زمزمه ها از دست های پشت پرده کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:38 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۷۶۹۲۶۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
پایگاه اینترنتی فارن پالسی در تحلیلی نوشت: با شیوع این ویروس در سراسر جهان، تئوری‌های توطئه در همه جا از هند گرفته تا استرالیا مطرح شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در چین از ۱۸۰۰ نفر گذشت. بیش از هفتاد و دو هزار نفر هم تاکنون به این بیماری مبتلا شده اند. همزمان با افزایش شمار قربانیان نیرو‌های بهداری ارتش چین به استان هوبی، کانون همه گیری، اعزام شدند. در این حال بهبودی حال یازده هزار نفر از مبتلایان تایید شده است. گزارش سازمان مرکز پیشگیری و کنترل بیماری چین هم نشان می‌دهد: ۸۱ درصد از موارد ابتلا به ویروس کرونا معمولی و غیرحاد بوده و درصد مرگ و میر بین ۲/۳ تا ۲/۵ درصد بوده است.
                                                                      ****
ابعاد این بیماری تنها به مرز‌های چین محدود نشده و روزی نیست که خبری از بروز این بیماری در این و آن گوشه جهان شنیده نشود. در این میان آنچه قابل توجه به نظر می رسد بازار داغ اتهام زنی درباره علل و عوامل بروز این بیماری است. تام کاتن (Tom Cotton) سناتور جمهوری خواه آمریکایی همچنان بر توطئه آمیز بودن انتشار ویروس کرونا اصرار دارد. به گزارش پایگاه اینترنتی نشریه واشنگتن پست، سناتور آمریکایی تام کاتن بار دیگر بر روی نظریه خود که بر اساس آن مدعی است که گسترش مداوم ویروس کرونا به تحقیق در یک مرکز تحقیقات بیماری‌ها در شهر ووهان (Wuhan) در چین مرتبط است، تاکید کرد. کاتن در مصاحبه با برنامه ساندی مورنینگ فیوچرز (Sunday Morning Futures) شبکه تلویزیونی فاکس نیوز به آزمایشگاه ملی ایمنی ووهان اشاره کرد. وی گفت که آزمایشگاه در نزدیکی یک مرکز خرید است که برخی از دانشمندان معتقدند که نقطه شروع شیوع ویروس بوده است. او گفت: ما نمی‌دانیم این ویروس از کجا منتشر شده است و باید به ریشه انتشار آن برسیم. ما همچنین می‌دانیم که این آزمایشگاه تنها چند کیلومتر با آن مرکز خرید مواد غذایی فاصله دارد. این تنها آزمایشگاه فوق العاده ایمنی سطح ۴ چین است که در مورد بیماری‌های عفونی انسان تحقیق می‌کند. با این وجود کاتن این موضوع را تایید کرد که هیچ مدرکی مبنی بر اینکه این بیماری از این آزمایشگاه شیوع پیدا کرده باشد، وجود ندارد. کاتن افزود: اکنون، ما شواهد کافی در اختیار نداریم که این بیماری از آنجا سرچشمه گرفته باشد. البته پیش از این برخی گزارش‌ها از دست داشتن آمریکا در انتشار ویروس کرونا خبرداده بودند. فارن پالسی شنبه گذشته نوشت: رسانه‌های روسیه تئوری‌های توطئه را علیه آمریکا در انتشار ویروس کرونا مطرح می‌کنند. پایگاه اینترنتی فارن پالسی در تحلیلی نوشت: با شیوع این ویروس در سراسر جهان، تئوری‌های توطئه در همه جا از هند گرفته تا استرالیا مطرح شده است. در روسیه این تئوری‌ها در برنامه‌های تلویزیونی معروفی مانند بیگ گیم (Big Game) و تایم ویل تل (Time Will Tell) مطرح می‌شوند. اواخر ماه ژانویه، رهبر حزب دموکرات لیبرال روسیه به رادیو مسکو گفت فکر می‌کند ویروس کرونا سلاح بیولوژیکی آمریکا یا توطئه بزرگ شرکت‌های داروسازی برای پولدارتر شدن است... موضوع اصلی این روایت‌ها که در رسانه‌های روسیه منتشر می‌شود این است که این ویروس محصول آزمایشگاه‌های آمریکا است و هدف آن به زانو درآوردن توسعه اقتصادی چین است. شاید هدف ادعای سناتور آمریکایی تا کاتن منحرف کردن توجه‌ها از اتهامات نسبت داده شده به آمریکا باشد. با این حال هستند کارشناسانی که احتمال دست داشتن عامل انسانی در ایجاد این ویروس را رد کردند.
ویروس کرونا که شیوع آن از اواخر دی در شهر «ووهان» مرکز استان هوبی شروع شد، علاوه بر چین به ۲۴ کشور دیگر در جهان سرایت کرده است.
برچسب ها: کرونا ، چین ، پشت پرده ، آمریکا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۹°