برگزیدگان سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:11 - پنجشنبه 08 آبان 1399
کد خبر : ۷۶۹۱۲۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
سی وسومین جشنواره بین المللی خوارزمی دوشنبه ۲۸ بهمن با معرفی برگزیدگان در سالن اجلاس سران کشور‌های اسلامی برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی گفت: در این دوره از جشنواره ۳۲۸ طرح پژوهشی شامل ۲۰۳ طرح داخلی و ۱۲۵ طرح خارجی از ۳۵ کشور جهان به دبیرخانه رسید.

الیاسی افزود: طرح‌های پژوهشی در ۱۸ گروه تخصصی و در سه حوزه اصلی طرح‌های بنیادی، طرح‌های توسعه‌ای و طرح‌های کاربردی بررسی می‌شوند که در این دوره از جشنواره ۲۸ طرح به مرحله نهایی داوری رسید.

دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی گفت: در سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی ۱۰ طرح داخلی شامل ۲ طرح بنیادی، ۳ طرح توسعه‌ای و ۵ طرح کاربردی و ۵ طرح خارجی برگزیده شده اند.

الیاسی افزود: طرح‌های برگزیده داخلی در گروه‌های تخصصی کشاورزی و برق و کامپیوتر (بنیادی)، مکانیک، فناوری‌های شیمیایی و مهندسی نرم افزار و فناوری اطلاعات (کاربردی) و برق و کامپیوتر، مکانیک و مواد، متالوژی و انرژی‌های نو (توسعه‌ای) است.

دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی با بیان این که در بخش بین الملل ۵ برگزیده داریم گفت: در بخش بین الملل طرح‌های برگزیده در حوزه بنیادی و درگروه تخصصی برق و کامپیوتر از استرالیا، در گروه تخصصی فناور‌های شیمیایی از چین و مواد، متالوژی و انرژی‌های نو از چین و در حوزه کاربردی در گروه تخصصی برق و کامپیوتراز یک ایرانی مقیم امریکا و در گروه تخصصی زیست فناوری و علوم پایه پزشکی از کره جنوبی است.

الیاسی افزود: از جمله فعالیت‌هایی که شاهد به ثمر نشستن آن هستیم راه اندازی سامانه کهربای خوارزمی بانک اطلاعاتی برگزیدگان به نشانی  kia-kahriba.ir/laureates است که می‌توان بر اساس نام طرح، نام برگزیده، کلمات کلیدی، زمینه موضوعی، سال برگزاری، دوره جشنواره در آن جستجو کرد.

دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی خوارزمی گفت: در سامانه کهربای خوارزمی ۲ هزار رکورد شامل اطلاعات برگزیدگان جشنواره‌های بین المللی و جوان خوارزمی به زبان‌های فارسی و انگلیسی ثبت شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۲°