اسد: آزادسازی ادلب ادامه خواهد یافت

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:21 - دوشنبه 18 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۲۴۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
"بشار اسد" رئیس جمهوری سوریه گفت: نبرد برای آزادسازی ادلب با وجود هیاهو و جنجال آفرینی‌هایی که از شمال به گوش می‌رسد، ادامه خواهد یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس جمهوری سوریه دوشنبه شب در یک نطق تلویزیونی به مناسبت پیشروی‌های اخیر ارتش سوریه و آزادسازی کامل شهر حلب افزود: این پیروزی و آزادسازی به معنای پایان جنگ و خنثی کردن تمامی نقشه‌ها یا نابودی تروریسم و حتی تسلیم شدن دشمنان نیست؛ اما به طور حتم بینی دشمنان را به خاک مالید و مقدمه‌ای برای شکست کامل دیر یا زود آنان خواهد بود.

اسد گفت: عملیات آزادسازی حومه حلب و ادلب بدون توجه به «سر و صدها» و هیاهویی که از شمال (ترکیه) شنیده می‌شود، ادامه خواهد یافت؛ همچنان که عملیات آزادسازی تمام خاک سوریه و شکست کامل تروریست‌ها و برقراری ثبات نیز ادامه می‌یابد.

سخنان اسد را می‌توان پاسخی به هشدار اخیر وزارت دفاع ترکیه دانست، آنکارا چندی پیش به دمشق هشدار داد که ارتش ترکیه در صورت حمله احتمالی به نقاط مهم در ادلب، پاسخ محکمی خواهد داد.

سوریه در هفته‌های اخیر همچنین موفق شده است که ۶۰۰ کیلومتر مربع از مناطق اشغالی حلب و ادلب را آزاد کند.

همچنین پس از تسلط کامل ارتش سوریه بر جاده بین المللی حلب به دمشق از سمت ادلب و حماه و پاکسازی کامل آن، عملیات بازسازی این جاده بین المللی و راهبردی برای راه اندازی مجدد آن آغاز شده است.

روز گذشته نیز ساکنان شهر حلب به دنبال آزادی و پاکسازی شهرک‌ها و روستا‌های غرب و شمال این شهر از وجود گروه‌های تروریستی و خارج شدن استان حلب از تیررس آنان، با آمدن به خیابان ها، به شادی پرداختند.

نیرو‌های سوری پیشتر نیز مناطق القصر العدلی، شویحنه، شهر‌های حریتان و حیان، مناطق کفر داعل، الهوته الجوانیه، الهوته البرانیه، بشنطره و برخی مناطق دیگر را آزاد کردند.

ارتش سوریه همچنین موفق شده است مناطق بیانون و تل مصبین در حومه شمال حلب را از کنترل تروریست‌های جبهه النصره خارج کند.

این مناطق از سال ۱۳۹۴ به اشغال تروریست‌های تحت حمایت برخی کشور‌های همسایه سوریه درآمد و اکنون دولت دمشق بر اساس قوانین و مقررات بین المللی تلاش دارد تا مناطق اشغالی خود را آزاد کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۲۰°