حضور مسئولان و مقامات در راهپیمایی ۲۲ بهمن در کنار مردم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:53 - سه‌شنبه 17 تير 1399
کد خبر : ۷۶۸۹۵۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۴
مقامات و مسئولان کشور در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در کنار مردم حضور پیدا کردند و با دیگر با آرمانی ها امام راحل و انقلاب بعیت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشور، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و نمایندگان شهر‌های مختلف در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن شرکت کردند.

رئیس جمهور در مسیر راهپیمایی پرشور مردم تهران در ۲۲ بهمن به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بهترین پاسخ قوی در برابر کاخ سفید و ستمگران و ندای آزادی ملت بزرگ ایران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: برای مردم ایران هیچ روزی به عظمت و بزرگی ۲۲ بهمن نیست و اجتماع مردم ایران در سراسر کشور، پرشورتر از هر سال دیگر، نشانگر آن است که مردم برای آزادی و استقلال خود اهمیت زیادی قایل هستند.

رئیس جمهور گفت: امسال به خاطر آنکه آمریکا با اعمال فشار اقتصادی، شهادت سردار بزرگ کشورمان و پایمال کردن حقوق فلسطینی‌ها بزرگترین جنایت را علیه ملت ایران مرتکب شده است، حضور باشکوه مردم پاسخ قوی در برابر آن محسوب می‌شود.
 
 
رأی مردم به مقاومت است نه مذاکره
 

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، ظهر امروز در مراسم پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه مشهد در حرم رضوی، اظهار کرد: امروز در دنیا مستقل‌ترین کشور، ایران اسلامی است که اساس آن بر پایه رأی مردم است.

وی با بیان اینکه خواست انقلابیون، امروز شکل گرفتن نهادها در سطح تراز انقلاب پر شکوه اسلامی است، اظهار کرد: خواست مردم پاک شدن سازمان‌ها و نهادهای مختلف از آلودگی است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مردم در حال حاضر همان اصول گذشته و اولیه انقلاب را مطالبه دارند، افزود: امروز همه مردم ایران، همان شعارها و آرمان‌هایی را فریاد می‌زنند که در ۲۲ بهمن ۵۷ فریاد زده و مطالبه می‌کردند.

وی با تأکید بر اینکه امروز خواسته انقلابیون، شکل گرفتن نهادهایی در سطح تراز انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: خواسته مردم، پاک شدن سازمان‌ها و نهادهای مختلف، از آلودگی است. پیشرفته شدن کشور با مصرف کالاهای پیشرفته، دوستی با کشورهای پیشرفته و… حاصل نمی‌شود، بلکه پیشرفت کشور زمانی محقق می‌شود که معنویت و عدالت در جامعه جریان داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به اینکه پیشرفت فقط در حوزه توسعه صنعت نیست، ابراز کرد: ما توسعه‌یافتگی را در پرتو نیاز انسان می‌دانیم. ۷۰ سال ظلم به مردم فلسطین حاصل جدایی سیاست و معنویت است. پیام امام خمینی (ره)، پیوند سیاست و معنویت است، امروز نیز مقام معظم رهبری بر همین مسئله تأکید دارند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه با کشورهایی که با ما دشمنی ندارند، ارتباط خواهیم داشت، گفت: پیشرفت کشور در گرو توانمند شدن در تولید کالاهای داخلی، علم و فن‌آوری است، لذا توصیه‌های رهبری به مردم و دولتمردان نیز همین موضوع است.

وی با تأکید بر اینکه عدالت از اهداف مهم امام خمینی (ره) است، ابراز کرد: مردم امروز باید کامشان به عدالت شیرین شود. اجرای عدالت باید در زمینه‌های مختلف از جمله فرهنگ، اجتماع و … باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به اینکه عدالت چشیدنی است و صرفاً گفتنی نیست، اظهار کرد: مردم در زمینه دشمن‌شناسی مردانه عمل کرده و مردانه امتحان پس داده‌اند. هر جا که مردم احساس کنند دشمن در حال سوءاستفاده از موقعیت است، بسیار با بصیرت حرکت می‌کنند.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: مردم در تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی اثبات کردند که رأی آن‌ها به مقاومت است و نه به مذاکره. امروز حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، پیامی به همه مسئولان است. پیام ۲۲ بهمن ۹۸ این است که ایران باید قوی شود. باید قوی و محکم در برابر همه دشمنان، در همه عرصه‌ها ظاهر شویم.

وی با تأکید بر اینکه دشمن باید بداند که ما قوی هستیم، افزود: مقام معظم رهبری فرمودند: «اگر دشمن نمی‌تواند بر ما هجوم کند، دلیلش این است که ما قوی هستیم»، لذا این قوی شدن، علم و عمل را با هم می‌خواهد، اگر قوی باشیم، می‌توانیم در حوزه‌های مختلف حرف برای گفتن داشته باشم.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی ادامه داد: در هر حوزه‌ای که مسئولین قوی ظاهر شدن مردم نیز پشتوانه آن‌ها بودند، مانند حرکتی که در منطقه توسط شهید سلیمانی انجام شد و عقبه راهبردی آن نیز مردم بودند.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: در چند ماه اخیر، مردم نگاهشان به ایستادگی و مقاومت است. دشمن سعی داشت تا به مردم القا کنند که در مقاومت سودی وجود ندارد، اما موفق نشد. دشمنان می‌خواهند با القای فساد به مردم آنان را از نظام ناامید کنند ولی امروز هیچ‌گونه فسادی در جامعه قابل پذیرش نیست.

وی با بیان اینکه امروز به برکت حضور و نگاه مردم در مبارزه با فساد، اجازه نخواهیم داد تا فساد ی در کشور شکل بگیرد، افزود: شکل گرفتن مجلس انقلابی نیز از نکات مهم در زمینه مبارزه با فساد است. کسانی که با سخن و عملشان مردم را ناامید می‌کنند، قطعاً در جهت راهبرد دشمن عمل کرده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در پایان بیان کرد: امروز چهل و یکمین سالگرد انقلاب را در حالی جشن می‌گیریم که آینده انقلاب بسیار روشن است. امروز خون شهدا باعث بصیرت در جامعه شده است، لذا همین خون و همبستگی مردم منطقه، به خروج آمریکا از منطقه خواهد انجامید.

 

آیت‌الله جنتی در راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران حضور یافت
 

ایت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری با حضور در مسیر منتهی به میدان آزادی، در چهل و یکمین راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران شرکت کرد.

راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ماه در چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) رأس ساعت ۹ با حضور گسترده اقشار مختلف مردم در تهران و سراسر کشور با شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» آغاز شد.

حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمن را مأیوس خواهد کرد
 

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در جمع خبرنگاران با اشاره به تاثیر حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمن را مایوس خواهد کرد.

وی درخصوص تاثیر حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: روز ۲۲ بهمن روزی است که به ملت ایران تعلق دارد و ملت ایران در این روز عزت و عظمت خود را تامین کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی،افزود: برگزاری باشکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن عزت ملی کشور را تامین می کند و در همه سال‌ها نیز همین طور بوده است، البته با توجه به شرایط سختی که آمریکا برای ایران فراهم کرده و شهادت سردار سلیمانی و اظهارات بی ادبانه ترامپ در پارلمان آن کشور نسبت به ملت ایران و شخصیت محبوبمان سردار شهید سلیمانی، حضور چشمگیر مردم، پاسخگوی بیهوده گویی های ترامپ نسبت به ملت ایران و سردار شهید سلیمانی بوده و تامین کننده استقلال و عزت ملی کشور خواهد بود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: برگزاری با شکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن موجب سرفرازی ملت ایران و تامین کننده امنیت ملی ایران است و ان شاءالله هم همین طور هم خواهد شد؛. چرا که هوشمندی ملت ایران مثال زدنی است و در سخت ترین شرایط با حضور و رفتار دشمن را کاملا مایوس کردند و ان‌شاءالله فردا هم همین طور خواهد شد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۴°