مشارکت مردم در انتخابات اقتدار آفرین است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:13 - جمعه 20 تير 1399
کد خبر : ۷۶۹۲۷۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹
کارشناسان مسائل سیاسی و بین الملل معتقدند: افزایش مشارکت مردم در انتخابات باعث اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مصطفی خوش‌چشم  کارشناس مسائل بین‌الملل درباره اهمیت انتخابات ایران و شور انتخاباتی گفت: برخلاف تمدن چندهزارساله ایران، مشارکت سیاسی از طریق صندوق رای و مشارکت در حاکمیت، نتیجه انقلاب اسلامی و پدیده جدیدی برای مردم ایران است.

مشارکت از طریق صندوق رای در ایران در چهل سال گذشته حادث شده و نشان می دهد که این نهال نوپا نیاز به آبیاری دارد و در طول سالهای متمادی به رشد و نمو خواهد رسید.

مشارکت مردم در انتخابات اقتدارآفرین است

او افزود: پایین ترین میزان مشارکت در انتخابات مجلس حتی از میانگین مشارکت در ریاست جمهوری بسیاری از کشور های غربی حتی از میانگین جهانی نیز بیشتر است و نشان دهنده این است که مردم مشتاقانه به دنبال تعیین حاکمان و حضور در تعیین سرنوشت خود هستند.

تمام سعی رقبا و دشمنان کشور از جمله امریکا این است که میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس را پایین بیاورند و کم کنند و به دنبال کمرنگ کردن مشارکت مردم در انتخابات و راهپیمایی 22 بهمن هستند. 

مصطفی خوش‌چشم گفت: مشارکت اقتدار آفرین است بنابراین هرچقدر اقتدار کشوری بیشتر باشد طمع آمریکا و کشورهای دیگر نسبت به آن کشور کمتر خواهد شد.

او گفت: کار رسانه های فارسی زبان و معاند نظام این است که اگر در بعد تحریم نتوانستند تصویرسازی کنند اکنون درباره  حضور مردم  در پای صندوق های رای سرمایه گذاری کرده اند.

حسن عابدینی کارشناس مسائل سیاسی گفت: ایران در منطقه ای قرار  دارد که کشورهایی وجود دارد (حاشیه خلیج فارس) که یا انتخابات برگزار نمی کنند یا حداقل انتخابات آزاد ندارند بنابراین جایگاه ایران در حوزه انتخابات آزاد و تاثیر انتخابات ایران در معادلات منطقه مهم است.

مشارکت مردم در انتخابات اقتدارآفرین است

نکته دیگر این است که ایران الهام بخش سایر کشورهاست و در فراسوی منطقه حتی در امریکای لاتین نیز تاثیر گذار است به گونه ای که آمریکا 5 سال پیش برای جلوگیری از نفوذ ایران در نیمکره غربی نیز قانون می گذارد.

او افزود: برای نخستین بار کشوری که از موشک بالستیک نقطه زن بالای 300 کیلومتر برد علیه اهداف آمریکا استفاده کرده، فقط ایران بوده است بنابراین اگر در حوزه انتخابات نیز این اتفاق بیفتد قدرت چانه زنی ایران بالاتر می رود.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°