آخرین وضعیت امدادرسانی به مردم گرفتار در برف و کولاک استان گیلان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:37 - يکشنبه 17 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۰۲۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
در ارتباط زنده و پیگیری شبکه خبر از روند امداد رسانی در استان گیلان، مسئولان درباره آخرین وضعیت امداد رسانی به مردم استان پس از بارش‌های سنگین برف توضیحاتی را ارائه کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای نوبخت پس از جلسه ستاد بحران در استانداری گیلان افزود: از ۷۰۰ هزار مشترک در شهر‌ها ۲ هزار مشترک فاقد آب هستند و در روستاها هم از ۳۲۰ هزار مشترک ۴۴ هزار مشترک هنور آب ندارند.
 
وی گفت: در خصوص برق هم از یک میلیون و ۴۶۷ هزار مشترک ۷۴ هزار مشترک برق ندارند که با تلاش وزارت نیرو تا پایان امروز یا نهایتا ساعات اولیه فردا، مشکل آب و برق این مشترکان مرتفع می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین گفت: راه‌های اصلی اکنون باز هستند و در خصوص راه‌های فرعی هم وزیر راه وعده داده با کمک استان‌های همجوار این راه‌ها تا ساعات آینده بازگشایی شوند.
 
 

وزیر نیرو: تاپایان امروز وضع آب و برق را در گیلان مرتفع می‌کنیم

وزیر نیرو هم پس از جلسه ستاد بحران در استانداری گیلان گفت: با توجه به وضعیت هوا و باز شدن بخش زیادی از راه‌ها با کمک همکاران وزارت نیرو، با فرستادن اکیپ‌هایی به مناطق مختلف در تلاش برای وصل برق این مناطق هستیم.
 
اردکانیان افزود: ۲۷۰ اکیپ از استان‌های گیلان و استان‌های همجوار و معین برای این منظور تعیین شده اند تا برق مناطق مختلف را مرمت کنند.

وزیر نیرو گفت: در بخش آب هم در تلاشیم تا پایان امروز مشترکانمان را به شرایط عادی بازگردانیم.
 
اردکانیان ادامه داد: ۱۵ درصد مشترکان شهری و ۳۰ درصد مشترکان روستایی اکنون دچار قعطی آب هستند که در تلاش برای حل سریع این مشکل هستیم.
 
 

۲۰۰ راه روستایی را تا فردا بازگشایی می‌کنیم

وزیر راه و شهرسازی هم در ارتباط زنده با شبکه خبر گفت: همه محور‌های اصلی استان باز هستند و تلاش برای بازگشایی راه‌های فرعی از دیشب آغاز شده است.

اسلامی افزود: مناطقی که به تاسیسات زیر بنایی متصل هستند و راه‌های آن‌ها مسدود است را به ۵ منطقه تقسیم کرده ایم و در سطح معاون وزیر یا مدیر ارشد برای این مناطق مسئول تعیین کرده ایم.
 
وی افزود: با کمک بخش خصوصی در تلاشیم تا راه ۲۰۰ روستای اصلی را تا فردا بازگشایی کنیم؛ و ان شالله تا ۴ روز آینده مشکلات تا حد زیادی حل خواهد شد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۸°