انتخابات ایران از نگاه رسانه های خارجی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:51 - جمعه 15 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۱۳۸
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۷
عابدینی کارشناس مسائل رسانه: جایگاه ویژه جمهوری اسلامی ایران در نظام بین الملل، جغرافیای سیاسی ایران در منطقه و واقعی بودن انتخابات در ایران سه دلیل عمده اهمیت انتخابات یازدهم است که نمی تواند از قاب تلویزیون غربی ها کنار گذاشته شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حسن عابدینی گفت: غربی ها سه دلیل برای اهمیت انتخابات ایران در نظر گرفته اند نکته یا دلیل اول: تحلیلگران غربی و عربی معتقدند جمهوری اسلامی ایران در 41 سال گذشته هم در موضوعات منطقه ای و هم بین المللی از جایگاه کانونی برخوردار بوده است.

نکته دوم اینکه؛ بسیاری از کشورهای پیرامونی یا انتخابات ندارند یا فرمایشی هستند و کشورهایی که انتخابات واقعی دارند کم است و درکشورهای پادشاهی انتخابات اصلا معنایی ندارد. 

نکته سوم اینکه؛ انتخابات ایران از به گفته دوست و دشمن یک اننخابات واقعی است چرا که شخص انتخاب شده در تصمیم گیری، ریل گذاری و تصمیم سازی بسیار موثر است بنابراین این سه دلیل از دید رسانه هایی غربی بیانگر اهمیت انتخابات یازدهم است.

عابدینی گفت: رسانه ها به دنبال ترغیب ثبت نام کنندگان برای جریان سازی در تایید نشدن برخی صلاحیت های لازم هستند که از این مرحله بر روی "عدم مشارکت"، "رای بی رای" و "بایکوت کردن انتخابات" سرمایه گذاری می کنند.

264 شبکه فارسی زبان تلویزیونی وجود دارد از جمله شبکه های وابسته به ملکه انگلیس، دربار عربی و وزارت خارجه ایالت متحده  همچنین شبکه های دیگر 24 ساعته سعی می کنند انتخابات و شرکت انتخابات ایران را کمرنگ نشان دهند و به دنبال کاهش میزان شرکت در انتخابات برای نشان دادن فاصله بین مردم و نظام هستند.

انتخابات ایران از نگاه رسانه های خارجی

بندرعباس  در آستانه انتخابات مجلس یازدهم

هرمزگان آماده برگزاری یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است. به گفته سعید ناجی رئیس ستاد انتخابات هرمزگان  47 داوطلب در سه حوزه مرکز، شرق و غرب در این دوره از انتخابات مجلس رقابت می کنند.

او افزود: بیش از یک میلیون صد هفتاد و چهار هزار  نفر از ساکنین استان هرمزگان واجد شرایط رای دادن در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هستند. بیش از 72 هزار نفر هم رای اولی  در این دوره داریم.

ناجی گفت: هزار و 318 صندوق و شعبه اخذ رای برای استان درنظر  گرفته شده که 785 شعبه ثابت و 533 شعبه سیار در نقاط مختلف شهری و روستایی خواهیم داشت.

انتخابات ایران از نگاه رسانه های خارجی

گلستان در آستانه انتخابات مجلس یازدهم

زمینه برای حضور پرشور مردم گلستان در پای صندوق های رای فراهم شده است. به گفته هادی حق‌شناس استاندار گلستان بیش از 27 هزار نفر عوامل اجرایی، بازرسی، نظارتی و امنیتی برای صندوق ها مشخص  و تعیین شده اند.

یک هزار و سیصد و هشتاد و نه صندوق اخذ رای برای انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی در استان گلستان درنظر گرفته شده است که تعداد 69 صندوق افزوده شده است.  در این دوره بیش از 34 نفر رقابت خواهند داشت.

همدان در آستانه انتخابات مجلس یازدهم

آزاد‌بخت رئیس ستاد انتخابات همدان گفت: استان همدان با جمعیت یک میلیون و 760 هزار نفر در 10 شهرستان و 26 حوزه انتخابیه دارای 9 کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

 آزادبخت گفت: از جمعیت همدان یک میلیون 404 هزار و 730 نفر واجد شرایط رای دادن هستند. رای اولی ها نیز 63 هزار و 591 نفر است که در اولین انتخابات شرکت خواهد کردند. 

او گفت: در کل استان یک هزار و 287 شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده است. 

رئیس ستاد انتخابات افزود: در راستای انتخابات 442 نفر ثبت نام اولیه داشتند که 78 نفر انصراف دادند، 200 نفر رد صلاحیت شدند و 164 نفر برای رقابت در انتخابات باقی ماندند که فعالیت انتخابی را آغاز کرده اند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۲۰°