ثبت نام مجدد برخی حذف شدگان طرح ملی مسکن

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:56 - سه‌شنبه 06 خرداد 1399
کد خبر : ۷۶۸۹۸۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸
معاون وزیر راه گفت: امکان ثبت نام مجدد برخی حذف شدگان طرح ملی مسکن فراهم شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: آن دسته از رد شدگان طرح ملی مسکن که بی جهت فرم «ج» آن‌ها قرمز بوده، می‌توانند با مراجعه حضوری به ادارات راه و شهرسازی، ثبت نام خود را تثبیت کنند.
 
 دور اول ثبت نام طرح ملی مسکن از ۱۸ آبان آغاز شد و در ۳۰ آذر  به اتمام رسید.
 
اسامی واجدان شرایط دریافت واحد مسکونی در این مرحله از ثبت نام در ۱۴ بهمن  از طریق پیامک به آن‌ها اعلام شد که در این میان، تعدادی از متقاضیان به دلیل دارا نبودن شرط  نداشتن دریافت تسهیلات مسکن یا استفاده از امکانات دولتی بخش مسکن یا ثبت نام در طرح مسکن مهر که در سامانه وزارت راه و شهرسازی به فرم «ج» مشهور است، جز واجدان شرایط شناخته نشدند.

حال آنکه بخشی از این افراد اگرچه در طرح مسکن مهر ثبت نام کرده بودند، اما در ادامه آن انصراف داده و از دریافت واحد مسکونی یا تسهیلات مسکن منصرف شده بودند که این انصراف در سامانه وزارت راه و شهرسازی درج نشده و لذا فرم «ج» افراد مذکور قرمز بوده است.

به گفته معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، این افراد می‌توانند در بازه زمانی یکم تا دهم اسفند  سال جاری با مراجعه حضوری به ادارات راه و شهرسازی استان‌ها و شهرستان‌های مربوطه و ارائه مستندات و مدارک خود، نسبت به سبز شدن فرم «ج» اطمینان حاصل کرده و در ادامه طرح ملی مسکن حضور داشته باشند.

محمود زاده درباره حذف برخی از متقاضیان طرح ملی مسکن به دلیل قرمز بودن فرم «ج» آنها، علی رغم استفاده نکردن از تسهیلات مسکن یا ثبت نام مسکن مهر اظهار داشت: اگر این دسته از متقاضیان بین اول تا دهم اسفند به سامانه مراجعه کنند با دستورالعمل‌های صادره  مواجه خواهند شد.

وی ادامه داد: این دسته از متقاضیان می‌بایست به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها یا ادارات راه و شهرسازی شهرستان محل اقامت خود مراجعه کنند و با ارائه اسناد و مدارک، به رفع مشکل پیش آمده اقدام کنند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه جای نگرانی در این خصوص نیست و ثبت نام آن‌ ها در مرحله اول طرح ملی مسکن، به قوت خود باقی است، گفت: امتیاز آن‌ها نگه داشته می‌شود تا وضعیت شان تعیین تکلیف شود.

وی تأکید کرد: این دسته از متقاضیان طرح ملی مسکن، نیازی به ثبت نام مجدد در مرحله دوم این طرح که از ۲ اسفند آغاز می‌شود، ندارند، افزود: این ایراد برای تعدادی از متقاضیان مسکن مهر پیش آمده که علی رغم انصراف از مسکن مهر، این انصراف آن‌ ها در سامانه ثبت نشده و از نظر سامانه‌های اطلاعاتی وزارت راه و شهرسازی، همچنان فرم «ج» آن‌ها قرمز، چون ممکن است در این سال‌ها برای سبز شدن فرم «ج» خود پیگیری نکرده اند.

محمود زاده با بیان اینکه این موضوع عمدتاً برای اعضای انصرافی تعاونی‌های مسکن مهر به وجود آمده، تصریح کرد: از اول تا دهم اسفند با مراجعه به ادارات راه و شهرسازی، این مشکل برطرف خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: آن دسته از افرادی که در شهر‌های جدید برای دریافت مسکن مهر ثبت نام کرده بودند، ولی از ادامه فعالیت و دریافت واحد مسکونی انصراف داده اند، اما فرم «ج» آن‌ ها همچنان قرمز است، با شرکت عمران شهر‌های جدید هماهنگ کرده ایم که افرادی که به آن‌ها مراجعه کنند، این مشکل برای آن‌ها برطرف شود.

محمود زاده خاطرنشان کرد: همه افرادی که بی جهت فرم «ج» آن‌ها قرمز است، در این مدت اقدام به رفع این مشکل خواهیم کرد.
 
چراکه در ابتدای ثبت نام مسکن مهر، هنوز برای عده‌ای از افراد کد ملی تخصیص نشده بود که بر اساس اسم و مشخصات شناسنامه‌ای، اقدام به نام نویسی کرده بودند؛ برخی از این افراد از مسکن مهر انصراف داده بودند که باید برای ثبت شدن انصراف آن‌ها در سامانه وزارت راه و شهرسازی، حضوری و با ارائه مدارک سجلّی و هویتی به ادارات راه و شهرسازی استان‌ها مراجعه کنند.
برچسب ها: ثبت نام ، طرح مسکن ، ملی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°