دستور بارگذاری تجهیزات پیشگیری از کرونا در مدارس ابلاغ شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:15 - جمعه 20 تير 1399
کد خبر : ۷۶۹۳۵۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۳
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: با هماهنگی وزارت بهداشت دستور بارگذاری تجهیزات لازم پیشگیری از کرونا در مدارس ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مراسم امضای توافق‌نامه با معاونت امور زنان در جمع خبرنگاران درباره تعطیلی مدارس قم بیان کرد: مدارس در قم شنبه تعطیل است و متناسب با تشخیص وزارت بهداشت و ضرورت، این تعطیلی را استمرار و طبق اعلام وزارت بهداشت این کار انجام می‌دهیم.

او در ادامه تمهیدات ویژه این وزارت خانه برای مقابله با ویروس کرونا گفت: در تعامل پیوسته با وزارت بهداشت هستیم و با وزیر بهداشت هم صحبت کرده ایم از پروتکل‌های وزارت بهداشت تبعیت می‌کنیم.

حاجی میرزایی گفت: اگر لازم باشد محدودیت یا تعطیلی داشته باشیم آن را می‌پذیریم حتی اگر نیاز باشد تجهیزاتی را برای ضدعفونی در مدارس قرار می‌دهیم.

تعطیلی مدارس تا ۱۶ اسفند صحت ندارد

حاجی میرزایی درباره وضعیت تعطیلی مدارس با توجه به برگزاری انتخابات بیان کرد: در مدارسی که پایگاه انتخاباتی باشند و شمارش آرا به طول بینجامد مدارس تعطیل می‌شوند و این موضوع برای همه مدارس نیست و تشخیص بر عهده مناطق است.
 
اوافزود: اما درباره قم تمام مدارس تا روز شنبه تعطیل است و تعطیلی تا ۱۶ اسفند صحت ندارد، اما اگر بعد از روز شنبه لازم باشد، باز هم تعطیلی را ادامه می‌دهیم.

تا آخرین روز کاری رسمی مدارس دایر است

وزیر آموزش و پرورش درباره دایر بودن مدارس در روز‌های پایان سال تحصیلی، گفت: مدارس دایر است و معلمان هم حضور دارند و امسال هم به دلیل تعطیلات ناخواسته اگر تعطیلی زودتر از موعد باشد از برنامه درسی عقب می‌مانیم چراکه پایان سال تحصیلی بسته است بنابراین تا آخرین روز کاری رسمی مدارس دایر است.


وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه در استان لرستان میزان حق التدریس بیش از حد تعریف شده به کارکنان پرداخت شده بود و آن را مجددا پس گرفتند، گفت: از چند ماه قبل از شروع سال تحصیلی با تعیین شاخص‌هایی که در نظر گرفتیم ساعات حق‌التدریس را مشخص کردیم، اما در برخی استان‌ها مشکلاتی داشتیم و در مواردی تخطی داریم و جایی که ضعف‌هایی داشتیم آن را اصلاح می‌کنیم.


او اظهار کرد: آموزش و پرورش به عنوان مجموعه‌ای که نیمی از دانش آموزانش دختر هستند و بیش از ۶۹ درصد معلمان آن را خانم‌ها شامل می‌شود، ماموریت مشترکی با دفتر امور زنان دارد. یکی از موضوعات کودکان بازمانده از تحصیل است که دسترسی‌ها تامین شده است، ۲۰ هزار مدرسه زیر ۱۰ نفر دانش آموز دارد و هرجا دانش آموزانی داشتیم نظام آموزشی چتر خود را گسترده کرده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°