خبر 13 چهارشنبه 30 بهمن
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 01 تير 1400
کد خبر : ۷۶۹۳۰۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
دعوت رئیس جمهور از مردم برای شرکت در انتخابات؛ دعوت مراجع تقلید از مردم برای مشارکت در انتخابات؛ تامین امنیت انتخابات در استان تهران با 14 هزار پلیس؛ بازدید رئیس جمهور از محصولات جدید ایران خودرو و سایپا و ... از عناوین این بخش خبری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دعوت رئیس جمهور از آحاد ملت با هر سلیقه و دیدگاه سیاسی ـ اجتماعی برای حضور پر نشاط در پای صندوق های رای .
آقای روحانی ، در جلسه هیئت دولت تاکید کرد: همه ، جمعه به پای صندوق های رای می‌رویم ، تا بهترین‌ها را برای مجلس مهم شورای اسلامی انتخاب کنیم .

آقای روحانی با اشاره به حماسه افرینی ملت ایران ، در برهه های مختلف ، قوه مقننه را ، رکنی قدرتمند در کشور دانست و گفت: مجلس شورای اسلامی ، برای سرنوشت حال و آینده ی مردم و حل مشکلات مهم است بنابراین همه باید در این رویداد ملی ، حضور پیدا می کنیم . رئیس جمهور گفت : در 22 بهمن ، با گذشت 41 سال از انقلاب ، مردم ، پرشکوه‌ و با انگیزه‌ به صحنه آمدند و این حماسه‌های عظیم ، در دوم اسفند نیز قابل تکرار است ، ضمن اینکه ، هیچ کس نمی تواند بگویدسلیقه سیاسی من در انتخابات نامزد ندارد .

رئیس جمهور حضور مردم در تشییع تاریخی پیکر سردار شهید سلیمانی را ، پدیده ای اعجاب آور خواند و گفت : سردار سلیمانی ، نماد مبارزه با تروریسم و نماد ثبات منطقه و امنیت ملی ایران بود . رئیس جمهور افزود : حضور مردم در تشییع پیکر این شهید عزیز ، نشان داد تمام تصوراتی که آمریکایی ها و برخی از غربی‌ها درباره ایران داشتند ، غلط است .
رئیس جمهور ، تحریم های آمریکا را ، عملی تروریستی و ظالمانه علیه ملت ایران خواند و گفت : اگر کسی بگوید تحریم را نمی‌شود به هیچ قیمتی شکست و در برابر تحریم باید تسلیم شد این حرف نادرستی است ، تحریم را با صبوری و وحدت و استقامت در هم می‌شکنیم .
 
آقای روحانی ، به ناکامی های سیاسی و حقوقی آمریکا در سازمان ملل ، مجمع عمومی و در شورای امنیت ، بعد از خروجش از برجام اشاره کرد و گفت : باید به آمریکایی‌ها نشان دهیم ، که ملت ایران ، توانمند ، قوی ، بزرگ و صبار و شکور است در ان صورت امریکایی ها مایوس می شوند واز تحریم دست برمی‌دارند.

رئیس جمهور، صف های رای دادن مردم در روز جمعه را صف های ناامیدی امریکایی ها خواند و گفت: دولت آمریکا به حضور کمرنگ مردم در انتخابات دلبسته است ملت اور را ناامید می کنند.
 
مراجع عظام تقلید هم از ملت شریف ایران برای حضور در انتخابات دوم اسفند دعوت کرده اند. حضرات آیات مکارم شیرازی، نوری همدانی، سبحانی و علوی گرگانی از عموم ملت ایران خواسته اند تا به تکلیف شرعی خود در حضور در پای صندوق‌های رای عمل کنند در بیانیه‌های ایات عظام حضور مردم در انتخابات در تقویت نظام اسلامی -حل مشکلات وارتقای جایگاه ایران مهم ارزیابی شده است

مجلس خبرگان رهبری هم با صدور پیامی مردم شریف ایران اسلامی را به حضور پرشور در انتخابات دوم اسفند دعوت کرد.
 
خبر دیگر اینکه، رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: ستاد تبلیغات نامزد‌های انتخابات مجلس باید روز‌های پنجشنبه و جمعه تعطیل باشند.
 
رئیس پلیس پایتخت هم امروز در نشستی خبری گفت: ۱۴ هزار پلیس، امنیت ۴ هزار و ۵۵۲ شعبه اخذ رأی در تهران، شمیرانات و ری را برعهده دارند

سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد تاکنون نامزدهای انتخابات، بیش از ۴۵ هزار نماینده را برای حضور در پای صندوق های رای ونظارت برروند برگزاری انتخابات معرفی کرده‌اند .
کدخدایی گفت البته فقط برای کسانی کارت حضور در پای صندوق رأی صادر می‌شود که در سامانه شورای نگهبان ثبت‌نام کرده باشند . آقای کدخدایی ، درباره ی تعداد ناظران شورای نگهبان در شعب اخذ رای هم گفت : بسته به میزان حضور رای دهندگان در شعبه ها ، بین 3 تا 7 ناظر برای هر صندوق در نظر خواهیم گرفت .و علاوه بر این ، ناظران سیار هم در شعب اخذ رای ، سرکشی خواهند کرد.
 
در حاشیه‌ی جلسه‌ی امروز هیئت دولت، رییس جمهور از چهار محصول ایران خودرو و سایپا بازدید کرد.
وزیر امور خارجه هم، در حاشیه‌ی جلسه امروز هیئت دولت، تاکید کرد: حضور مردم در انتخابات، باعث تقویت جایگاه ایران در منطقه و جهان، و همچنین تقویت بیشتر سیاست خارجی ایران می‌شود.
 
خبر خوش رئیس کل بانک مرکزی برای تولیدکنندگان: الزام بانک‌ها به امهال تسهیلات واحد‌های تولیدی.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: بر اساس تصمیم شورای پول و اعتبار بانک‌ها موظف‌اند در صورت درخواست تولیدکنندگان برای یک بار و با تنفس شش ماهه و با حداکثر اقساط ۵ ساله بدهی آن‌ها را امهال نمایند. تولیدکنندگان برای استفاده از این شرایط می‌بایست ۷/۵ درصد مانده بدهی خود را پرداخت کنند. مهلت استفاده از این تسهیلات تا پایان شهریور ماه ۱۳۹۹ است. این تصمیم شورای پول و اعتبار برای کمک به واحد‌های تولیدیِ دارایِ بدهی معوق و بازگردان آن‌ها به چرخه تولید گرفته شده است.
 
رئیس جمهور آمریکا گفت : دیدار کریس مورفی ، سناتور دموکرات آمریکایی با ظریف اگر انجام شده باشد ، نقض قانون لوگان است . بر اساس قانون لوگان ، مذاکره افراد غیر مسئول آمریکایی ، با دولت‌های متخاصم خارجی ، جرم تلقی می‌شود . مورفی ، چند روز پیش در حاشیه نشست مونیخ ، با آقای ظریف دیدار کرده بود .

وزیر خارجه آمریکا هم ، درباره دیدار ظریف و کریس مورفی گفت : اگر آنها ، دیدار کرده باشند ، امیدوارم سناتورِ دموکرات ما، سیاست خارجی آمریکا را تقویت کرده باشد ، نه سیاست خارجی حزب خودشان را !

سخنگوی وزارت خارجه درباره دیدار سناتور آمریکایی با ظریف در مونیخ گفت: آقای ظریف همواره گفته اند که با برخی اعضای کنگره آمریکا که از او درخواست ملاقات می‌کنند، دیدار و دیدگاه‌های ایران و واقعیات منطقه را تشریح می‌کنند. موسوی افزود: این اقدامات بخشی از دیپلماسی عمومی است که شامل دیدار با نخبگان، مراکز فکری و مصاحبه و دیدار توجیهی با اصحاب رسانه‌ها نیز می‌شود.
 
افزایش امیدها به مهار کرونا در چین: درمان بیش از ده هزار نفر همزمان با کند شدن روند شیوع ویروس .
کمیسیون بهداشت چین اعلام کرد: شیوع ویروس کرونا در سطح این کشور بسیار کند شده و بیش از 10 هزار نفر از افراد مبتلا به این ویروس بهبود یافته اند. بر اساس اعلام مقامات چینی ، امروز ، اولین بار پس از شیوع کرونا ، تعداد درمان‌شده‌هایِ جدید از تعداد مبتلایانِ جدید ، پیشی گرفته است ؛ به طوری که در 24 ساعت ، 1749 نفر مبتلا و 1824 نفر درمان شدند . سازمان بهداشت جهانی نیز با اشاره به گزارش چین درباره شیوع کرونا اعلام کرد نیازی به افزایش سطح هشدار خطر این ویروس در جهان نیست. با این حال شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به ۲ هزار و چهار نفر رسید . اغلب این افراد علاوه بر کرونا، بیماری‌های زمینه‌ای هم داشته‌اند.
 
سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا گزارش‌ها مبنی بر تمایل وزیر دادگستری آمریکا به استعفا را تکذیب کرد . برخی رسانه ها امروز از قصد "ویلیام بار" برای استعفا در صورت ادامه مداخلات ترامپ در امور قضایی خبر داده بودند . ترامپ اعلام کرده : به اظهارنظرهای خود در امور قضایی در فضای مجازی ادامه می دهد .

آمریکا یکی از زیرمجموعه‌های شرکت نفتی روس‌نفت را به بهانه دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا تحریم کرد .
وزارت امور خارجه روسیه در واکنش اعلام کرد : هیچ اقدام یک‌جانبه‌ای را علیه خود نمی‌پذیریم و به همکاری‌ها با ونزوئلا ادامه خواهد داد.

درگیری در مجلس کویت . اختلاف نمایندگان به علت حکم عفو فراگیری بود که در روزهای اخیر صادر شد . این درگیری با مداخله نیروهای انتظامی مجلس کویت پایان یافت .
 
دولت وفاق ملی لیبی در پی حمله ارتش موسوم به ملی این کشور مشارکت خود را در مذاکرات ژنو تعلیق کرد . دو طرف از یک ماه پیش تحت نظر سازمان ملل آتش بس کرده بودند

کاهش سطح زندگی و بی میلی خانواده ها برای بچه دار شدن در کره جنوبی طرح های افزایش جمعیت در این کشور را با شکست مواجه کرده . کره جنوبی یکی از پایین ترین نرخ رشد جمعیت را در جهان دارد.

سازمان ملل در پی حمله ده‌ها میلیون ملخ به زمین های کشاورزی شرق آفریقا در خصوص ؛ بحران غذایی دراین منطقه هشدار داد. حمله اخیر ملخ ها به شرق آفریقا در ۲۵ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. به گفته کارشناسان این ملخ‌ها روزانه غذای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر نابود می کنند.
برچسب ها: خبر 13 ، خبر مشروح
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °