نامه مشاهده کرونا در ایران جعلی است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:12 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۷۶۹۱۶۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: نامه‌ای که اخیرا در مورد ورود کرونا به ایران در فضای مجازی منتشر شده جعلی است و تاکنون هیچ موردی از این ویروس در کشور مشاهده نشده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 قاسم جان بابایی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: اخیرا نامه‌ای با امضای بنده خطاب به رئیس جمهوری در فضای مجازی منتشر شده که به دروغ مدعی مشاهده مواردی از ویروس کرونا در کشور شده، این نامه جعلی است و از طریق مراجع قانونی ناشران این نامه پیگیری می‌شوند.
وی گفت: تاکنون هیچ مورد اثبات شده ویروس کرونای جدید در کشور نداشته ایم، اما تمهیدات بهداشتی و درمانی برای مواجهه احتمالی با این بیماری فراهم شده است.
جان بابایی افزود: معاونت درمان وزارت بهداشت به طور مستقیم با ریاست جمهوری مکاتبه ندارد و هر گونه مکاتبه با ریاست جمهوری از طریق دفتر وزارتی انجام می‌شود. ضمن اینکه شماره نامه و امضای معاون درمان در این نامه جعل شده است.

همچنین معاونت درمان وزارت بهداشت در مطلبی که در پایگاه اطلاع رسانی این وزارتخانه انتشار یافته، نوشت، نامه مذکور دارای اشکالات فنی و نگارشی فراوانی از جمله موارد زیر است:
- شماره نامه این معاونت با "۲۷۰" آغاز نمی‌شود.
- از لحاظ رعایت سلسله مراتب اداری، مکاتبه مستقیم با رییس محترم جمهوری از سوی این معاونت انجام نمی‌شود.
- در مکاتبات این معاونت از "مهر آنی" استفاده نمی‌شود.
- شماره تلفن درج شده در انتهای این نامه اشتباه است.
- رونوشت‌های مندرج در نامه مغایر با سلسله مراتب اداری است.
- عنوان اینجانب در نامه‌های ارسالی معاونت درمان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی" درج نمی‌شود.

مرکز حراست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز با پی گیری موضوع، خواستار برخورد جدی و قانونی با انتشار دهندگان این نامه جعلی شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۹°