حضور حافظان امنیت در تمامی شعب اخذ رای

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:15 - دوشنبه 18 فروردين 1399
کد خبر : ۷۶۹۳۵۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹
فرمانده نیروی انتظامی ضمن دعوت از آحاد مردم برای مشارکت در انتخابات گفت: پلیس در تمامی شعب اخذ رأی و تا پایان رأی‌گیری در حوزه‌ها حضور خواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری با تاکید بر اینکه مشارکت حداکثری درانتخابات روز جمعه دوم اسفند ماه، امنیت و آرامش عمومی کشور را رقم خواهد زد، افزود: نیروی انتظامی با تمام توان در تلاش است که امنیت انتخابات را در راستای حضور باشکوه مردم در این روز مهم تامین کند.
فرمانده ناجا با تاکید بر اولویت قرار دادن ویژگی‌های مدنظر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر انتخاب فرد اصلح، اظهارداشت: انتخاب افراد اصلح باید به عنوان یک دغدغه مهم برای مردم باشد و مردم نیز با شور و شعور افرادی را انتخاب کنند که دلسوز، همسو و در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد و بتواند در شرایط حساس، قوانین و مقررات مناسب را تدوین و اجرایی کند.
سردار اشتری خاطرنشان کرد: برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان روز سرنوشت ساز و یک رویداد مهم سیاسی برای ملت و مردم ایران عزیزمان است؛ از این رو لازم است مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی از همان ساعات اولیه آغاز رأی گیری پای صندوق‌های رأی حاضر شوند.
وی ضمن دعوت از تمامی کارکنان ناجا و خانواده‌های آنان برای حضور در پای صندوق‌های رأی، افزود: انتظار ما این است که سبزپوشان خدوم نیروی انتظامی که همیشه جان برکف در تمامی ماموریت‌ها بدون کوچکترین تردیدی حاضر می‌شوند در این امر مهم شرکت و خانواده‌های خود را نیز پای صندوق‌های رأی بیاورند.
سردار اشتری با بیان اینکه از مدت‌ها قبل برنامه ریزی‌های لازم برای برگزاری انتخاباتی امن انجام شده است، گفت: تاکنون با هوشیاری نیرو‌های نظامی، امنیتی و انتظامی؛ امنیت مطلوبی در سراسر کشور برقرار است و هیچ مورد امنیتی گزارش نشده است؛ مردم نیز بدانند همکاران ما در نیروی انتظامی آماده هرگونه پاسخگویی هستند و در صورت مشاهده هر مورد مشکوک آن را سریعا به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.
فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: به عنوان یک خدمتگزار از مردم غیور ایران اسلامی نیز خواستارم که حضور در پای صندوق‌های رأی و شرکت در انتخابات را بر خود حق و تکلیف بدانند و با آگاهی کامل، هوشمندانه و انتخاب درست، افراد شایسته را وارد مجلس کنند؛ قطعا حضور پررنگ مردم در این انتخابات مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و دشمنان قسم خورده نظام خواهد بود.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفند سال جاری برگزار می‌شود. بنا به اعلام ستاد انتخابات استان تهران، شمار افراد واجد شرایط حق رای در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این استان، تعداد ۹ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۹۸۱ نفر است که تعداد ۲۰۰ هزار و ۱۹۸ نفر رای اولی هستند.

در کل کشور ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد، ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۶۶ نفر کسانی هستند که با رسیدن به سن ۱۸ سالگی برای اولین بار می‌توانند در انتخابات شرکت کنند. تعداد ۶ هزار و ۶۸۹ شعبه اخذ رای نیز در استان تهران برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری پیش بینی شده که از این تعداد، ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری، ۵۷۷ شعبه روستایی و ۴۶۱ شعبه سیار اخذ رای است.

با توجه به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری به طور همزمان در روز دوم اسفند ماه برگزار می‌شود در مجموع حدود ۱۳ هزار و ۳۷۸ صندوق اخذ رای و ۱۱ میلیون برگ تعرفه در شعب اخذ رای استان تهران پیش بینی و توزیع شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۲۰°