یک روز تا انتخابی دیگر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:14 - جمعه 20 تير 1399
کد خبر : ۷۶۹۳۱۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۳
ستاد انتخابات کشور: زمان تبلیغات نامزد‌های نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، پایان یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: از ساعت هشت صبح نامزد‌های مجلس حق ندارند در فضای مجازی یا عینی تبلیغ کنند. بنا براین گزارش ادامه تبلیغات نامزد‌ها تخلف، و فرد متخلف باید نسبت به تخلف خود توضیح و مرجع رسیدگی کننده حکم مربوطه را صادر خواهد کرد.


وزیر کشور گفت: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۵۵ هزار شعبه اخذ رأی و در ۲۰۸ حوزه انتخابیه برگزار و بیش از یک میلیون نفر در روند آن فعالیت می‌کنند. آقای رحمانی فضلی افزود: چند دستگاه از جمله صداوسیما، ثبت احوال، شورای نگهبان و هیات‌های نظارت به وزارت کشور در برگزاری انتخابات کمک می‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات کشور هم گفت: ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن هستند. جمال الدین عرف با بیان اینکه تعُرفه‌ها و لوازم مورد نیاز رأی گیری در اختیار فرمانداری‌ها قرار داده شده، افزود: تعُرفه‌ها و دستگاه‌های احراز هویت با حضور ناظران پیش از آغاز رأی گیری چک می‌شود. معاون وزیر کشور گفت: اگر دستگاهی به مدت ۱۵ دقیقه بر اساس توافق با شورای نگهبان به شبکه متصل نشود، فرایند رأی گیری دستی خواهد بود. به گفته عُرف به جز اخذ رأی، همه مراحل رأی گیری الکترونیکی است و شمارش آراء نیز الکترونیکی است. رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: برای رأی گیری، داشتن کد ملی کفایت می‌کند، اما کسانی که برای شناسنامه المثنی به ثبت احوال مراجعه می‌کنند، این سازمان باید المثنی صادر کند و در روز انتخابات هم برای این موضوع شیفت کاری گذاشته شده است. جمال الدین عرف با بیان اینکه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی سه هزار شعبه جدید اضافه کرده ایم، گفت: در این دوره از انتخابات در کنار شعبه‌هایی که در گذشته تراکم جمعیت بود، یک شعبه جدید ایجاد شده است. رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: نتایج به مرور اعلام و در حوزه‌هایی که نتایج مشخص می‌شود آن را به سرعت اعلام می‌کنیم.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان فردا برگزار می‌شود. در این دوره از انتخابات بیش از هفت هزار نامزد برای ورود به مجلس شورای اسلامی و کسب ۲۹۰ کرسی نمایندگی رقابت می‌کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°