برگزیدگان بخش تجلى اراده ملى جشنواره فجر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:50 - چهارشنبه 29 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۶۹۲۴۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
بخش تجلى اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با معرفی برگزیدگان پایان یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در این مراسم، در بخش اول اهدای جوایز قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها، جایزه هیات داوران قوه قضائیه به دلیل طرح دغدغه‌مندانه آسیب‌های اجتماعی و ضرورت مشارکت در حل معضلات اجتماعی برای فیلم خورشید به مجید مجیدی اهدا شد.

جایزه هیات داوران قوه قضائیه توجه به آسیب‌های اجتماعی نوجوانان به فرزاد خوشدست کارگردان مستند خط باریک قرمز اهدا شد. خوشدست از همکاری قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها در ساخته شدن مستند خود تشکر کرد و اعلام کرد کار بعدی خود را نیز با همکاری این سازمان خواهد ساخت.

هیأت داوران این قوه، از بازیگران نوجوان فیلم سینمایی خورشید قدردانی کرد و جوایزی به هنرمندان نوجوان این فیلم اهدا کرد.

در بخش بعدی، سازمان زندان‌ها نیز جایزه خود را به فرزاد خوشدست کارگردان مستند خط_باریک_قرمز اهدا کرد.

در بخش بعدی، هیأت داوران بنیاد شهید و امور ایثارگران، جایزه اول خود را به دلیل نمایش موفق مشارکت اقوام مختلف در دفاع مقدس به مهرداد خوشبخت کارگردان آبادان یازده ۶۰ اهدا کرد.

هیأت داوران بنیاد شهید و امور ایثارگران جایزه بعدی خود را به دلیل پرداخت نفس‌گیر جانفشانی‌های محافظان امنیتی کشور، به سعید ملکان برایروز صفر تقدیم کرد.

جایزه داوران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلیل روایت ایثار مادرانه و عشق پدرانه برای زندگی‌بخشی به کودکان و آینده سازان سرزمین به حمیدرضا قربانی کارگردان مغز استخوان اهدا شد.

جایزه بعدی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دلیل تمرکز بر یک داستان در حوزه سلامت و دغدغه‌مندی تصویر درست خانواده سلامت ایرانی به بهرنگ دزفولی‌زاده کارگردان فیلم بى صدا حلزون اهدا شد.

جایزه بعدی این وزارتخانه به دلیل تصویر از خودگذشتگی و ماندن بر اصول سپیدچامگان بر سر سوگند خود، به محمدحسین مهدویان برای درخت گردو اهدا شد.

جایزه بعدی این وزارتخانه به دلیل تصویر از خودگذشتگی و ماندن بر اصول سپیدچامگان بر سر سوگند خود، به محمدحسین مهدویان برای درخت گردو اهدا شد.

در بخش بعدی مراسم «حسین انتظامی» رئیس سازمان سینمایی روی سن حاضر شد و با خیرمقدم به حضار، مسئولان عالی‌رتبه و سینماگران، از همتی که دستگاه‌های مختلف و سمن‌ها در شکوه‌بخشی به بخش جنبی جشنواره که خود جشنواره‌ای مفصل و باشکوه شده سخن گفت و اظهارداشت: امسال تعداد زیادی از دستگاه‌های خواستار حضور در این بخش بودند. جشنواره در کنار استعداد یابی یکی از وجوه سیاستگذاری استو با گزینش‌ها، عملا اولویت‌ها گفته می‌شود. ضمن این که حضور دستگاه‌ها در ساختار مسئولیت اجتماعی تعریف می‌شود. آن‌ها از ظرفیت هنرآگاه هستند برای سینماگران این ظرفیت را به وجود می‌آورند.

رئیس سازمان سینمایی از داوران بخش تجلی اراده ملی تشکر کرد و از دستگاه‌ها خواست جهت‌گیری‌های خود را اعلام کنند تا برای تولیداتسال ۹۹ سینمای ایران اثرگذار باشد.

در ادامه هیأت داوران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جایزه اول وزارت کار را به غلامرضا موسوی تهیه‌کننده قصیده گاو سفید اهدا کرد.

جایزه دوم وزارت کار به دلیل توجه به آسیب‌های اجتماعی و مولفه‌های فرهنگ کار به شهرام مسلخی تهیه‌کننده پدران اهدا شد.

جایزه سوم این بخش به دلیل توجه به مولفه‌های فرهنگ کار و مسئولیت پذیری و اهمیت به سلامت جسم و روان به مجید برزگر برای ابر بارانشگرفته اهدا شد.

جایزه وزارت ورزش و جوانان به دلیل توجه به نقد استفاده از دارو‌های روان‌گردان و رفتار‌های هنجارشکن به سالم صلولتی برای #پدران اهدا شد. مسلخی تهیه‌کننده این فیلم از حمایت بنیاد سینمایی فارابی در تولید این فیلم تشکر کرد.

جایزه بعدی وزارت ورزش و جوانان به دلیل نگاه دغدغه‌مند به ازدواج و خانواده به هادی حجازی‌فر برای فیلمنامه آتابای اهدا شد.

جایزه بعدی وزارت ورزش و جوانان برای نگاه نو به ورزش بانوان در عرصه قهرمانی به سام کلانتری برای فیلم جایی برای فرشته‌ها نیست اهداشد.

در ادامه هیأت داوران فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی و هیأت داوران سازمان بهزیستی، به دلیل زنده نگه داشتن راه جوانان غیور آبادان و خرمشهر، جایزه خود را به حسن کلامی تهیه‌کننده آبادانیازده ۶۰ اهدا کرد.

همچنین جایزه این فراکسیون به دلیل احترام و نگاه ویژه به فرهنگ و اقوام ایرانی به نیکی کریمی کارگردان فیلم آتابای اهدا شد که او با حضورروی سن این جایزه را دریافت کرد.

جایزه سازمان بهزیستی کشور به دلیل ترویج نگاه انسانی به کودکان کار و خیابان، به مجید مجیدی برای فیلم خورشید اهدا شد.

جایزه بعدی سازمان بهزیستی به خاطر توجه به مقوله اشتغال معلولین و توجه به ناشنوایان به بهرنگ دزفولی‌زاده برای بی صدا حلزون اهدا شد.

داوران سازمان بهزیستی نیز جایزه خود را به گروه بازیگران کودک و نوجوان فیلم سینمایی خورشید رسید.

در بخش بعدی مراسم اختتامیه تجلی اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، آیتم طنز امیرحسین غیاثی از حواشی روز‌های برپایی جشنواره سی و هشتم برای حضار پخش شد.

در ادامه هیأت داوران سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، جایزه اول خود را به دلیل توجه ویژه به بازیافت پسماند و کودکان کار به مجید مجیدی و امیربنان تهیه‌کنندگان فیلم خورشید اهدا کرد.

جایزه دوم این سازمان برای توجه به استفاده از پسماند‌های شیشه‌ای و بازیافت، به بهتاش صناعی‌ها برای قصیده گاو سفید اهدا شد.

جایزه سوم سازمان مدیریت پسماند، به دلیل توجه به کیسه‌های خرید پارچه‌ای به مجید برزگر برای فیلم دشمنان اهدا شد.

برای استفاده از پیام‌های زیست‌محیطی، جایزه بعدی این سازمان به ساسان سالور تهیه‌کننده سه کام حبس اهدا شد.

جایزه اول داوران شرکت بهره برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه، نیز به دلیل توجه به کودکان کار و مهاجرین به مجید مجیدی برای خورشید اهداشد.

جایزه دوم این شرکت نیز به بازیگران کودکان و نوجوان فیلم خورشید اهد اشد.

جایزه اول شرکت سهامی بیمه ایران به دلیل توجه به هوشیاری در مبارزه با فساد به بهروز شعیبی کارگردان فیلم روز بلوا اهدا شد.

هیأت داوران انجمن ویرایش و درست‌نویسی برای توجه به ویژگی‌های زبانی شخصیت‌ها، جایزه خود را به مجید مجیدی و نیما جاویدی برای فیلمنامه فیلم خورشید اهدا کرد.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۴°