گام دوم انقلاب، قوی شدن ایران اسلامی است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:16 - جمعه 22 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۸۹۴۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
رئیس قوه قضاییه:
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه رای ملت ایران به مقاومت است نه مذاکره گفت: مردم دشمن‌ستیز هستند، اما روی سخن ما با تفکر و اندیشه غیرانقلابی است که کار را مشکل می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن مشهد در حرم منور رضوی با اشاره به اینکه ۲۲ بهمن ۵۷ پایان سلطه استعمار و استبداد بود و امروز پیامی نو در بستر گام دوم انقلاب دارد تصریح کرد: سخن اول در بستر گام دوم انقلاب اسلامی نه فقط بیرون راندن آمریکایی‌ها از کشور بلکه این بار سخن از بیرون راندن آمریکایی‌ها از منطقه است و اراده ملت‌های مستقل منطقه بر این تعلق گرفته که منطقه باید زندگی‌اش را بدون حضور آمریکایی‌ها و مستکبران ادامه دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه یوم‌الله روز جلوه قدرت خدا از غیر مجرای طبیعی و عادی است گفت: بر بستر یوم‌الله ۲۲ بهمن روز‌های الهی و خدایی زیادی در این کشور شکل گرفته و شکل می‌گیرد؛ یوم الله حضور میلیونی مردم عزیزمان در تشییع جنازه سپهبد سلیمانی خود یوم‌الله مبتنی بر این ۲۲ بهمن ۵۷ بود.

رئیس قوه قضائیه افزود: درهم کوبیده شدن پایگاه دشمنان انقلاب اسلامی و شکسته شدن ابهت پوشالی آمریکایی‌ها روزی خدایی و مبتنی بر ۲۲ بهمن ۵۷ بود؛ بسیاری از ایام دیگر نیز جلوه قدرت خدا دارد؛ حضور میلیونی مردم از این دست است که از آثار و برکات ۲۲ بهمن ۵۷ است؛ شکل گرفتن نظامی مبتنی بر دین و آموزه‌های دینی؛ نظامی بر پایه یک عقلانیت، عدالت، اخلاق، معنویت؛ شکل گرفتن نظامی مبتنی بر عبودیت خداوند متعال و کرامت انسان و روش و سبک زندگی اسلامی انسان معاصر همگی مبانی اصلی شکل گرفتن انقلاب اسلامی بود.

وی خاطرنشان کرد: همه چیز مبتنی بر این مبنا است؛ همه این مبانی باید پررنگ‌تر و پرجلوه‌تر و اساسی‌تر شود و باید تلاش شود؛ جامعه مبتنی بر این اصول، مدینه فاضله و آرمانشهر و شهر اسلامی و جامعه مبتنی بر انقلاب اسلامی اهداف مهمی بود که بر زبان مردم ما جاری شد و این را فریاد زدند؛ آنچه مردم ما فریاد زدند عبارت بود از استقلال. امروز کدام کشور در این کره زمین مستقلانه برای منافع خود تصمیم می‌گیرد و عمل می‌کند؟ مستقل‌ترین کشور روی کره زمین ایران اسلامی است که اساسش بر رای مردم و براساس حاکمیت نورانی اسلام است.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: اغلب و شاید همه انقلاب‌ها، خیزش‌ها و حرکت‌ها و نهضت‌ها بعد از گذشت مدتی از اهدافش و آرمانهایش فاصله می‌گیرد، اما امروز مردم مشهد عزیز ما و مردم سراسر استان خراسان، مردم ایران اسلامی همان را فریاد می‌کنند که در ۲۲ بهمن ۵۷ می‌خواستند و آرمان‌ها و شعار‌ها ذره‌ای عوض نشده است و خواست مردم همان اصول و مبانی است که بر آن اساس، انقلاب شکل گرفت. این اصول همواره پایدار است و مردم بر این اصول و مبانی اصرار دارند.

حجتت الاسلام رئیسی افزود: سازوکار‌هایی طراز انقلاب اسلامی خواست مردم است؛ خواست مردم این است که همه نهاد‌ها و دستگاه‌های منصوب به انقلاب اسلامی و این کشور طراز انقلاب اسلامی و اهداف شکوهمندش باشد؛ پیرایش از هرگونه آلودگی و پیرایش از هرگونه ناسلامتی و فساد خواست جدی مردم انقلابی ماست.

وی اظهار داشت: مجلس و دولت و دستگاه قضا باید مبتنی براساس انقلاب شکوهمند اسلامی باشد و این خواست مردم ماست؛ آنچه امروز خواست مردم ما بر بستر گام دوم است شکل‌گیری تمام اجزاء نظام بر طراز اهداف انقلاب است و نکته بسیار مهم آن است که در این دهه که دهه پیشرفت و عدالت است این است که پیشرفته شدن کشور با مصرف محصولات پیشرفته رخ نمی‌دهد؛ کشور پیشرفته با دوستی با کشور‌های پیشرفته شکل نمی‌گیرد؛ بگوئیم با آن‌ها ارتباط برقرار کنیم پیشرفته می‌شویم؛ خیر؛ ما توسعه و پیشرفت را فقط در حوزه صنعت و الکترونیک در حوزه تکنولوژی و فناوری نمی‌دانیم بلکه اگر خواستیم بگوئیم کشوری پیشرفته است باید بگوئیم در پرتو تمام نیاز‌ها توسعه یافته است؛ در کشور‌های صنعتی از معنویت و عدالت خبری نیست؛ توسعه‌یافتگی باید در تمامی ابعاد و در پرتو عدالت باشد تا در کام مردم شیرین بیاید.

رئیس قوه قضائیه افزود: توسعه یافتن در مکانیک و فناوری، کشوری را توسعه‌یافته نمی‌کند؛ توسعه‌یافتگی در پرتو هر آنچه نیاز انسان است می‌دانیم؛ یکی از نیاز‌های مهم انسان توجه به خدا و توجه به قانون خدا است؛ دلیل جدایی بین معنویت و سیاست در عالم نیز همین است؛ ۷۰ سال ظلم به مردم فلسطین و لبنان را شاهد هستید؛ ساختن کلاهک‌های هسته‌ای و ظلم به کشور‌های عالم را شاهد هستید که قتل و غارت در پی داشته و این محصول جدایی سیاست و از معنویت است و امام پیوند سیاست و معنویت را دنبال کرد.
 
برچسب ها: رئیسی ، قضا ، راهپیمایی ، 22 بهمن
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۴°