نانسی پلوسی: مهار ترامپ لازم بود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:09 - جمعه 22 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۰۸۳
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: محدود کردن اختیارات نظامی ترامپ لازم بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به تصویب قطعنامه محدودیت اختیارات نظامی ترامپ در مجلس سنا گفت: تصمیم بی ملاحظه رئیس جمهور مبنی بر درگیری بدون مشورت با کنگره جان نظامیان را به خطر می‌اندازد. سناتور‌ها با ۵۵ رای موافق در مقابل ۴۵ رای مخالف، قطعنامه محدودیت اختیارات نظامی ترامپ را تصویب کردند. کاخ سفید تهدید کرده بود، ترامپ این طرح را وتو خواهد کرد.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در تایید محدودیتی که برای ترامپ اعمال خواهد شد، با اشاره به تلفات نظامیان آمریکایی در حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد گفت: در حالیکه بیش از صد نظامی ما در اثر حمله تلافی جویانه ایران صدمات مغزی دیده اند، اما رئیس جمهور صدمات ناشی از جنگ را فقط سردرد توصیف می‌کند و می‌گوید: این موضوعی جدی نیست.

پیش از تصویب نهایی این قطعنامه، برخی سناتور‌ها موضوع حمله ایران به پایگاه نظامی عین الاسد در عراق و مخفی کاری دولت آمریکا از میزان خسارات و تلفات وارده به نظامیان آمریکایی را مطرح کردند. اعضای مجلس سنا تائید کردند: برخلاف گزارش‌های اولیه در خصوص صدمه ندیدن هیچ کس در حمله تلافی جویانه ایران به عین الاسد، بیش از ۱۰۰ نظامی آمریکا دچار آسیب مغزی شده اند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°