مجلس قوی، آینده کشور را تضمین می‌کند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:25 - جمعه 20 تير 1399
کد خبر : ۷۶۹۳۴۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
رئیس قوه قضاییه:
رئیس قوه قضاییه از مردم برای حضور در انتخابات دعوت کرد و گفت: مجلس قوی آینده کشور را از لحاظ قانونگذاری و نظارت بر دستگاه‌های اجرایی تضمین می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، سید ابراهیم رئیسی حضور با انگیزه و اثربخش مردم را در شکل گیری مجلس قوی موثر دانست و افزود: ما دنبال مجلس قوی هستیم؛ مجلس قوی رأی قوی می‌خواهد. رأی قوی می‌تواند مجلس قوی را شکل دهد و آینده کشور را از لحاظ قانونگذاری، نظارت بر دستگاه‌های اجرایی و تعامل با همه نهادها و مسئولین و دستگاه‌های مختلف در جهت ارتقا و رسیدن کشور به قله پیشرفت تضمین کند.

از افتخارات ارزشمندی که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی داشته ایم، مراجعه به رأی مردم برای شکل گیری تمامی ارکان نظام جمهوری اسلامی است.

رئیسی با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات، هم حق و هم تکلیف است، اظهارداشت: امروز همه مردم ایران حق انتخاب دارند؛ تکلیف نیز دارند که هم در انتخابات حضور یابند و هم بهترین را برگزینند؛ بهترین‌هایی که احساس تعهد و مسئولیت در قبال ارزش‌های انقلاب اسلامی و احساس مسئولیت نسبت به مردم و رفع مشکلات آنها، دغدغه معیشت مردم و روحیه جدی برای مبارزه با فساد را داشته باشند.
رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: مجلس با کمک دولت بسیار می‌تواند در ایجاد ساختارهای فساد زدا و فضای کسب و کار بدون مانع و بدون مشکل و رونق تولید نقش داشته باشد.

رئیسی حضور مردم در صحنه انتخابات را هم یک وظیفه الهی، سیاسی و تکلیفی و حاوی پیام قدرت و اقتدار برای دوستداران انقلاب دانست و با اشاره به پیام حضور مردم برای دشمنان انقلاب خاطرنشان کرد: آن پیام این است که ما برخلاف خواست شما (دشمنان) با همه وجود نه فقط خودمان بلکه با خانواده هایمان پای صندوق‌های رأی حاضر می شویم و رأی می‌دهیم.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه هر رأی که در صندوق ریخته می‌شود، تیری بر قلب دشمنان است، گفت: با این حضور معلوم می‌شود که ملت بزرگ ایران با وجود همه مسایل و تنگناهایی که دشمن ایجاد کرده یا مشکلاتی که در داخل دارد؛ نسبت به آرمان‌های انقلاب اسلامی و دشمن شناسی و دشمن ستیزی، هیچ گونه کوتاهی نمی‌کند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان‌ دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفند سال جاری برگزار می شود. بنا به اعلام ستاد انتخابات استان تهران، شمار افراد واجد شرایط حق رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان، تعداد ۹ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۹۸۱ نفر است که تعداد ۲۰۰ هزار و ۱۹۸ نفر رای اولی هستند.
در کل کشور ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر کسانی هستند که با رسیدن به سن ۱۸ سالگی برای اولین بار می توانند در انتخابات شرکت کنند. تعداد ۶ هزار و ۶۸۹ شعبه اخذ رای نیز در استان تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری پیش بینی شده که از این تعداد، ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای است.
با توجه به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری به طور همزمان در روز دوم اسفند ماه برگزار می شود در مجموع حدود ۱۳ هزار و ۳۷۸ صندوق اخذ رای و ۱۱ میلیون برگ تعرفه در شعب اخذ رای استان تهران پیش بینی و توزیع شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°