شهید سلیمانی احیاگر مکتب جهاد و شهادت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:08 - چهارشنبه 15 مرداد 1399
کد خبر : ۷۶۹۰۶۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
سردار سلامی؛
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی، جهان را با بعثت جدیدی روبرو کرده است، گفت: شهید سلیمانی چهل و یک سال لباس جهاد را از تن به در نکرد و احیاگر مکتب جهاد و شهادت بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سرلشکر حسین سلامی در مصلی تهران شامگاه امروز (پنجشنبه) در مراسم اربعین شهادت حاج قاسم سلیمانی و یاران شهیدش در مصلی امام خمینی (ره) تهران پس از قرائت وصیت نامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی،، یاد و خاطره این شهید مقاومت و همرزمانش را گرامی داشت.

 فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: امشب میهمان درخشان‌ترین ستارگان عالم اسلام هستیم.
 
سردار سلامی گفت: حاج قاسم سلیمانی محصول نماز شب و مصداق بارز آیه أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ رُحَماءُ بَينَهُم بود.

او افزود: چهل روز است رخصار بزرگ سردار بزرگ و تکرارنشدنی جبهه مقاومت اسلامی حاج قاسم سلیمانی، سردار رشید ابومهدی المهندس، سردار شهید حسین پور جعفری، پاسدار شهید و فداکار شهروز مظفری، پاسدار جان بر کف هادی طارمی و پاسدار جوان ما وحید زمانیان و پس از آن‌ها سردار شهید علی اصغر پاشاپور را ندیده‌ایم، اما با سیمای ملکوتی آنان در این چهل روز زندگی کردیم.

سلامی گفت: امشب قاسم با زبان اسماعیل با ما سخن گفت، دستیابی به ارتفاع شخصیت بزرگی مانند حاج قاسم برای، چون منی امکان پذیر نیست و کلمات قابل بیان کردن این عظمت نیست.

وی با بیان اینکه شهادت حاج قاسم جهان را با بعثت جدیدی روبرو ساخته است، ادامه داد: خداوند مقام محمود به حاج قاسم بخشید. او تندیس زنده آیه شریفه «محمد رسول الله الذین معه اشدا علی الکفار و رحما بینهم» بود. او آموخته بود که در میدان جنگ اگر کوه‌ها بجنبند، تو نباید بجنبی.

فرمانده کل سپاه گفت: او هرگز به دشمن پشت نمی‌کرد، اما از سوی دیگر برای مومنان خاضع و خاکی بود. بال‌های تواضع او در همه جا باز بود.

وی افزود: او چهل و یک سال لباس جهاد را از تن به در نکرد و همواره در حال جهاد بود، او احیاگر مکتب جهاد و شهادت بود و در دوره‌ای که دشمنان می‌گفتند کاری می‌کنیم که همه جوانان از شرق تا غرب عالم شلوار لی و کفش‌های نایک بپوشند، او بر پیشانی جوانان، پیشانی بند‌های «یا زهرا» را بست چرا که او می‌دانست جهاد لباس عزت است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °