افزایش ۲۵۰ میلیون تنی بنادر تجاری

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:30 - سه‌شنبه 12 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۲۳۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۰
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، از افزایش ۲۵۰ میلیون تنی ظرفیت تجاری کشور در بنادر بازرگانی کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، جلیل اسلامی در مراسم بیست و هفتمین همایش هماهنگی ارگان‌های دریایی، با اشاره به شعار این همایش مبنی بر «توسعه متوازن صنعت دریایی؛ ضامن توسعه پایدار» گفت: پایداری در توسعه، رکن ثابت و استراتژی مدیران حوزه دریایی بوده و همواره در همه شقوق حمل و نقل دریایی مورد توجه بوده است.

وی اظهار داشت: همه فعالیت‌های دریایی در قالب قانون بین‌المللی سازمان جهانی دریانوردی متمرکز است و ایران موفق شد به عنوان کشوری دریایی به وظایف بین‌المللی و منطقه‌ای خود عمل کند.

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به افزایش ۱۲ و نیم میلیون GT ناخالص ناوگان کشتیرانی تحت پرچم ایران در سال جاری ، افزود: امسال ۱۴ میلیون متر مکعب لایروبی در حوزه بنادر انجام شده و ۲۰ هزار عملیات پهلودهی توسط ناوگان بخش خصوصی صورت گرفته است.
وی با اعلام جا به جایی ۱۶ میلیون (نفر سفر) مسافر دریایی تا روزهای پایانی ماه بهمن ماه، تاکید کرد: این میزان ظرفیت در بخش‌های مختلف حمل و نقل دریایی، توسط ۱۳۰ هزار ملوانی ایرانی صورت گرفته است.

به گفته اسلامی، پروژه‌های بزرگی هم اکنون در همه سازمان‌ها و شرکت‌های دریایی در دست انجام است؛ چراکه آنچه مهم است، طرح‌های توسعه‌ای و پایداری در این مسیر است.

وی تاکید کرد: توسعه سواحل و بنادر و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در برون سپاری و اطمینان از اینکه این ظرفیت توان پاسخگویی دارد، در دستور کار قرار گرفته است، همچنین استفاده از ظرفیت داخلی برای تولید شناور از سرویس و خدمات خصوصاً بعد از تحریم به صورت جدی دنبال شد.
اسلامی، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و برون سپاری امور را راهکار مناسب برای پاسخگویی در کشور عنوان کرد و گفت: نوسازی ناوگان و کاهش سن ناوگان تجاری در حال انجام است و امیدواریم تا چند سال آینده طرحی مدون و مصوب در این باره اجرایی شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۶°