دیدارهای ظریف در حاشیه کنفرانس مونیخ

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:38 - سه‌شنبه 12 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۱۳۳
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
ظریف در حاشیه کنفرانس مونیخ با نخست وزیر کانادا و وزیران خارجه آلمان، اسپانیا، ژاپن، عمان، کرواسی، چین، کانادا، فنلاند، جمهوری چک و واتیکان دیدار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزیر خارجه (در حاشیه کنفرانس مونیخ): در صورتی که اروپا به تعهدات برجامی خود عمل کند، ایران نیز از روند کاهش تعهدات خود به توافق هسته‌ای باز خواهد گشت.

ظریف افزود: اگر اروپا منافع اقتصادی ایران را تأمین کند، تهران مایل خواهد بود به سمت تعهدات توافق هسته‌ای بازگردد

وزیر خارجه گفت: ما درباره امور خیریه صحبت نمی‌کنیم در مورد حقوق مردم ایران براساس برجام صحبت می‌کنیم.

ظریف با بیان اینکه ترور سردار سلیمانی، جنایت واشتباه محاسباتی آمریکا بود گفت: اقدام جنایت‌آمیز آمریکا خروج نیرو‌های این کشور را از عراق تقویت کرد.
 
وزیر امور خارجه که از روز گذشته در کنفرانس امنیتی مونیخ حضور یافته است طی دو روز اخیر دیدارهای متعددی با مقامات و شخصیت‌های حاضر در این کنفرانس داشته است.
 

اشتباهات آمریکا درباره غرب آسیا؛ محور گفتگوی ظریف و همتای آلمانی

وزیر خارجه آلمان عصر امروز (شنبه) در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان عصر امروز (شنبه) در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

در دیدار امروز محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هایکوماس وزیر خارجه آلمان در حاشیه نشست کنفرانس امنیت مونیخ، اوضاع سیاسی و امنیتی منطقه، اشتباهات آمریکاییها درباره منطقه غرب آسیا، تعهدات اروپا در قبال برجام، واقعیات رابطه اروپا و امریکا و همچنین بررسی راههای تقویت اعتماد و همکاری بین ایران و اروپا مورد گفتگو و تبادل نظر دو وزیر خارجه قرار گرفت.
 
وزیران خارجه ایران و ژاپن درباره موضوعات منطقه‌ای گفت و گوکردند
 وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و ژاپن دیدار و درخصوص روابط دوجانبه و موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی گفت و گو کردند.
 
دیدارهای ظریف در حاشیه کنفرانس مونیخ

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه روز شنبه در دیدار «توشیمیتوسو موتگی» همتای ژاپنی خود درخصوص روابط دوجانبه و موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی گفت و گو کرد.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز گذشته با حضور در محل استقرار دکتر محمد جواد ظریف در خصوص موضوعات موردعلاقه طرفین به تبادل نظر پرداخت.

ظریف همچنین با همتای چینی خود دیدار و درخصوص مسائل منطقه غرب آسیا، شهادت سردار سپهبد سلیمانی و هواپیمای اوکراینی گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار از مدیریت چین در خصوص کرونا تمجید و از همکاری دولت چین در زمینه کمک به خروج دانشجویان ایرانی از ووهان تشکر کرد.

وزیر امور خارجه چین هم از همکاری‌های کشورمان در این زمینه تشکر و قدردانی کرد.

دیدار و گفت و گو با گروه الدرز (ریش سفیدان - مقامات بلند پایه سابق سازمان ملل متحد) گروه اقدام بحران، وزیر خارجه فنلاند، واتیکان، چک، عمان، کرواسی از دیگر دیدارهای روز گذشته وزیر امور خارجه در حاشیه این کنفرانس بود.

محمد جواد ظریف امروز همچنین با اعضای شورای روابط خارجی اتحادیه اروپایی در خصوص برجام و تعهدات اروپا در این زمینه و همچنین مسائل منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه همچنین با وادیم پریستایکو همتای اوکراینی دیدار و پیرامون هواپیمای اوکراینی و همچنین همکاری دو کشور در تحقیقات در این خصوص تبادل نظر کردند.
 
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست کنفرانس امنیت مونیخ با همتای اسپانیایی دیدار و گفتگو کرد.
 
دیدارهای ظریف در حاشیه کنفرانس مونیخ
 
وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و اسپانیا درباره زمینه‌های تقویت اعتماد و همکاری بین ایران و اروپا، کاهش تعهدات برجامی ایران و موضوعات منطقه تبادل نظر کردند.

وزیران خارجه ایران و اوکراین (در حاشیه کنفرانس مونیخ) درباره هواپیمای سانحه‌دیده اوکراینی گفتگو کردند.

اعضای شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا نیز با ظریف دیدار و در خصوص برجام و تعهدات اروپا گفتگو کردند.

ظریف (در گفتگو با ان. بی. سی. نیوز): آمریکا با جهالت و اطلاعات غلط، منطقه را تا آستانه جنگ پیش بُرد.
 
وزیر خارجه که برای شرکت درکنفرانس امنیتی مونیخ به آلمان سفر کرده، عصر امروز در این نشست سخنرانی خواهد کرد.

پنجاه و ششمین کنفرانس امنیتی مونیخ دیروز با حضور مقامات بلند پایه از جمله سران ۳۵ کشور آغاز شد و تا فردا ادامه دارد.

بحران سوریه، افغانستان و جنگ داخلی لیبی از موضوعات اصلی این کنفرانس سه‌روزه است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۶°