فرایند جدید صدور کارت‌های بازرگانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:39 - دوشنبه 05 خرداد 1399
کد خبر : ۷۶۹۰۹۶
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۸
مدیر پروژه سامانه اعتبار سنجی وزارت صمت گفت: کارت بازرگانی از طریق سامانه "جامع تجارت" وزارت صمت و با اعتبار یکساله صادر می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "مهدی فَسنقری" در گفتگو با 18:30 شبکه خبر از پیشینیه صدور کارت بازرگانی ذیل سامانه اتاق بازرگانی گفت و افزود: بر اساس توافق سه جانبه وزارت صمت، اتاق بازرگانی و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از این پس صدور "کارت بازرگانی" از طریق پنجره واحد وزارت صمت انجام می شود.

مدیر پروژه سامانه اعتبار سنجی وزارت صمت با بیان اینکه تایید کارت های بازرگانی بر عهده وزارت صمت است، افزود: در فرایند جدید برای یکپارچه سازی و کنترل صدور کارت بازرگانی، بازرگانها باید به سامانه "جامع تجارت" مراجعه کنند و اسناد و مدارک خود را بارگذاری کنند تا سیر اداری آن طی شود.

 فَسنقری گفت: بر اساس قوانین و مقررات ابلاغ شده برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از کارت های بازرگانی در سامانه، اعتبارسنجی و رتبه بندی اعتباری انجام می شود.

فرایند جدید صدور کارت‌های بازرگانی

مدیر پروژه سامانه اعتبار سنجی وزارت صمت گفت: در فرآیند جدید صدور کارت های بازرگانی و کسب و کار تسهیل می شود. 

نایب رئیس اتاق بازرگانی نیز در ارتباط تلفنی گفت: استعلام مدرک تحصیلی و کارت پایان خدمت از این پس بصورت سیستمی و "برخط" انجام می شود.

"سلاح‌ورزی" افزود: پیش از این برخی افراد برای فرار از پرداخت مالیات یا واردات کالای قاچاق از کارت های بازرگانی سوء استفاده می کردند که با فرایند جدید گمرک و کنترل صدور کارت می توان مانع از برخی سوءاستفاده ها از کارت های بازرگانی شد.

مدیرکل حقوقی سازمان امور مالیاتی هم در ارتباط تلفنی از چالش صدور کارت های بازرگانی گفت و افزود: افراد فاقد شرایط در گذشته کارت بازرگانی دریافت می کردند و آنرا در اختیار افراد فاقد صلاحیت می گذاشتند.

فرایند جدید صدور کارت‌های بازرگانی

"حسین تاجمیر ریاحی" گفت: با تفاهم سه جانبه انجام شده از این پس بر اساس اجازه قانون و استعلام برخط از بانک مرکزی، نیروی انتظامی و برخی از سازمان های دیگر صدور کارت بازرگانی برای افراد فاقد صلاحیت صادر نمی شود.

او افزود: تلاش می کنیم شفافیت صدور کارت بازرگانی و تجارت محقق شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °