سردار سلیمانی شهید و کریم زندگی کرد تا به شهادت رسید

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:19 - سه‌شنبه 12 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۱۷۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
رئیس قوه قضائیه شهدا را وجه الله دانست وافزود: شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید زندگی کرد، کریم زندگی کرد تا به شهادت رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رییس دستگاه قضا در مراسم چهلم سردار دلها در کرمان: قدرت و اقتداری که به دست توانای مجاهدان راه خدا ساخته شده و نظام مقتدر جمهوری اسلامی شده است و پیام این نظام مقتدر این است که باید منطقه بدون حضور حاج قاسم زندگی کند و منطقه را به برکت خون مطهر حاج قاسم از وجود امریکایی ها پاکسازی خواهیم کرد.

رییس قوه قضاییه انقلابی بودن و نگاه انقلابی داشتن را بااهمیت دانست و افزود: شهید سلیمانی خوب آمریکا و اسرائیل را می شناخت و زبان آنها را می دانست و می دانست زبان آنها زور است و تنها راه مقابله با دشمنان مقاومت و اقتدار نشان دادن بود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تاکید بر تحریف نشدن شخصیت حاج قاسم و همینطور شخصیت امام راحل (ره) افزود: کرمانیها و لشکر 41 ثارا... با سلوک سردار سلیمانی آشنا هستند و مواضع او را می شناسند.؛دیپلماسی او در راستای راهبرد مقاومت است و ارتباطات او در جهت مقاومت و ایستادگی فعال بوده است.

رییس قوه قضاییه افزود: سردار سلیمانی هرگز روحیه تسلیم در مقابل دشمن نداشت و تسلیم در مکتب او راه ندارد.

وی شهید سلیمانی را یک انقلابی عنوان کرد و افزود: انقلاب را با همه وجودش دوست داشت و همواره به توسعه پیامهای انقلاب اسلامی می اندیشید و از همه تهدیدها فرصت و قدرت می ساخت.

سردار سلیمانی در همه جا از جمله سوریه، عراق،یمن، افغانستان حزب اللـه ساخت و به دست همین نیروها از آنان قدرت ساخت.

حجت الاسلام والمسلمین رییسی او را یک استراتژیست به معنای واقعه کلمه برشمردو افزود: زبان دیپلماسی به معنای کوتاه آمدن نیست بلکه زبان دیپلماسی زبان اقتدار و قدرت بود.؛ قدرتی که بانیروهای مردمی ساخته شده نظام مقتدر جمهوری اسلامی را برپا کرده و پیامش برای عالم آن است که منطقه بدون حضور آمریکائیها باشد و پاکسازی شود.

وی با اشاره به شهادت شهید بهشتی افزود: زمانی که شهید بهشتی به شهادت رسید همه نگران بودند، اما هیچ خونی مثل شهید بهشتی جریان نفاق را برملا نساخت و این عظمت آفرید.

رییس قوه قضاییه افزود: تشییع جنازه شهید سلیمانی نیز یوم اللـه را رقم زد. دل‌ها را به همه نزدیک کرد آنچنانکه با همه وجود به آمریکا نفرت می‌ورزد و مردم به آمریکائی‌ها خشم دارند.

وی گفت: این تشییع پیام مقاومت را به آمریکائی‌ها و اروپائی‌ها مخابره کرد و آنان فهمیدند اگر در منطقه خطایی رخ بدهند دست به سر و سر به زیر تسلیم نیرو‌های جمهوری اسلامی می‌شوند.

حجت الاسلام والمسلمین رییسی رهنمود‌های رهبری را مایه موفقیت‌های حاج قاسم دانست و افزود: نقش رهبری بسیار اثرگذار بود و سردار دانش آموخته مکتب خمینی و خامنه‌ای است.

وی مخاطب شهید سلیمانی را همه مردم کرمان عنوان کرد و افزود: کرمان را به ولایتمداری می‌شناسید و می‌شناسیم وامروز خیمه ولایت و انبیای الهی است و دشمن با وجود همه فتنه‌ها و حیله‌ها در این خیمه پرچم ساز کوچکترین اقدامی نمی‌تواند بکند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با بیان اینکه حاج قاسم مردم را امیدوار کرد و امروز هر قدمی و هر قلمی در جهت امیدواری مردم راهبرد نظام است و هر که قصد ناامیدی مردم را داشته باشد در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده که مسئولان باید دقت کنند.

وی: حاج قاسم را مرد اراده اهل ایستادگی و مقاومت دانست و افزود : او شاگرد مکتب خمینی کبیر و بزرگ حکیمی چون خامنه ای بود.

حجت الا سلام والمسلمین رییسی، حاج قاسم را افتخار کرمانی ها خطاب کرد و افزود :کرمان در دامنت کسی را پروراندی که منطقه را متحول کرد و در سلحشوری ایستادگی کرد ؛کرمان به خود ببال افتخار آفریدی کسی که نه افتحار ایران بلکه جهان اسلام شد

رییس قوه قضاییه گفت : مسیحی ها و یهودی ها به سلیمانی عشق می ورزندآنان نیز متحول شدند

وی افزود : سلیمانی پیوند بین معنویت و سیاست در دیپلماسی ایجاد کرد و امروز می بینیم نتیجه سیاست بدون معنویت 70 سال ظلم به فلسطین است و این مکتب سلیمانی است که پیوند سیاست و معنویت را ایجاد کرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب 'گفت :هیچ مشکلی نداریم، راهکار رفع مشکل در کشور به دست ملت و جوانان این کشور است و آنان که رفع مشکل را در بیگانگان و لبخندشان می دانند سخت در اشتباهند.

حجت الا سلام والمسلمین رییسی تاکید کرد: راهکار بسیاری از مشکلات در درون کشور است و تمام مشکلات و گره ها به برکت خون حاج قاسم گشاده می شود.

وی با اشاره به قرائت وصیتنامه حاج قاسم افزود: این وصیتنامه خطاب به همه خوانده شده و میثاق با حاج قاسم پیمان و پیمان بستن به خون و عمل به وصایایش از خواسته های حاج قاسم است.

رئیس قوه قضاییه خطاب به مردم و خانواده شهید سلیمانی گفت: امروز حضور مردم و حرکتهای افتخارآمیز نیروهای مسلح و سپاه پاسداران در کوبیدن پایگاه آمریکا ایجاد شده و امیدواری به نظام و کارآیی سیاست بیشتر شده است.

حجت الاسلام والمسلمین رییسی افزود: پاکی و طهارت انقلاب، نظام و ارزشهای الهی که حاج قاسم و شهدا بر آن پافشاری کردند بیش از هر زمانی باعث رونق طرفداران او شده است.

وی افزود: اگر در گوشه و کنار آهنگی از فساد و کجی است ایران نمی پذیرد. دست قدرتمند دولت اجازه نمی دهد که خطا لانه کند.

رییس قوه قضاییه با اشاره به آزمون انتخابات گفت: حضور مردم مثل همیشه در همه صحنه ها تعیین کننده و سرنوشت ساز است و مردم با شرکت گسترده انتخاب اصلح خواهند کردو مجلس دغدغه مند، بابصیرت و گره گشای مشکلات مردم را این مردم است که رقم خواهند زد.

وی در پایان با اشاره به اینکه پرچم مقاومت امروز در دست مقتدای بصیرت آفرین است و ما سربازان ولایت هستیم افزود: امیدوارم چنان عمل کنیم که رضایت سلیمانی را داشته باشد.

حاج قاسم تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد
رییس دستگاه قضا: حاج قاسم انقلاب را به همه وجودش دوست می داشت. به توسعه پیام های انقلاب اسلامی می اندیشید. تلاش می کرد که از همه تهدیدها در اطراف ما فرصت و قدرت بسازد. در لبنان‏، افغانستان همه کشورهای اطراف قدرت ساخت. او در همه کشورهای اطراف حزب الله تشکیل داد.

راهبرد حاج قاسم راهبرد مقاومت بود
رییس دستگاه قضا: ارتباطات حاج قاسم در جهت تقویت مقاومت و ایستادگی فعال بوده است. هرگز روحیه تسلیم و کوتاه آمدن در مقابل دشمن در قاموس حاج قاسم راه نداشته و در مکتب او راه ندارد.

حاج قاسم در عرصه ولایتمداری سر از پا نشناخت
وقتی سخن از ولی است، جای چون و چرا ندارد . سخن او از اول وصیتنامه تا آخر ولایت نامه است.

وی دومین نکته در این مکتب را ولایتمداری سردار سلیمانی دانست و افزود: اگر وصیت نامه او هم نمی بود، شما که مشی و سلوک او را دیده بودید می‌گفتید او یک ولایتمدار واقعی است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه انسان ولایتمدار با ولایت شعار فرق می‌کند، گفت: ممکن است ولایتمداری بر زبان بسیاری از افراد جاری شود اما وقتی سخن از «ولی» است جای چون و چرا وجود ندارد.

وی با اشاره به وصیت نامه سردار سلیمانی گفت: وصیت نامه این سردار سر افراز جهان اسلام از اول تا آخر ولایت نامه است. همگان بدانید که عزت شما در تبعیت از ولی فقیه است؛ سخن سردار سلیمانی، پیام و کلامش هم همین نکته است و این در حالیست که حاج قاسم در عرصه ولایتمداری سر از پا نمی‌شناخت.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه سردار سلیمانی سعادت را در آنچه ولی می‌خواست و صلاح می‌دانست، می‌دید، گفت: ولایتمداری شهید بزرگوار حاج قاسم در زمان امام نسبت به امام خمینی (ره) و در زمان جانشین به حق امام نسبت به مقام عظمای ولایت بود.

حجت الا سلام والمسلمین رئیسی تاکید کرد: سردار سلیمانی و مکتب او مردم باوری را به ما می‌آموزد؛ او مردم را باور داشت. در عالم، سیاست مداران دم از مردم داری می‌زنند و دکان داری می‌کنند اما در حقیقت مردم را باور ندارند.

وی با اشاره به تبعیت سردار سلیمانی از امام و رهبری گفت: حاج قاسم نظر مردم را تشریفاتی نمی‌دانست و در حقیقت مردم باور بود و نسبت به مردم متواضع، فروتن بود و همواره به آنان توجه می‌کرد.

رمز بقای حاج قاسم اخلاص اوست
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی: اولین شاخص حاج قاسم اخلاص و دلدادگی او به خداست.

رییس قوه قضاییه در این مراسم با گرامیداشت شهادت سردار رشید اسلام افتخار مجاهدان در جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی رضوان الله علیه افزود: شهادت سردار قیامتی برپا کرد ودل‌ها در سراسر ایران وجهان اسلام متوجه او شد واو متوجه به وجه الله شد

وی شهدا را وجه الله دانست وافزود: او شهید زندگی کرد، کریم زندگی کرد تا به شهادت رسید.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه کرامت انسان را دارای روحیه وظرفیتی می‌کند که فقط به خدا می‌اندیشد. افزود: شهادت انسان را به درجه‌ای می‌رساند که می‌خواهد تمام اموالش وجانش را تقدیم خدواوند کند به این مقام که انسان برسد فقط خدا را می‌بیند.

وی کریم را تنها اهل بخشش ندانست وگفت کرامت به گونه‌ای که انسان همه چیز را پای امر او ورضایش قرار می‌دهد وجزء اورا نمی‌بیننند.

رییس قوه قضاییه اخلاص، برای خدا اندیشه و عمل کردن را از مهم‌ترین ویژگی‌های مکتب سردار سلیمانی دانست و گفت: رمز بقای سردار شهیدسلیمانی و متوجه شدن دل‌ها به او اخلاصش است.

حجت الا سلام والمسلمین رئیسی اخلاص و دل دادگی به خدا را اولین ویژگی حاج قاسم برشمرد و گفت: کسی که با خدا باشد خداوند متعال هم با اوست و قلب‌ها در دست خداست. به دلیل اینکه او متوجه خدا شد خدا هم دل‌ها را متوجه او کرد؛ این اولین نکته در باب مکتب حاج قاسم است.

شورای قضایی با حضور رئیس قوه قضائیه

رئیس قوه قضائیه در شورای قضایی استان کرمان: به‌منظور جلوگیری از اطاله دادرسی و بروز مشکل برای مردم این استان، تدبیری اندیشیده شود تا پرونده‌های قضایی به استان‌های دیگر ارجاع نشود.
 
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: همکاران دستگاه قضا در دادگستری‌ها و دادسرا‌ها در برخورد با مردم و رسیدگی به پرونده‌ها، صبر و بردباری را سرلوحه کارشان قرار دهند و بر لزوم آغاز عملیات اجرای راه‌اندازی مجتمع قضایی شهید سلیمانی در کرمان تا پایان سال جاری تاکید کرد.

رئیس قوه قضائیه همچنین با تاکید بر لزوم تعیین دقیق شهر‌ها و مناطق محروم استان کرمان برای پرداخت مزایای خدمت به کارکنان قضایی شاغل در این مناطق گفت: تسریع در حل مسئله ثبت اسناد شهرستان عنبرآباد و راه‌اندازی پزشکی قانونی شش شهر استان کرمان با همکاری استانداری زودتر انجام شود.

وی همچنین از مسئولان قضایی استان کرمان خواست با استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی و اختیاراتی که برای جذب نیرو، نظارت درون سازمانی و برون سازمانی و رسیدگی به تخلفات کانون وکلا و کانون مشاوران دارند، در جهت ساماندهی نظام کارشناسی و وکالت گام بردارند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تاکید بر لزوم رعایت اخلاق و بردباری در برخورد با مردم و رسیدگی به پرونده‌های آن‌ها گفت: مقام معظم رهبری در خصوص نیروی انتظامی هم به کلانتری‌ها که در خط مقدم قرار دارند تذکر دادند و دادگستری و خصوصاً دادسرا‌ها هم که در خط مقدم دستگاه قضایی هستند، باید این نکته را مورد توجه قرار دهند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اهمیت و جایگاه شورا‌های حل اختلاف در صلح و سازش و کاهش پرونده‌های قضایی گفت: مصالحه ۷۰ درصدی در امور کیفری و بیش از ۵۰ درصد مصالحه در امور حقوقی و تلاش‌های صورت گرفته برای عفو و گذشت از قصاص، اقدامات پسندیده‌ای است که آن‌ها را ارج می‌نهیم.

رئیس قوه قضائیه با بیان این‌که شورا‌های حل اختلاف امری ماندگار و قانونی هستند، گفت: فعالیت شورا‌ها نیازمند قانون جدیدی نیست و آنچه در دولت و مجلس در حال بررسی است، بحث ساماندهی نیروی انسانی و تجهیزات و امکانات این شوراهاست که از استاندار محترم می‌خواهیم آن‌ها را در رفع نیازهایشان یاری دهد.

وی همچنین با تاکید بر سیاست حبس‌زدایی و ساماندهی احکام و قرار‌ها برای کاهش جمعیت زندانیان کشور، لزوم پیگیری جدی این سیاست از سوی قضات را مورد تاکید قرار داد.

رئیس قوه قضائیه در ادامه با اشاره به کاهش ناامنی و ناهنجاری در استان کرمان و تقدیر از اقدامات صورت گرفته در این زمینه، در عین حال گفت که آمار اندک جرم در استان شهیدپرور کرمان هم زیاداست.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی به مسئولان قضایی و شورای تامین تذکر داد که تدابیر لازم را در خصوص افزایش ضریب امنیت در استان کرمان اتخاذ نمایند و ایجاد راهبردی برای ساماندهی اتباع خارجی راخواستارشد.

رئیس قوه قضائیه در پایان با بیان اینکه باید گام‌های بلندی در جهت اجرای عدالت در دسترسِ مردم در همه ابعاد برداریم، بر لزوم پیگیری مسائل سفر استانی مسئولان عالی قضایی به کرمان و حل مشکلات این استان تاکید و خاطرنشان کرد: دستاورد‌های سفر‌های استانی با اجرای مصوبات برای ارتقاء دستگاه قضایی ملموس خواهد بود.

دیدار رییس قوه قضاییه با خانواده سردار شهید سپهبد سلیمانی
حجت الاسلام و المسلمین رییسی ظهر امروز در بیت الزهرا موقوفه سردار سلیمانی در کرمان با خانواده سردار شهید سپهبد سلیمانی دیدار کرد.

رییس قوه قضاییه ظهر امروز پس از شورای قضایی در موقوفه حاج قاسم سلیمانی (بیت الزهرا) با خانواده سردار دیدار و گفتگو کرد. همچنین حجت الاسلام و المسلمین رییسی در جمع جمعی از خانواده‌های جان باختگان مراسم تشییع سردار حاضر شد و گفته‌های آن‌ها با دقت شنید.

رئیس قوه قضائیه: شهید سلیمانی الگوی مجاهدت
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در جمع قضات کرمان گفت: شهید سلیمانی الگوی در مجاهدت، اخلاص و مردم داری است.

رئیس قوه قضائیه در جمع قضات استان کرمان گفت: شهید سلیمانی مقابل دشمن و موانع هرگز سر خم نکرد و در وجود او اخلاص برای خدا و در چهره و سلوک او آثار بندگی موج می‌زند.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه شهید سلیمانی شاگردی لایق برای رهبری بود گفت: او از راه و مکتب امام راحل و مقام معظم رهبری درس می‌گرفت و از ما می‌خواست در این مسیر دچار سستی نشویم.

وی با اشاره به اینکه دلداگی مردم در این استان بر کسی پوشیده نیست گفت: حضور پر شور قشر‌های مردم در تشییع سردار سلیمانی سند افتخاراین استان وکشور است و وصیت نامه شهید سلیمانی نشان از آن دارد که باید تابع ولایت بود و برای مبارزه با فساد تلاش کرد.

وی با بیان اینکه مردم با همه وجود باید احساس اجرای عدالت کنند وگره‌ها ومشکلات ان‌ها باز شود گفت: باید مردم با مراجعه به دادگستری احساس ملجا بودن و پناهگاه بودن کنند و هر پرونده‌ای با صلح و سازش باید رفع شود و اصل دین اسلام همین است.

رئیس قوه قضائیه افزود: در مورد زمین خواری، کار کشاورزی، صنعتی، معدن و مهم تراز همه نیروی انسانی باید مورد توجه قرار گیرد و زمینه امن بودن را فراهم کنیم وبرخی از نقاط استان می‌تواند مشمول عنوان محرم قرار گیرد و اقامتگاه موقت و قرارگاه تامین همواره مورد تاکید ما است.

وی گفت:امروز شراط دراستان کرمان و شرق با اوایل متفاوت است وافرادی که بعضا باعث ایجاد نا امنی شوند نباید به ان‌ها اجازه داد وامنیت در استان برای ما خیلی مهم است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود:اعتیاد، طلاق و آسیب‌های اجتماعی زیبنده نظام اسلامی و کشوری که سردار سلیمانی دارد نیست وباید ان را زدود.

وی همچنین به اهمیت فضای مجازی وسرعت کار درارتباطات اشاره کرد وگفت: این علم هم از مواهب برخورداراست و هم آفتش نباید جانعه را بگیرد.

رئیس قوه قضائیه بابیان اینکه در سازمان اگرچند نفر مرتکب تخلف شدندو با ان‌ها برخورد شد این تضعیف دستگاه نیست گفت:دراین مجموعه هزاران نفر قضات ازمجموعه پاکان هستندو دستگاه قضا با کسی تعارف ندارد و با هرتخلفی حتی در دستگاه قضا برخورد می‌کند

وی افزود:قانون ایثارگران در حال پیگیری است و در خصوص بدهکاران مهریه هم گفت: مهریه بر ذمه شوهراست و باید پرداخت شود، اما باید تقسیط شده وبا کار کردن پرداخت گردد.

رئیس قوه قضائیه: مجدانه پیگیر پرونده شهادت حاج قاسم هستیم
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی: پرونده‌ای برای پیگیری شهادت حاج قاسم در دادسرای تهران تشکیل شده و کار را مجدانه دنبال می‌کنیم.

رییس دستگاه قضا در بدو ورود به کرمان در فرودگاه‏ هدف ازسفر به کرمان را شرکت و سخنرانی در مراسم اربعین شهید سلیمانی، دیدار و نشستی با همکاران قضایی و سازمان‌های وابسته به قوه قضائیه و آشنایی با مسائل و مشکلات همکاران دستگاه قضا در استان کرمان اعلام کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: نشستی هم با مسئولین عالی قضایی و مدیران عالی استان، نماینده، ولی فقیه در استان و استاندار کرمان برای پیگیری برخی امور خواهیم داشت.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به شهادت سردار سلیمانی گفت: امروز بیش از هر زمانی نفرت عمومی نسبت به امریکا برانگیخته و توجه جهانیان به سلحشوری و شخصیتی که نماد مبارزه با تروریسم بوده بیشتر شده است.

تبریک به استان کرمان به خاطر وجود حاج قاسم (افتخار جهان اسلام)

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی گفت: به برکت خون شهید سلیمانی نگاه‌ها ودل‌ها متوجه دین انقلاب و ارزش‌ها شده و فرصت بسیار مهمی برای پیشرفت اهداف شهید سلیمانی است.

وی در خصوص پیگیری حقوقی ترور شهید سلیمانی گفت: نسبت به موضوع شهادت شهید سلیمانی را هم مسئولین قضایی در جمهوری اسلامی هم عزیزانی که در عراق با آن‌ها تماس داشتیم پیگیری می‌کنیم.

پیگیری پرونده شهید حاج قاسم با همکاری با مسئولان عالی قضایی عراق
وی افزود: پرونده ایی در دادسرای تهران تشکیل شده و قضاتی مامور شدند کار را با همکاری معاونت بین الملل قوه قضاییه و امور خارجه در کشور دنبال کنند و اینکار با مسئولین عالی قضایی در عراق هم پیگیری خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه گفت: کار را مجدانه دنبال خواهیم کرد و یقین داریم پاکی و طهارت خون سلیمانی باعث خواهد شد، انشاءالله انتقام از قاتلان ایشان گرفته شود و تردید نداریم به برکت خون این بزرگی که متصل شده به خون مطهر ابی عبدالله الحسین (ع) انتقام خون ایشان گرفته خواهد شد.

حضور رییس قوه قضاییه بر مزار سردار دلها

ریاست قوه قضاییه پس از ورود به کرمان ابتدا در گلزار شهدای کرمان حاضر شد و بر مزار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ادای احترام کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۶°