاورد انقلاب است و نهاد انتخاب و انتخابات را تقويت خواهد كرد.
آقاي روحاني افزود: ما يكبار ديگر مثل امروز كه در سراسر كشور شما به صحنه آمديد و افتخار آفريديد، دوم اسفند نيز پاي صندوق هاي راي بياييد و يكبار ديگر افتخار بيافرينيد.
رئيس جمهور در پايان خطاب به دشمنان گفت: راه و مسير مردم ما آزادي، استقلال، جمهوري اسلامي بوده و خواهد بود و ما برابر شما تسليم نمي شويم و شما را وادار مي كنيم كه روزی برابر ملت ايران تسليم شويد و سر فرود آوريد و بي ترديد پيروزي از آن ماست.
برچسب ها: روحانی ، سخنرانی ، 22 بهمن
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°