بازگشایی راه های روستایی گیلان تا ۴ روز آینده

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:28 - چهارشنبه 20 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۰۱۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۹
وزیر را و شهرسازی با اشاره به به تعداد زیاد راه های روستایی مسدود شده در گیلان، گفت: تلاش می شود تا در چهار روز آینده راه های روستایی استان گیلان نیز بازگشایی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از مهر؛ محمد اسلامی شامگاه چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد بحران استان در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه اولویت بازگشایی راه‌های اصلی و شریانی است، اظهار کرد: بر اساس آخرین مشاهدات، تا امشب همه راه‌های شریانی باز و عملیات نمک پاشی جهت جلوگیری از یخ زدگی انجام می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از عصر امروز راه‌های شرقی استان گیلان را بازدید کردم، افزود: پس از بازگشایی راه‌های اصلی و شریانی عملیات بازسازی راه‌های فرعی و روستایی انجام می‌شود و امروز تا حدودی انجام شده است.

وی با اشاره به درگیر همزمان ۲۱ استان کشور با برف و برف روبی، افزود: تعدادی از استان‌های جنوب شرقی کشور نیز درگیر سیل هستند.

اسلامی با بیان اینکه برای حل مشکلات استان گیلان از استان‌های همجوار درخواست کمک شده است، بیان کرد: برای عبور از این بحران از امکانات استان‌های همجوار و و پیمانکارانی که در ارتباط به راهداری نیز استفاده می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش بینی درست و خوب هواشناسی و هشدار و اطلاعیه به موقع راهداری و همکاری مناسب با پلیس راه، افزود: عدم توجه مسافران به این اطلاعیه و هشدار‌ها و تردد ۱۵ هزار خودرو در ۲۱ بهمن ماه و نداشتن امکانات لازم و بارش ۵۰ تا ۶۰ سانتی برف در چند ساعت باعث بروز مشکلات و در راه ماندن مردم شد.

وی با بیان اینکه در اوج بارش سنگین برف با تردد فراوان خودرو مواجه شدیم که اکثراً با وجود هشدار‌ها فاقد زنجیر چرخ و امکانات بودند، ادامه داد: در این زمان با کیلومتر‌ها ترافیک و گرفتاری مسافران روبه رو بودیم که شرمنده هموطنان شدیم.

اسلامی درباره بازگشایی مسیر روستا‌ها بیان کرد: در حالت معمولی با توجه به این حجم از مسدود بودن روستا‌ها نیاز به یک هفته زمان است و با کمک استان‌های دیگر و پیمانکارانی که برای راه و شهرسازی کار می‌کنند این عملیات ۴ روزه انجام می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: به راهداری دستورات لازم برای اولویت قرار دادن و بازگشایی مسیر‌هایی که تأسیسات زیربنایی پست برق و برای مرغداری‌ها دارند داده شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°