کشف ۳ تن مواد محترقه غیرمجاز در تهران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:44 - دوشنبه 18 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۳۴۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
سرپرست معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از کشف ۳ تن مواد محترقه غیر مجاز در سه عملیات مستقل خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از مهر، سرهنگ علی علیشاهی با اشاره به اجرای طرح یک هفته‌ای برخورد قاطع با فروشندگان و تولید کنندگان مواد محترقه، گفت: با دریافت چند خبر مبنی بر دپو، تولید و توزیع مواد محترقه، بررسی موضوع در دستور کار تیم‌های عملیات و تجسس معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه با تکمیل اقدامات اطلاعاتی در اجرای این طرح، گفت: در تحقیقات پلیسی مشخص شد، مالک کارگاهی واقع در شهرستان ری مواد محترقه دست ساز تولید می‌کند.

این مقام انتظامی افزود: با تکمیل تحقیقات پلیسی و شناسایی محل کارگاه، با دستور قضائی تیم عملیاتی این معاونت برای دستگیری متهم به نشانی اعلامی اعزام و موفق شدند ضمن دستگیری مالک کارگاه ۴۶۹ هزار قلم انواع مواد محترقه غیرمجاز، مقادیر زیادی لوازم بسته بندی شامل کارتن، نوار چسب، تسمه و ۴ دستگاه بزرگ تولید و بسته بندی و یک دستگاه خودرو مورد استفاده در حمل و انتقال مواد محترقه کشف کنند.

سرپرست معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی در خصوص عملیات دوم این طرح توضیح داد: در پایش‌های اطلاعاتی مشخص شد که مالک دو انباری در محدوده خیابان شهید مصطفی خمینی مقادیر فراوانی مواد مخدر جمع آوری کرده است که با شناسایی محل انبار‌ها و هماهنگی قضائی هر دو محل بازید و حدود یک میلیون و ۴۶۷ هزار قلم مواد محترقه قاچاق و غیر مجاز کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در این عملیات مالک انباری‌ها نیز شناسایی و دستگیر شد، در خصوص عملیات سوم عنوان کرد: با شناسایی انباری واقع در بازار تهران در محدوده خیابان مولوی ماموران اطلاعاتی و عملیاتی موفق شدند با هماهنگی‌های قضائی از محل انبار بازدید و ۲۷۵ هزار قلم انواع مواد محترقه کشف کنند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در مجموع ۳ تن مواد محترقه کشف شد، خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش ریالی مواد محترقه کشف شده را ۱۵ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند و در این راستا ۳ متهم دستگیر شدند و هر ۳ پس از تشکیل پرونده در اختیار مقام قضائی قرار گرفتند.

سرپرست معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در پایان با اشاره به نزدیکی پایان سال و فعالیت‌های غیرقانونی سودجویان برای توزیع مواد محترقه غیرمجاز و خطرناک، از شهروندان خواست: هرگونه فعالیت مشکوک در این زمینه را در اسرع وقت از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۲۰°